bugün

Ekşi sözlük yazarlarından birisinin yaşadığı, okurken bile insanı çileden çıkaran magandalıkla bezeli rezalettir.

Buyurun:
https://eksisozluk.com/n1...zaleti--4469863?a=popular
aracı kurumun dönekliğiyle şahlanmış rezalettir.

markafoni morhipo trendyol gibi online soygun yapan sitelere itibar etmeyiniz.
rezalettir tek kelimeyle.
Facebook sayfasından paylaşılarak daha çok insana ulaşması sağlanmalıdır.
Kişisel bilgileri vermenin bedelinin yapılabilecek en maliyetli alışverişin bedelinden daha fazla olduğunu bizlere gösteren magandalıktır. Ayrıca daha önceden vatan bilgisayar'da çalışmış biri olarak söylüyorum, sakın TC kimlik numaranızı vermeyin. Hiçbir şekilde alınma hakkı yok. Fatura için diyene de basın küfrü.
N11 güvenlimemesi gerektiğini göstermiştir.
ekşi sözlük'ün gücünü gördüğümüz rezalettir.
adam ekşiye olayın başlığını açmış, cumhuriyet savcısından daha fazla korku salmış n11'in içine ki süper seksi jülide hanım hemen arayıp olayı tatlıya bağlamış.

tabi adamlar baktı türkiye'nin en büyük sitesinde rezillikleri konuşuluyor, reputeyşın falan da kalmadı, hemen çözmüşler meseleyi.

biz uludağ'a bir şey yazsak yazarları bile sallamıyor, nerde n11.
tey tey tey.
Bugün ekşi sözlükte gördüğüm sinir bozucu olaydır. Allah kimsenin başına vermesindir.
daha önce burada yazmıştım.

süper, über, rezil bir sitedir.

bunların bir tane kampanyası vardı. 100 üzerine 10 tl bonus, 500 üzerine 50 tl bonus, 1000 üzerine 100 tl bonus gibi bir şey.

velhasıl, aldık 545 liraya bir ürün. bonus puanlarınız bir hafta sonra yatacakmış. e dedik tamam. hiçbir uyarı yok. sadece n11'de kullanmak üzere 55 puan hesabımda.

ulan iyi dedik. baktım 55 liralık puan var. bir ürün vardı alacağım tıkladım. sepete ekledim. satın al dedim. kupon geçersiz diyor. baktım altta yazı var; kupon geçerli olması için 90 tl üzeri alışveriş yapmanız gerekmektedir.

iyi, öyle yapalım dedik. gittim 101 tl'ye başka bir ürün buldum. sepete ekle satın al. "şlank" diye uyarı çıktı. bu kupon sadece bilmem ne marka ürünlerde kullanılır. hay bilmem ne markanızı.

arama bölümünden arattım ürünü. bir sürü dandik dundik eşya var. iyi dedim bari bir çay makinesi alayım. atım sepete satın al. yok. niye geçersiz. hala aynı uyarı sadece bu ürünlerde geçerlidir. ulan işte o markalı ürün. yok efendim kullanamaıyorum.

hırs yaptım 10'a yakın ürün ekledim. sadece bir tane üründe geçerli oldu. o da normal piyasa fiyatının zaten 2 katı. velhasıl resmen kazıklandım.

gitti gidiyor mantığı ile çalışan rezil bir sitedir. ama eğer bu tarz şirketler din olaydı gg ilah olurdu bunlar da sahte peygamber.

bulaşmayın efendim, kampanyalarına aldırmayın. kanmayın.
Efendim öncelikle n11.com sitesine direkt olarak yüklenmek doğru olmaz. Olayın şahidi değilim alıcı arkadaşı da yalancı konumuna düşüremem. o yüzden bilinçli müşteri olursanız başınız ağrımaz.

şöyle ki mağaza sahibi bayan arkadaşım internet ortamına açıldı. Defalarca kargoladığı ürünler teslim edilmesine rağmen müşteriler tarafından kendisine teslim edilmediği söylenerek karambole getirildi.

sonuç; bir miktar zarar ve kazık yemenin verdiği sinirle bu işleri bıraktı.

