bugün

hoşgörü dini islamdan kesitlerdir.

https://www.youtube.com/watch?v=h3QSeJxgDKE
islam dini... sevgi(!) dini... zorlama filan yoktur!...
islam tarihinde kaç kişi namaz kılmadığı için idam edilmiş sorusuyla ciddiye alınması önlenebilecek zırva.

bu zırvayı islam'a yamayan goygoycu tayfa da aynı soruyla ofsayta düşebilir tabii.
kimisinin dört sünni mezhebin üçünün kurucu imamlarına "bu zırvayı islam'a yamayan goygoycu tayfa " demesine vesile olan islami hükümdür.
Tehditle, cebren namaz kıldırmanın dayanılmaz hafifliğini yaşayan boncuk beyin söylemi.
Ne zaman biteceksiniz acep?
görsel .
herif mezhep imamlarını kaynak gösterdiği halde bunu islama yamamayın yeaaa diye öten dingilleri göstermiştir.

ışid'in de yaptığı bu. dininiz bu. mezhepçi kafa işte.
anlattıklarına bakılırsa, über zeki, bilimsel ateistlerin yüzde yüz doğru söylediğine iman ettiği, "o öyle demiştir, bu böyle yapmıştır" diye yardıran arkadaşın iddia ettikleri hakkında herhangi bir delili yok. yani koysaydı tartışırdık elbette ama yok.

ancak benim delilim var. elemanın anlattıkları kuran'a terstir (maide/99, kaf/45, ğaşiye/21-22, yunus/99, bakara/256).

islam'ın konuya bakışını öğrenmek için, zahmet olacak ama konuyla ilgili ayetleri bir okumanız gerekir. bilmeden konuşunca iğrenç bir manzara ortaya çıkıyor çünkü.
"Sosyal medyada paylaşıma sokulan bir videoda "Mazereti olmadığı halde namaz kılmayan kişinin durumu nedir?" sorusuna "idam" yanıtı veriliyor.Türkiye'de çekildiği anlaşılan o videoda Şemsettin Özaykan isimli kişi o soruya Kuran'ı ve hadisleri kaynak gösteriyor. Ancak aynı kişi bir cümle sonra "Alimlerin ortak görüşü budur" diyerek namaz kılmayanların yer yüzünde gezme hakkının bile olmadığını söylemesi dikkat çekiyor. Daha sonra da "inşallah aramızda namaz kılmayan yoktur" diyen Özaykan, islam alimlerinin de böyle söylediğini belirterek namaz kılmayanın cezasının ölüm ve idam olduğunu söylüyor."

Kaynak:http://odatv.com/mob_n2.p...n-idam-edilsin-1504161200

Bu yüzden : http://www.ataturkinkilap...lmasi--30-kasim-1925.html
Bu espri anlayışını sevdim.
dinlerinin en önde gelen mezhep imamlarının belirlediği bir hükmü olduğu halde, hoşuna gitmeyen kimi cahil müslümanın, ateistler uydurup, islam'a yamıyormuş izlenimi yaratmaya çalıştığı insanlık düşmanı hükümdür.

dinin böyle yiğen... bu neviden hükümleri dininden saymıyorsan, ateistlerle uğraşma o hükümleri kimler belirlediyse onlarla uğraş. hayır, öyle bir yazıyorlar ki bu hükmü inkar etmek için ileri sürdükleri ayetleri koca mezhep alimleri bilmiyor, bir tek kendileri biliyor!

neden hedef saptırıp, alakası olmayan insanlara iftira atıyorsun lan?! iki dakika delikanlı olun...
--spoiler--
anlattıklarına bakılırsa, über zeki, bilimsel ateistlerin yüzde yüz doğru söylediğine iman ettiği, "o öyle demiştir, bu böyle yapmıştır" diye yardıran arkadaşın iddia ettikleri hakkında herhangi bir delili yok. yani koysaydı tartışırdık elbette ama yok.
--spoiler--

işine gelmedi mi mezhep imamlarını yok sayanları göstermiş saçmalık.

yaa din böyle bir saçmalıktır işte, dört döndürür insanı savunacağım diye. *
basit bir soru sordum arkadaşlar. peygamberin yaşadığı dönem de dahil kaç kişi namaz kılmadığı için idam edilmiş?

bu sorunun yanıtını verin sonra mezhep imamlarının kaynak gösterilmesi hususunu konuşalım goygoy tayfa.
islam sevgi dini falan değildir, dinde mürtedi öldürürler ve neyin mürted olacağı önemlidir. zaten biraz islam devletlerini takip ederseniz birini öldürmek için mürted olması gerektiğini söyler ve sürekli birbirini kafirlikle suçlayıp gerçek islam benim demelerinin altında yatan da bu haklılığı öne çıkarmak ya da böyle var saymaktır.

