bugün

namusun bacak arasında olmadığını beyan eden insanlardır.

arkadaşlar bu namus kimse, neredeyse çıksın ortaya lütfen. sinirlenmeye başladım. bu kadar insan onu arıyor.
teoman'ın bir şarkı sözünü hatırlatan insanlardır.

-Niye sattın vücudunu?
-Daha kötü mü satmaktan ruhumu?
Bir Müslüman Hanım ve Bey için;
Allah Azze ve Celle nin "Zina Yapmayın ve Yaklaşmayın" ayetini inkar edercesine küçünsememeli.
Namus mu dur değil midir mevuz bilmem lakin kesin olarak
HARAM.
Gavat insanlardır.
Namusla ilgili konuşulacağı zaman yine sadece akla kadın gelmiş namussuz erkekleri ne yapacaz.
Evlendiginde kocanin suratina nasil bakacaksin demek ne ameka. Hayatimda bu kadar sacma bir sey daha okumadim. Kadin sevistigi icin bir baskasiyla kocasinin suratina bakamayacakmismis. Pofff. Cok sacma cok gereksiz insan var yav. Tabletten laf etmeye bile useniyorum zihniyeti bozuk insanlara. En kotusu de bunu yazanin bir kadin olmasi. Yazik.:/
Normal insanlardır. Namusu sadece cinsellikte arayan pezolar, ilk fırsatta her türlü pisliği yaparlar. Namus genel bir kavram. Verdiğin sözü yerine getirmek gibi. Dürüst olmak gibi.
Sevgiliniz yurt dışında yaşayan bir yabancı uyruklu bir insan olunca ipe ipe bunu kabul etmek zorunda kalıyorsunuz.
hatta o bacak sizin namusunuza girse, sizin orucunuz bozuluyo mu?...

ramazanda bi sorun bunu hocaya. ağlaya ağlaya bi anlatsın.
başlıkta muhtemelen bakire kalmak zorunda kalan bir kadının isyanını gösteren insanlardır. gelin bakın şöyle anlatalım olayı.

aklına zart gelir zurt gelir yediğin haltlardan utanırsın diyorsunuz ya, yok öyle şey. cinselliğini doyasıya yaşayan kadın zaten bu tür şeyleri zevk almak için yapan kadındır, ve bu önemli değil.

o kadar sinirliyim ki şu an düşüncelerimi toplayıp yazamıyorum bile.

kadını erkek kalıba sokmaya çalışıyor. erkek libidosuna hakim olamıyor kadın kapanıyor. erkek yine libidosuna hakim olamıyor tecavüz ediyor, iyi halden indirim alırken tecavüze uğrayan kadın orospu diye mimleniyor.

erkek cinselliğini tecavüz dahi ederek had safhada yaşıyor, ama ' namuslu bakire kadın ' istiyor, el değmemiş kadın istiyor ilk olmak istiyor diye kadın yine kölelik yapıp erkeklerden çok daha fazla zevk aldığı bir olgudan geri kalmalı. çünkü ataerkil yapı bunu gerektirir. dimi? düşünceniz bu dimi?

hepinizden iğreniyorum. şahsi zevklerinizi ve arzularınızı başkalarının üstünden prim yaparak başkalarına dikte ederek yapıyorsunuz çünkü. ben bu başlıktaki entryleri okuduğumda erkeklere yaranma çabasını da hissettim, kadın benim yoluma gelmeliyi de hissettirdim. sizin bir kadına bunları hissettirmeye hakkınız yok.

insanların doğrusunu eleştirip duygularını, zevklerini kalıba sokmaya çalışacağınıza kendi hayatınızla kendi düzeninizle uğraşın. kendi fikirlerinizi kendinize saklayın, sizin fikrinize uymayan insanları hayatınıza dahil etmezsiniz çok çok. örümcek ağı bağlamış zihniyetlerinizle insanları yargılamaya kalkmayın.

