bugün

abd özel birliklerinden biri.
dünyanın en iyi 2. özel kuvveti. abd silahlı kuvvetlerine baglı
birincisi için: (bkz: sat komandoları)
ilk bilgisayarda oynadığım oyundur. ilk oynadığımda yaşımın çok küçük olmasıyla tabiki bitirememiştim yıllar sonra bulduğumdaki heyecanı anlatamam tabiki gidip hemen bitirmenin mutluluğunu yaşadım. *
dünyanın en iyi özel kuvvetidir. ingilizler eğitmiştir ancak ABD'nindir.
2013 yapımı Lone Survivor * filminde konu alınan kahraman * amerikan askerleridir. görsel de o filmde konu edilen gerçek birliğin resmidir.

amerikan askeri olup kahraman nasıl olunur?

-binlerce kilometre ötede işgal edip makaddan demokrasi enjekte ettiğin topraklardaki insanları öldürerek.
ABD Donanması'nın özel kuvvetleridir. isimlerindeki SEAL kelimesinin anlamı SEa=deniz,Air=hava ve Land=yer anlamına gelir. Bu özel kuvvet birimi konvansiyonel olmayan savaş,anti-terörizm,direkt saldırı ve özel keşif görevlerinde kullanılır. Birçok ülkede bahriye komandoları olarak bilinir.

Navy SEAL'ler bütün askeri üniformaların modifiye versiyonlarını giyerler. Vietnam Savaşı'nda ise devriye görevlerinde Tiger Stripe (kaplan çizgili) üniformaları sık sık mavi kot pantolon ve spor ayakkabılarla giymişlerdir.

Şu anda 8 Navy SEAL grubu bulunmaktadır. istatistiklere göre yaklaşık 2169 Navy SEAL askeri bulunmaktadır. Bir Navy SEAL askerinin Amerikan Ordusu'na yaklaşık maliyeti 1.000.000 $'dır. Navy SEAL olabilmek için yapılan testlere katılanların %77'si bu testler sonunda elenmektedir. Daha sonra Navy SEAL olmaya hak kazananlara 11 ay süren ağır bir eğitim verilmektedir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Navy_SEALs