Hanefî'lere göre: (ed-Durru'l-Muhtâr, I, 326, Merakil-Felah, 60)
Tembellik sebebiyle namazım kılmayan kişi fasık olup, böyle bir kişi haps edilir ve Namazıkılıp tevbe edinceye kadar vücudundan kan akacak şekilde dövülür. Ya tevbe edip namazını kılar yahut hapishanede ölür.
Ramadan orucunu Terk eden kimse de bunun gibidir. Namaz ile orucun farz olduğunu inkâr etmedikçe yahut bunlardan birini hafife almadıkça, meselâ, Ramadan'da herhangi bir özür olmaksızın oruç tutmamak gibi bir suç işlemedikçe öldürülmez.
Bunun dayandığı delil Hz. Peygamber (s.a.v.)'in şu hadisidir:
"Müslüman bir kimsenin kanı ancak üç şey sebebiyle helâl olur: Zina eden dul, cana karşı can, dinini Terk edip cemaatten ayrılan kişi (murted)."
(Buhari ve Muslim)

http://www.mumsema.org/na...-hadisler-ve-ayetler.html

üsteki örnekte olduğu gibi önce mürted olursun sonra müted olduğun için ölürsün.

ayrıca üsteki adamın sunni ve henefi olduğuna da dikkat etmek gerekir. bunlar şu an türkiye de çoğunluğu oluşturuyor.

gerçek islam tabi ki bu değil saçmalamayın!
müfterilerin hala ateistlere yamamaya çalıştığı islami hükümdür.

bana ne ve de nereden bileyim kaç kişinin bu hüküm sebebiyle öldürüldüğünü?

mühim olan dört mezhep imamının üçünün böyle demesi, birinin ise hapisle yetinmesi... varsa bir diyeceğin söyle... ne diyeceksin? "mezhep imamları böyle dememiştir, videodaki yobaz uyduruyor" mu diyeceksin, yoksa "mezhep imamları hata yapmışlar. doğrusunu ben biliyorum" mu?

neden soru soruyorum ayaklarına kıvranıp duruyorsun?
Kuran ayetleriyle sabittir. Dinde zorlama olmaz... yoktur. Yobaz aşırı dinci hurafesidir.
Muaviyesporlulara göre evet. Fakat bu nasıl bir iftiradır?
biz bunları ateist kâfir sanıyorduk; ancak videodaki eleman ne diyorsa doğrudur mantığıyla ilerleyen, bildiğin ışidçiymiş bunlar. *

beyler, islam'da namaz kılmayanın idam edilmeyeceğini birinci kaynaktan kapı gibi gösterdim. anlamıyorum ki siz hala neyi ispatlamaya çalışıyorsunuz?

tabi siz ad hominem argümanıyla yaşayan, dine karşı nefretten ruh sağlığınızı bozmuş bir takım zavallı olduğunuz için "e amö mözhöp imömlörö" diye dolaşıyorsunuz ortalıkta.

mezhep imamı olarak adlandırılan kişiler gerçekten böyle bir şey dediyse(dediğine dair kâfirlerden hala sağlam bir delil göremedik) yanlıştır. zira ayetler net.

varsa itirazınız, buyrun. yoksa bana "e adamın gol diyo" saçmalığıyla gelmeyin. kâfir olabilirsiniz ancak islam'ın hükümlerini değiştirmeye çalışmak biraz psikolojik rahatsızlık.

işine gelmediği zaman ayetleri yok sayıp ışidçi hanzoları baz alan eblehlere laf anlatmaya çalışmak çok üzücü.
böyle konuşan da bafilenir.
kimisinin dört mezhep imamından üçüne "yobaz aşırı dinci" demesine vesile olan islami hükümdür.

eh, hapis cezasını yeterli bulan ebu hanife'ye de "ılımlı islamcı" diyeceklerdir zaar!..

hayır, derdiniz mezhep imamlarına saydırmaksa, saydırın; sizin bileceğiniz iş... fakat haklarında atıp tutarken, neden kaçak göçek cümleler kuruyorsunuz, adlarını açıkça vererek "bunlar yobaz ve aşırı dincidir" demiyorsunuz da lafı ortaya bırakıp kaçıyorsunuz?

alayınızı tekrar delikanlılığa davet ediyorum. ya susun, ya adam gibi konuşun!..
Böyle bir görüş hanbelilerde var.
Ibadetin zorla yaptırılması ne kadar çirkin. Işte bu yüzden yobazlar yer yüzünden silinmeli.
kimisinin "efendim mezhep imamlarının böyle dediğine delil getirin" dediği islami hükümdür.

yahu hem müslüman geçiniyorsun, üstelik kendini dini yorumlama konusunda ehil sanıyorsun, hem mezheplerden, hükümlerinden ve de delillerinden haberin yok! hayır, elinin altında google var, bakmaya bile zahmet etmeyip, suçu hala ateistlere yüklemeye çalışıyorsun!

al sana delil:

http://www.namazzamani.ne...azi-terketmenin-hukmu.htm

şunun haline bakın! dininin mezhep alimlerinin ne dediğinden haberi yok

--spoiler--
dediğine dair kâfirlerden hala sağlam bir delil göremedik
--spoiler--

utanacağı yere ateistlerden öğrenmeye çalışıyor!.. yazık... neyse, öğretiriz o zaman.
Ben sadece kıldırırım mübarek.
başlık zırvalığın daniskasıdır. islamın özünde öyle birşey yoktur.
hadi oradan.. bir de dinde gulüv/aşırılık konusu var. Dinde gulüv: Azgınlık, doymazlık, haddi aşmak, dine ilâvelerde bulunmak demektir...

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

(ifrat ve tefritten uzak durun.) [Buhari]

(Aşırı giden helak olur.) [Müslim]

(işlerin en iyisi vasat olanıdır.) [Deylemi, Beyheki]

(Din kolaylıktır. Vasattan ayrılıp aşırı gideni din mağlup eder.) [Nesai]

(ifrat ve tefritten uzak dur, vasatı tercih et; çünkü işlerin en hayırlısı orta olanıdır.) [Beyheki]

(Doğru yolda olun, orta yolu tutun!) [Buharî]