bugün

resmen duyurulmuştur.

ede: http://www.chip.com.tr/ha...arak-tanitildi_45602.html
Nokia X'in ülkemizde 500 Lira'ya satılacağı söyleniyor. Kaynak: Nokia Genel Müdürlüğü
Satışa sunulacağı tarih henüz belli değil; ama çok beklemeyecektir.
Android sürümü: Android X 1.0 UI şeklinde geçiyor. Bu durum Android'in Google'dan bağımsız kullanıldığını gösteriyor. Buda demek oluyor ki Google'ın Android için yaptığı güncelleştirmelerden bağımsız olarak geliştirilecek. Yani Nokia X Android KitKat güncellemesi vb. soruları asla göremeyeceksiniz.

http://2.bp.blogspot.com/...ndroidli-nokia-fiyati.jpg

Nokia X özellikleri

işletim sistemi: Android Nokia X 1.0 UI
Fiziksel özellikler: 115.5 x 63 x 10.4 mm, 129gr
Ekran özellikleri: 4inc, 480x800 piksel, 233ppi yoğunluk, IPS LCD, 16.7M renk
Kamera özellikleri: 3MP, 864 x 480 pixels 30 fps video kayıt
işlemci özellikleri: Qualcomm Snapdragon S4, Dual core, 1000MHz
Bellek özellikleri: 512Mb ram
Dahili hafızası: 4Gb, 32Gb'a kadar microsd desteği
Batarya: 1500mAh, 13 saat konuşma, 10 saat 3G kullanım, 17 gün bekleme süresi
Ses özellikleri: Radyo var, ses yükseltme teknolojisi, arka planda çalma, Youtube player
Bağlantı özellikleri: Çift sim kart desteği, HSDPA 7.2 Mbit/s, GPS, Wifi, bluetooth, usb 2

Nokia X+ özellikleri

Nokia X'ten tek farkı 512 yerine 768 Mb ram kullanılması

Nokia XL özellikleri

işletim sistemi: Android Nokia X 1.0 UI
Fiziksel özellikler: 141.4 x 77.7 x 10.9 mm, 190gr
Ekran özellikleri: 5inc, 480x800 piksel, 187ppi yoğunluk, IPS LCD, 16.7M renk
Kamera özellikleri: 5MP arka kamera, 2MP ön kamera, 864 x 480 pixels 30 fps video kayıt
işlemci özellikleri: Qualcomm Snapdragon S4, Dual core, 1000MHz
Bellek özellikleri: 768Mb ram
Dahili hafızası: 4Gb, 32Gb'a kadar microsd desteği
Batarya: 2000mAh, 136saat konuşma, 13 saat 3G kullanım, 30 gün bekleme süresi
Ses özellikleri: Radyo var, ses yükseltme teknolojisi, arka planda çalma, Youtube player
Bağlantı özellikleri: Çift sim kart desteği, HSDPA 7.2 Mbit/s, GPS, Wifi, bluetooth, usb 2

http://www.10line.net/201...okia-x-serisi-tantld.html
ilginç bir taktik, bakalım sonucu ne olacak?
bu yılın sonuna doğru android 4.1 sistemli, 512 mb ramli telefon çıkarmak da Nokia ya yakışır zaten. ulan windows phone gibi Bişey çıkarsana işte ulan android olarak. bok herifler.
kanımca on para etmez android 4.1 ve 512mb ram o telefon sürünür 1gb ramli telller bile 4.0 üstünü zor beslerken 512mbramli android 4.1li telefon çıkartmak anca nokiaya yakışır.
androidmiş gibi yapıp aslında değilmiş gibi duran bir akıllı telefon serisi. hamle zekice ancak pazar buna nasıl tepki verecek bilinmez...
küfreder gibi 3mp kamerası olan zımbırtıdır. ulan nokia sikmeye çalışma artık milleti. geçti devrin.
nokia'nın alt seviye asha serisi yerine çıkardığı android cihazı. aynı şeyi elbette lumia gibi üst bir seriye taşımayacaklardır, o kadar saçma sapan bir hareket beklemiyorum kendilerinden.

windows phone platformunu bu kadar ilerletip, bu kadar ciddi yatırımlar yapıp sonra da ömür törpüsü android'i üst seriye asla taşımazlar. mecburiyetten android bokunu kullanıyorum ama uygulama marketi yeterli seviyeye gelince bir dönem kullanmış olduğum windows phone'a kesinlikle geri döneceğim.
300 liralık telefonu türkiyede 500 liraya satmak gibi bi kafayı yaşatmış telefondur. on para etmez verilen para yazıktır günahtır yetim hakkı vardır.
nokianın götü kurtarma amacıyla yaptığı hamle sonucu çıkardığı akılsız telefon. hayır androidli telefon üretmeyeceğiz diyen adamlar bugün androidli telefon üretiyor, android var ama resmi mağaza olan google play yok. fotoğraf kalitesi tost makinesiyle eş değer zaten. Akılsız bu telefon, olmamış.
Ekran dokunmatiği bok gibi olan telefon.