şu an bende x sitenin rezaleti diye bir başlık açabilirim, faturalar, tester şişesi ve kargo paketini görmeden inanmam.

n11.com pahalı bulduğum için alışveriş yapmadığım bir sitedir.
tipik bir ekşi sözlük kullanıcısı durumudur. "kargomu göndermediler ühühühü anneee" dir. birde bu tipler kendilerinin kargolarının bir gün geç gelmesini memleket meselesi gibi saatlerce günlerce yazarlar. parfüm gelmemiş de tester gelmiş. vay anam vay amk.
Burada n11 e hakaret edip işini iyi yapan firmaları zan altında bırakmak olmaz.
N11 den 10 a yakın ürün adım ve hiç bir sorun yaşamadım, öncelikle mağaza yorumlarına bakın ve ürün satın alacağınız mağazayı araştırın. Hemen ucuz diye al sonra vay efendim bana hakaret ettiler.
bu ney lan rasgele bile girmem bırak siparişi.
aldığın ürünü düzgün kontrol etmemekle ilgili bir konudur bu hadise.
arkadaşlar e ticaret sitelerinde doğası gereği bu tür şeyler olabilir. aldığınız ürünü kontrol etmeden kargocuyu yollamayın.

n11 deki sorumlu arkadaş bu tür uyanıklık yapılabilecek durumu bildiği için kendince durumu çözmeye çalışmış ama müşteriye ayip edilmiştir.

ekşideki kadar ses getirmez ama size şöyle bir anımı paylaşayım ...

bir kaç yıl önce türkiye nin önde gelen e ticaret firmalarından birinde çalışıyorum.

ismini vermeyim ama bu sitenin normal ürün kategorileri yanında özel bir bölüm olan kırmızı sex shop da mevcut.
burada şişme hatundan tutunda zevk toplarına kadar her ürün mevcut.
bu kırmızı shop a bakan sorumlu arkadaş da iş yerindeki zamanının büyük kısmını müşterlerle geri iade durumlarını tartışarak geçiriyor. ve çok sabır gerektiren bir iş çünkü bizim milleti tanıyorsunuz. çoğu ürünleri kullanıp geri iade etmeye çalışıyor.

bir gün taa erzurumdan orta yaş üstü bir amca kullanıp patlattığı şişme hatunu şirkete geri göndermiş ve parasını geri istiyor.
telefonda da yine bizim sorumlu arkadaş yaklaşık 60 kişinin bulunduğu ofiste bu amca ile tartışma halinde. mevzu çok açık amca hatunu hunlarca zikmis sonrada kutusuna koyup geri yollamış halden anlayacak iyi niyetde hiç değil ne söylense işi yokuşa sürüp ürünü hiç kullanmadığını söyleyip parasını geri istiyor. bizim sorumlu arkadaş da adamın ısrarına dayanamayıp gidiyor iade edilen ürünü kontrole. bi de ne görsün ürün vıcık vıcık ...
sonra sinirle amcayi telden arıyor ...
- avni bey merhaba
+ merhaba
- ben sizi ....com dan arıyorum az önce de konuşmuştuk.
+ evet dinliyorum
- ben sizin iade ettiginiz ürünü bizzat kontrol ettim.
+ evet
- abi sen bu ürünü zikip bize geri göndermissin ....
simdi de bizi zikmeye calisiyorsun!!!!
iade felan almıyoruz git nereye şikayet edersen et amuna koduğummm seniiii !!!!

çat kapadı telefonu koca ofiste bi sesizlik sonra kahkaha ve sonra alkış sesleri ....
şirketin efsane günlerinden biriydi o gün.
bu hadise de asıl önemli olan ekşi nin gücü.
Bize nedir monako olayı.

Beyaz turksünüz ya hiamına...
şaşırtmamıştır.''sex kadın meme am göt bacak sattırır'' prensipli bütün firmalar böyle dandiktir.dikkat edin bunu yapan firmalara hepsi dandiktir.çünkü malına güveni olmayan dikkati ama göte çeker memeye sattırır malını.n11 in reklamlarıda malumdur.sex sattırır prensibi olan her firmadan sakının derim.kaliteli malı olan böyle reklam oyunlarına hiç girmez.
sergen yalcin'in gulusu ile zaten rezilligi reklamlarinda yapmistir. Siz en iyisi gorerek ve dokunarak alisveris yapin.
n11 malum bir c2c sitesidir. yani satıcıyla alıcıyı bünyesinde kurduğu sistemle buluşturur. doğuş grup ve korenin en büyük 2.devi sk grup'un ortaklığından kurulmuştur. gittigidiyor'un aksine satıcılarını çok zor kayıt etmekte ve birçok sorgudan sonra sitesine kayıt yapmaktadır.

