bugün

herhangi bir kimsenin söylediği olağan dışı bir şey için söylenen söz. "kafan tatlı galiba güzelim" demekle eş değer bir cümle.
geçen ilk defa starbucks a giden bazı gençlerin bir sürü kahve çeşitlerini görüp dumur olduktan sonra durumu iyice batırmamak için yanındakini gösterip söylediği sözler.
sarhoslugun tadına varan insanları gorunce sarhos olmak, kafayı cekmek istemek durumu...
kişinin karşısındaki insanı ciddiye almadığı durumlarda kullanılan sözdür.
"hadi hadi geç bunları","ben bunları yutmuyorum","aklın başında değil senin" gibisinden sözleri ifade etmek için kullanılır.
(bkz: kafası tatlı olmak) *
genelde çekingen erkeğin* bar,disco,cafe gibi ortamlarda karşısındaki hayran olduğu hatun'dan çekinmesi sonucu ne istediğini bilmeden söylediği söz öbeği.Doğal bir harekettir çekingen erkeğe göre,ama kesinlikle tasvip etmediğim bir davranış şeklidir.
(bkz: ka fa 1500)
-agaaağ kafam çok güzel biliyo musuğğn!
+ooo saç traşı mı oldum hemşo, yakışmış yakışmış.
-ne içiyorsun lan banada söylesene?????
aynı kelimeyi defalarca tekrar edip,kekeledikten sonra normal bir insanın kuramayacağı cümleleri kurmasından ötürü,karşı tarafın kafan mı güzel tasviriyle cevap vermesidir.

god is an astronaut'a? itafen...
karşısındaki kafası güzel, güzel insanı gören bünyenin ediceği laf.
+ iki akilli, üc düsünce ve dördüncü besinciyi ariyor ama bu cümleyi ücümüzden sadece altincimiz anladi.
- ???

- ne ictiysen aynisindan istiyorum.
"ibrahim üzülmez topu 55 metre çizgide sürüyor, üç oyuncuyu oyundan düşürüyor ve pasını attığı yerde rüştü..."

+ abi bu adam ne içtiyse, ben de istiyorum.
Bir konuda saçmalayan birine ayar vermek amacıyla kullanılan sözlük klişesi bkz'lardan biri. Gerizekâlı işi.
saçma sapan konuşan birine sorulacak sorudur.
ya da saçma sapan bir başlık açana.

(bkz: kadın için özgürlük fahişeliktir)
o ne yediyse ben de ondan yemek istiyorum...*
(bkz: when harry met sally)
(bkz: çağrışım)
(bkz: o kafayı ben de istiyorum)
şu sıralar çok moda olan söz. bıkkınlık getirdi. ilk başlarda komikti iyiydi ama birçok şeyde olduğu gibi bunun da boku çıkarıldı. çok itici ve artık çok sıradan.
geğirince açığa salınan gazın reyhasının hoşa kaçması.
kimin başlattığı merak edilesice cümle.
saçma sapan konuşan kişilerin, içtikleri hap veya uyuşturucudan dolayı kafalarının bulanık olduğunu ima eden cümle. *
(bkz: ne içtiysen aynısından istiyorum)
+ zıkkım içtim olur mu?
- haaa?
(bkz: hancı şarap ve kadın getir)
(bkz: ilk yarısında 6 gol olan maçın alt bitmesi)
zor bir durumda deli gibi kahkaha atan arkadaşlara söylenen güzel bir söz.