bugün

ferdi tayfurun eşi, bir zamanların sinema oyuncusu aktrist.
ateş böceği filmi unutulmayan aktrist.
1956 dogumlu yesilcam filmlerinin unutulmaz aktristidir. gordugu bir ruyadan sonra dinine cok bagli bir insan olup ortunmeyi secmistir.
ergenlikte muhtemelen sivilcelerini fazla yolmuş, filmlerinde açılıp saçıldıktan sonra tesettüre girip birkaç yıl önce yeniden açılan bayandır, bu kadar değişim bir kendisinde bir de recep tayyip erdoğan da olur.
yatik emine filminde kendini asan bir oyunculuk sergilemistir.
stv nin hakkını helal et adlı yapımında görüp, lan bu (bkz: necla nazır) değil mi diye dumura uğradığım oyuncu.
ferdi tayfur ile birlikte oynadıkları çeşme adlı filmle gönlümüze taht kurmuş bir zamanların gözde aktristi.
bu seneki kelebek ödül töreninde giydiği egzantrik kıyafetiyle ayşe hatun önal'ın klibindeki uzaylıdan aşağı yanı olmadığını göstermiş oyuncu.

görsel
Gençliğinde çıtıpıtı bir görünüme sahip olup masum yüzü ile çok sevilen,yaşlılğında ise bir açılıp bir kapanarak herkesi hayalkırıklığına uğratan oyuncu.
kafasındaki türbanının medyada oyuncak haline getirip, bunu gösteriş için taktığını tastikleyen, inançları sömüren sanatçı.
yeşilçamın taş hatunlarından sadece birisidir.
şu anki hali marilyn manson'u anımsatmaktadır.
ESKiDEN TAŞTI ŞiMDi YAŞ. FERDi TAYFUR KENDiSiNi ALDATTIĞI iÇiN TERK ETMiŞ AMA FERDi TAYFUR iLE BiRLiKTEYKEN BiLE FERDi TAYFUR BAŞKASI iLE NiKAHLIYMIŞ. YANi SAADETiMi BAŞKASININ ENKAZININ ÜZERiNE KURAMAM DEMELiYDi.

OLMADI NECLA ABLA OLMADI. AYRICA BONE TAKMA ÇOCUKLAR KORKUYOR.
ferdi tayfur'un karısı değil, nikahsız eski sevgilisidir.
yanaklarındaki boşlukları gördüğümde "paranın da işe yaramadığı haller var demek" diyerek rahatladığım güzel ve masum yüzlü sinema sanatçısı.
30 yıl nikahsız birlikte yaşadığı ferdi tayfur'dan nikah isteyince kapı dışarı edilmiştir. http://arsiv.sabah.com.tr...4039BD02AEBD7925DC1E.html
semerkand tv de türbanlı olarak yemek programı yapan şahıs hafta içi hergün üstelik.
türk sinemasında en çok kızdığım kadın oyuncudur. çok büyük bir yetenek olacakken susadım çeşmeye ferdisine takılıp kariyerini yerle bir etti. malum çok övülen o 4 muadilinden çok öndedir benim gözümde. ömer kavur kendisinde olan cevheri keşfetmiş yatık emine'de başrolü ona vermişti. yazık etti kendine.
Kendisine yazık etmeyen zayıf başrol oyuncusudur en az gülşen bubikoğlu kadar güzel olsada oyunculuğu hep aynı çizgidedir bu yüzden kapağı bir şarkıcıya atması onun için daha hayırlı olmuştur.
onca film onca sahneden sonra, artık kapanmış ve yancı olmuş kadındır. o filmler aklıma geliyor da, şimdi bu tavırlarda görüyorum, ilginç bir ülkedeyiz ya. gerçekten.
bir kadın kapandı diye yancı mı olurmuş? necla nazır liseye giderken otobüste yanıma oturmuştu ve namazgahta(çamlıca yakınlarında bir yer) inmişti. kendisini tanımıyordum sadece süslü halleri, güneş gözlüğü ve duru güzelliği ile dikkatimi çekmişti ve meğersem kendisi stv'de program yapıyormuş o aralar. tv'de görünce kadını annem söylemişti necla nazır olduğunu. merak ettim bu kadına yancı diyenler beni aydınlatabilir mi?
Kimine göre la nolmuş bu kadına,kimine göre hak yolunu buldu dr.benim için hala, ferdi abimizin kavuşamadığı büyük aşkı.
bu nerden çıktıgı şaşırdığım entry video 2007 yuklenmiş.

http://www.youtube.com/watch?v=IlMQX7uk1GI
kapanıp yancı olan, yıllarca nikahsız yaşamış, olmadık filmlerde oynamış, şimdi de tövbe etmiş ayağına yatıp kapanan kişi.
Haci olup, kapanip, sonra yeniden acilmisti. Kadiri ferdiyle neyse..
zaten sevmezdim.