en çok üzüldüğüm şey de şu, kadın eziliyor, kadını kadın da eziyor. türk kadını şöyle böyle diyen erkeklere evet ihihi ne doğru söyledin ehehehe diye hak veriyor türk kadınları.

herkesin bekareti zevkleri kendine. namus da bekaret demek değil. siz gördünüz mü sinemada yiyişen türbanlı hatunları? başını kapatıp mini etekle gezen kadınları gördünüz mü?
eşini çocuğunu pazarlayan erkekleri gördünüz mü? zihinsel engelli çocuğa tecavüz edip erken boşaldığı için iyi hal indirimi alan adamı?
evli olduğu halde sosyal ağlarda çıplak fotoğraf paylaşan kadınları gördünüz mü? bu kadınlar da sadece eşleriyle birlikte olmuştu. çünkü toplum baskısından korktular.

hala sinirliyim, hala titriyorum. bu entry e eksi vericek olan yazarlar özelden de yazsın lütfen, adam akıllı tartışalım da entry bir işe yarasın.
Bacak arasına sahip çıkamayan insanlardır.
akıllarına öldürülen binlerce masum kadın gelen insanlar. cinayeti namustan daha kötü gören insanlardır onlar.

insandırlar yani. topunuzun namusu, öldürülen bir tane kadın etmez.
"Merhaba, ben bacak arasında ki vajina. Olayın benle alakası yok vallahi abi, beni de beyin yönetiyor. Emir kuluyuz valla abi."

Diye özet geçiyorum siz anlayın.
dogru soylemis insanlardir.
Helal olsun harbiden çok dogru yazmışsn egoist ablacm bu konu hakkında beynimdeki düşüncelerin özetini geçmissin desem yalan olmaz.
Bu övgüyü yapsam mı yapmasam mı diye çok düşündüm emege saygı baabında bu nacizane övgüyü yapmaya karar verdim.
Namusu sadece kadinlara ozgu biseymis gibi anlatmaktan vazgecersek belki bazi seyler degisebilir.
Et parçasına değer biçmeyen insandır.eş tercihinde Kültür uyum sevgi gibi asıl önemli şeylere odaklanırlar.
adam makale yazmış lan!

namus kadına vurulmuş kelepçedir. aslında namus kadını şekillendirmek için uydurulmuş, ona monte edilmiş, onun üzerinden ifade bulmuş bir saçmalıktır.

biraz sakin kafayla insan düşününce bunu anlamaması mümkün değil. mesela namuslu ol diye kadını çarşafa sokuyorlar niye?

bide bunu din adına yapıyorlar tabi.

neden?

çünkü aslında erkeğe hizmet etmen için bunlar. sen doğuran, kendini soyutlayan, akşam eve geldiğinde beyine yemek yapmak zorunda olan kölesin ve tüm namusu kutsama olayı buralara çıkıyor.

bence saçmadır. ahlak konusu ayrıdır ama namus tamamen uydurmadır.
peki orda değilse nerde aramali ?
bu soruya en iyi cevabi bacak arasini kaybedenler verir hadi onlari dinleyelim .
(bkz: lord varys)
Valla ben kulağın arkasında diye biliyorum.
Bi silkelenmedik kulağın arkası kaldı diyolar ya mesela galiba orası gitti mi baya namus gidiyo.
Bilemedim suan.
Kulak arkası çok mantıklı ama.
niyetleri belli olan insanalrdır. azdırmışlardır. açık ve net.
namus kavramı, erkeklerin kadınları dizginlemek için uydurduğu sonra da onları kendi isteklerine göre şekillendirdiği, kadına yük bir kavramdır.

o yüzden nerede olduğunun pek bir önemi yok.
Namus diye bir şey olmamasından kaynaklı haklı kişi söylemi.
Akşam bir erkekle yatıp, sabahına aşk twitleri atan Türk kızları.