http://www.haber7.com/hab...Yilmazi-cok-seviyoruz.php

haşmet babaoglunun bugün ki yazısının başlıgı.

cem yılmaz ı, yaptıgı işi çok önemsemedigi, toplumun kalanını aslında halk yıgınları ve aklı olmayan bir yıgın muamelesi yapmadıgı için seviyoruz bence, aslında planlanmış bir proje olmadıgı ve aslında hakikaten yetenekli oldugu için seviyoruz, türk insanı kendi degerleri ile alay etmeyen bu adamı hakikaten seviyor, ezilmiş edebiyatı yapmadıgı için seviyor, seviyor işte, adam hakediyor çünkü.
''var mısın yok musun yarışmasında yardım ettiği aileye yardımını açıklarken para kelimesini veya hiçbir türevini cümle içinde kullanmayarak ailenin gururunun incilebileceğini düşünebildiği için'' şeklinde içimden düşündüğüm fakat yazmaya başlığa cevap verilmiş maritefiyle silineceğinden pek yanaşmadığım gerekçeler sorusudur.
çünkü çok sevimli diye cevap verilesi.
"benim aklıma gelmeyen esprileri yapabildiği için seviyorum ve salyalar saçarak gülüyorum." diye cevap vermek istediğim hede hatta biraz da hödö.
kafasında ayna görevi yapan bir kellik vardır ve yolda karşılaştığımızda kendimize çeki düzen verebilmek için bu kelliği kullanabiliriz. bu sebebiyetten dolayı sevenler olabilir.
(bkz: çünkü eşşeğin zikinden dolayı).
cem yılmazı;ince ve raket gibi zekasının ürettiği espriler topluluğunu ustaca anlatıyor ve güldürüyor diye seviyoruz.
ayrıntı noktaları görmesinden sebebtir. ironileri, acıları dahi karikatürize edebilme yeteneğinden kaynaklanmaktadır. aslında acıklı bir adamdır, içinde kendine göre kaybetmişlikleri olan adamdır. işte o kaybetmişlikleri, belki de vakti zamanında erişememişlikleri ajite edebildiğinden sevilmektedir ve beni sizler yarattınız klişesini hiç iplemeden işini yapmasından dolayı belkide...
"zekasından dolayı" cevabının uygun olabileceği sorudur.
türk insanını çok iyi betimleyip, kendi kültür ve tabiatımıza çok aykırı hareketlerle boy göstermediği için olabilir.

çok komik olmasını söylemekte abesle iştigal etmek gibi birşey.
Hem kendini güldürüp hem bizi güldürdüğü içindir.
kel kafası ve zeka özürlü özgüvensiz insanların onu zeki bulmasından dolayı.
O daha komik olana kadar en komiği o olduğu için olabilir.
(bkz: çünkü eşşeğin zikinden dolayı)
Güldürürken düşündürmüyor.*