yaşanmış olaya gelince hakikaten çok kötü ve şaşırtıcı, n11'den beklemezdim böylesi vurdum duymazlığı. n11 gibi bir firmanın satıcısı yerine müşterisini koruması gerekir.
Bu entryden sonra alışveriş yapmayacağım sitedir. Ayrıca önerebileceğim en güvenilir alışveriş sitesi hizlial.com dur.
2 numara alınan bebek bezini, 11 gün olmasına rağmen hala kargolamamış mağazaların üye olduğu rezalettir.

Siz siz olun n11 den bebek bezi alırken iki beden büyük alın. Anca geliyor.
gidip çarşı esnafından görerek dokunarak inceleyerek almak varken...
Iyi olmuş rezalettir.
Herşeyin 11inde sorun var.
eksi'ye o entry'yi giren vatandaş ya çok cahil ya da bu işleri bilmiyor ayağına yatıp kendini acındırmak suretiyle ortalığı karıştıyor.

1- N11, içinde mağazalar barındıran bir alışveriş merkezidir. Capitol gibi düşünebilirsiniz. Ürünü satan içerideki mağazadır ve alıcının ürünü almadan önce mağazayı iyice araştırması, hakkındaki yorumları okuması gerekir. N11 aynı Gittigidiyor gibi alıcı ürünü aldıktan sonra parayı hemen satıcıya aktarmaz, alıcının ürünü onaylamasını bekler. Tedarik sürecinde yaşanabilecek sorunlarda N11'in alıcıyla satıcıyla konuşturması zaten en doğru şeydir. Eğer satıcı alıcıya haksızlık yaparsa ve alıcı bunu ispat ederse N11 satıcının parasını ödemez, alıcının ürünü satıcıya iade etmesini takiben de alıcıya parasını iade eder. Özetle, alıcının bir haksızlığa uğrama riski sıfır gibidir.

2- Alıcının aldığı ürünü kargodan teslim aldığına dair fişi imzalamadan önce inceleme yükümlülüğü vardır. incelemeden alıp sonradan ürün kırık çıktı, hatalı çıktı dediğinde iş alıcının hatası nedeniyle içinden çıkılmaz bir duruma gelebilir.

3- N11 sitesinde satış yapan bir mağaza ya da herhangi bir e-ticaret sitesinin normal deodorant alan bir alıcıya bilerek tester göndermesi neredeyse imkansızdır. Zira alıcının buna itiraz edeceği kesindir. Bile bile kendini böyle bir duruma sokmaz. O nedenle ortaya 2 sonuç çıkıyor. Ya şikayeti yazan kişi yalan söylüyor, ya da giden tester ürün bir hata sonucu gönderilmiştir.

4- Ürün hata ile tester olarak gönderildiyse, satıcıyla temasa geçen alıcının meramını insan gibi anlatması gerekir. Satıcının durup dururken bu kadar tepki vermesi normal değil. Muhakkak alıcı tarafından da karşı tarafa bir hakaret söz konusudur diye düşünüyorum.

5- Cahil alıcı telefon numaram satıcı mağazayla paylaşılmış diyor. Merak ediyorum telefon numarası olmasaydı satıcı firma ürünü nasıl kargolayacaktı? Telefon numarası olmadan kargo firmaları gönderi kabul etmiyor genelde.

5- Son olarak, bir firmanın itibarının eksi'de ve uludağ'da bu kadar kolay bir şekilde, konuyu bilmeden linç edilmesini esefle kınıyorum. Satıcı mağaza hatalı da olabilir ancak alıcı da kesinlikle hata sahibidir. N11 burada en masum taraftır.
N11 den 5 TL lik alışveriş bile yapmayın aracı firma gibi bir şey bunlar Sirkecide kaçak telefon satan Muhittin abi bile bura ile anlaşarak ilan verebiliyor durumu siz değerlendirip düşünün.