bugün

Naci Görür, Ortaylı'nın;
'Bizim Celal'den daha iyi konuştu' sözlerine cevap verdi:
''Ülkemizin yetiştirdiği ender yerbilimcilerden Celal Şengör’le kıyaslanmak beni ayrıca onore etti. Ancak, Celal’in ulusal ve uluslararası şöhret ve konumu bizim hayallerimizi süsleyen bir konudur.''

not: bilim insanlarımızı seviyoruz. gelecek sizlerle güzel olacak.
https://twitter.com/Darkw...CKGfZjqGD1YOjicw&s=19

--spoiler--
Bingöl-Elazığ-Malatya-Adıyaman-Maraş için kocaman bir proje hazırladık. DPT'ye sunduk, reddedildi. TÜBiTAK'a sunduk, reddedildi. TV'lerde söyledik, her yerde söyledik, çırpındık.
--spoiler--
Milletin yararına olan neyi kabul ettiler bugüne kadar ?
"Gece 4'te uyandırıldım. 1 saat ağladım. Hala ağlıyorum. Yıllardır uyardığımız yer. Tek bir yerel yönetici arayıp 'Ne yapalım?' demedi. Bunca uyarıyı niye yaptık?"
Abbera bak.

--spoiler--
şahsen hayat zaten yeterince canımı sıkarken bir de deprem konusunu sürekli görmek istemiyorum.

zaten olan stresimin her gün açıklama görmekle daha da katlanmasını istemiyorum."

Senin minnoş canın sıkılmasın diye, adam depremle ilgili açıklamalarını bi web sitesi üzerinden yapsaymış. Bizim ülkedeki halkın tamamı da o web sitesini kesin takip edecek ya çok haklısın amk. Tey allam ya.
2020 ve 2023 depremlerini önceden tahmin etmiş olan bir yer bilimci. kendisini dikkate alıyorum.
Depremi önceden gören ileri görüşlü bilim insanı.
itü maden fakültesi jeoloji mühendisliği bölümü genel jeoloji anabilim dalı öğretim üyesi profesör.
Naci Görür, istanbul'da üç ilçeye dikkat çekti: "Hiç acımadan yıkacaksın”
Prof. Dr. Naci Görür, Güngören, Bahçelievler ve Bağcılar'ın çevresinde havadan çekilen görüntüleri yorumladı. Betonlaşmanın yoğun olduğu yerlerde yapı stoklarının deprem dirençli olup olmadığının tespit edilmesi gerektiğini belirten Görür, "Bunu belirledikten sonra yapılacak iş, insanları ölüme terk etmek olmayacağına göre, binaları hiç acımadan kepçeyi vurarak yıkacaksın" dedi.
iş ciddi sanırım.
görsel
Kanal istanbul için güzergahtaki fay hatlarına ilişkin çok ciddi açıklamalar yaptı.

Ama tabiki hiçbir kanal vermedi.
Türkiyenin yetiştirdiği ender mühendislerdendir. Kendisini eleştirmek cahillere düşmez.
Elbistan’ ı rahatlatacak yönde açıklamalar yapmıştır.
adam 3 sene önce bugünkü depremi söyledi.
kendisine zamanında nakşibendi şeyhliği kalmıştır fakat o bilim adamı olmayı tercih etmiştir.
kaynak: bir bilim adamının serüveni " celal şengör kitabı" sayfa 400
https://youtube.com/shorts/aPjDBWp11aA?feature=share
Prof. Dr. Naci Görür Depremin olacağı bölgeyle ilgili uyarıları 2020'de yapmıştı.