bugün

barış, demokrasi ve halkların kardeşliği için, ayrıca günün birinde Kürt halkı da bir başkan çıkartabilir.
Hiç okumamışsınız veya okuduğunuzu anlamamışsınız.
Birincisi meclisin hiç bir anlamı kalmayacak. Cumhurbaşkanı meclisi istediği zaman fesh edebilecek. ikincisi gelen cumhurbaşkanı hepimize ait olmayacak partili olacak ve ben beni yöneten kişinin tarafsızlığını korumasını isterim.üçüncü olarak denetlendi ve mahkemeye sevk edildi diyelim zaten 15 in 13 ünü cumhurbaşkanı atayacak. Kim yargılayacak bu adamı? Üstelik eyalet sistemi yeni anayasada 6. Madde içinde gizlenmiş şekilde duruyor Barzani ile anlaşmaları da zaten bu yönde ben böyle bir şeye evet demek için kafayı yemiş olmamız gerektiğine inanıyorum çünkü önümüzde bu sistemin iyi olduğunu gösteren hiç bir örnek yok.
En güçlü ülkelerin başkanlık sistemiyle yönetilmesi diye bir şey yok aksine en güçsüz ekonomisi kötü ülkelerin çoğunda başkanlık sistemi mevcut ve zaten bu sisteme göre sayın cumhurbaşkanımız hiç seçilmemiş Bilal'i yardımcısı yapabilir ve kendisine bir şey olması durumunda seçim yenilenene kadar Bilal başımıza geçer . Daha vahimi Bilal'i yargılayacak hiç bir şura olmadığı için Bilal seçimde her türlü hileye başvurabilir. Örnek olarak Venezuella'ı gösterebilirim yada Azerbaycan'ı . Hala anlayamadıysanız daha açık bir dille anlatayım bu seçim rejim değişikliğidir ve istedikleri bu rejime sonradan geçip ekonomisi kalkınmış refah seviyesi artmış tek bir ülke bile yoktur.
demiyorum
görsel
adamlar benim markete gitme konusunda karar verme sürecimden daha hızlı bir şekilde 3 kez üst üste ohal ilan ettiler. burda hala hızlı karar alma mekanizması diyenler var. bakanlar kuruluna tanınan olağan ve olağanüstü dönem kanun hükmünde kararname çıkarma yetkisi zaten gerekli durumlarda hızlı karar alabilmeyi sağlamak içindir. yani şu palavraları koalisyon dönemlerinde söyleseler neyse de 15 senedir iktidar olup her konuda istediği kararı istediği gibi alan adamlar söyleyince komik oluyor.

edit: hayır.
parlementer sistem sayesinde şu anda islam dünyasında ayakta duran tek ülke iken, neden suriye çakması anayasaya geçip, belirsizliğe koşar adım gitmemiz gerektiğini keşfetmiş kişi davranışı.

bizi de aydınlatırlarsa çok memnun oluruz. bu yüzden hayır.
birşeyleri onayladığım zaman.
dünya tarihinde ilk kez

darbe (kalkışma ) yapıldı ve sabahına binlerce isim açığa alındı.

matrix'te Ajan Smith bile bu kadar hızlı olamadı.

hızlı kararlar derken tekrar düşünün lütfen.

alıştırma planlarına cümlelerine dikkat ediniz ileride ilk kez duyuyormuş gibi olmayınız ,sayın cumhurbaşkanımız hızlı konuştuğunda anlamayanlar için an'ı dondurulmuş sunalım ;

https://www.uludagsozluk.com/e/36099326/*
https://m.youtube.com/watch?v=ENCdBqvThKU#
güçlü bir türkiye için, gelişen bir türkiye için ve bunları istikrarlı bir şekilde yapabilen bir türkiye için evet diyorum.
Çünkü dersim'de halkımı katleden, Seyit Rıza ve şeyh Sait gibi Kürt önderlerini idam edip yıllarca Kürt halkını sömüren bir zihniyetle aynı istikamette düşünemem, işte bu yüzden barış, demokrasi ve halkların kardeşliği için "evet".
16 entry'li akpli feyklerin canlandırdığı başlık.
Milli iradenin; askerin, yargının, sermayenin, medya patronlarının önünde şamar oğlanı olmaması için.

Halka rağmen halk için diyenlerin büzzüğünü eşşaa govalattırmak için.

Aktif bir yönetim için.

82 Anayasasının milli iradenin önüne koymuş olduğu cumhurbaşkanlığını başbakanlıkla birleştirmek için.

Hoşunuza gitmezse 5 yıl sonra kulıçtaroğlu nu getiririz, sıkmayın canınızı.
Çünkü batılıların egemenliği altına girip, efendilerime hizmet etmeyi canı gönülden istiyorum.
Cumhurbaşkanımı çok seviyorum o yüzden.
Ülke çok büyük, baştan sona gezmek çok vakit alıyor. Bölünsün şöyle 3 e -5 e. En azından yurtdışına gittik deriz, havamız olur.

(bkz: yetmez ama evet)
Eyalet sistemi gelsin diye. Sonra da sözde özgürlük savaşçısı(!) pkk, kürt vatandaşlarımıza eziyet ederek o eyaleti ayırsın diye.

görsel
Her yerde milyon kere vereceğim evet oyunun ülkeyi ne boka batıracağı yazıldı, çizildi ama ben anlamayacak kadar malım ve RTE nin her gün bizi evire çevire düzmesinden çok zevk alıyorum. O yüzden oyum evet!!!!! Hülooooooooo!!!!!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar