bugün

halihazırda bulunan bütün seçenekler ona aptalca ve gereksiz geliyorsa ne istedigini bilmez.hiçbirşeyden memnun olmamasıda onu yeni arayışlara iter.

bu kişilere ne kadar bok atılsada , dünyadaki buluşların %80 i bu tip insanlar tarafından gerçekleştirilmiştir.tabi bunun için sabırlı bir bünye , kıvrak bir zeka , araştırmacı bir ruh gereklidir yoksa beş para etmez.
(bkz: hep daha fazlasını istemek)
benim benim hepsi benim. mantalitesi güden insan. *
hep kaybeden insandır..
en korkulası insan tipidir çünkü kararsızlıklarıyla çevresindekilere mutsuzluktan başka bir şey veremezler.
ne istediğini bilmediği için, bulduğunu da anlayamayacak olan insandır. belki de karşısına çıkan yıllardır aradığı, özlemini çektiği, bulamamaktan yakındığıdır. ama ne istediğini bilmediği için kapısına kadar gelir de farkına bile varmaz. ve kaybeder onu...
ayakları yere basmayan insandır, belki biraz yönlendirilmeye ihtiyacı vardır.
(bkz: kadınlar)
belki şizofren, belki aç, belki de haddinden falza tok olan insandır.
ne istediğini bilen insandır. ne de olsa ne istediğini bilmemek de bilmek demektir. * *
çoğu zaman ne istemediğini bilen insandır.
amaçtan yoksundur
amacı olmadıgı için saçma yerlere sürüklenir, özünde olmak istedigi yerden çok uzakta...
en mutlu anında dahi içerisinde bir huzursuzluk duyan kişidir. kuzeye gitse güneyin özlemini duyar, güneye gitse bu kez de bambaşka şeylere ihanet içerisinde hisseder. seçimlerin aslında hep aynı olduğunu fark ederken aslında hiçlikten başka bir şey olmadığını ayırt ederek gülüşler içerisindeki bir yaşamın bireysel bir yolculuktan daha değerli olup olmadığını bir türlü kavrayamayarak kırmızı rengin içindeki baştan çıkarıcılığı siyahın soğuk bilenmezliğinden üstün tutamamak ki sözlükte yazmanın bağlayıcılığından sıkıntı duyarken seni üzecek kimselerin olmadığı anlayıp da gene de iki arada bir derede kalarak her an huzursuz olmak hissiyle her an zamanı kaybediyorum hissiyle mahfolmuş perişan seçimler seni seçerken hiçbir tercihten memnun kalamayarak boğulmak bir günün içerisinde kendine doğru.
(bkz: ne istediğini bilmek istememek) * *
(bkz: kendime dönmeye artık çok geç)
hayatı öylesine yaşayıp giden türdür.neden öyledir?
korkularından kurtulamayan, ruhunun bedelini biçemeyen insandır.
kendi kendinin tutsağıdır; istekleri yeterince güçlü olmadığından
öfkelenip kızsa da bir türlü yeni bir yaşama hazırlanamayan, hiçbir hedefe doğru yürüyüp gidemeyendir.
kendisini bile tanıyamayan insandır.
önündeki bir çok seçenekten kafası bunalmış insan da olabilir.
asla mutlu olamayacak ve hatta etrafındaki herkesi de bu mutsuzluğa dahil olmaya zorlayacak insandır.
Uzak durulması, yapılamıyorsa güzellikle ya da zorla tedavi ettirilmesi gerekir.
günümüz insanı. ne aradığımızı, ne istediğimizi biliyor muyuz, emin miyiz?
beraber alisverise cikildiginda insani sinirden catlatabilme yetisine sahip kisidir.
bazı konularda ne istediğini bilmeyen insan türüde bu gruptandır. hatta bazısını bilirim ki o kadar mayi tüy okur, o kadar söylediği her sözün düşündüğü her seyin hayatta kale alındıgını bilir, secret felen de okur,uygular. bunların yanında bazı durumlarda ne istediğini bilmez, bilse pek çok sey yapacaktır ama şapşal bilmez işte. sonra gider dost kitabevinde felen soru sorup bu konuda cevaplar kitabı na felen konsantre olur, sorusunu sorup kitabı bi acar, cevap söyledir: ne istediğini biliyorsan, git ve bul.
o an o kitaba kafa atası gelir misal ama atmaz. çok saol yah deyip kitapçıdan çıkar.nalet olsun bu insansever bana der. keser.
bunları yapan kişinin bu entryi yazan kişiyle aynı olmama olasılıyı yüzde sıfırdır zannımca.
uzak durulması gereken insandır. kararsızlığı ve dengesizliğiyle cinnet geçirtebilir.