bugün

n11 com rezaleti

aldığın ürünü düzgün kontrol etmemekle ilgili bir konudur bu hadise.
arkadaşlar e ticaret sitelerinde doğası gereği bu tür şeyler olabilir. aldığınız ürünü kontrol etmeden kargocuyu yollamayın.

n11 deki sorumlu arkadaş bu tür uyanıklık yapılabilecek durumu bildiği için kendince durumu çözmeye çalışmış ama müşteriye ayip edilmiştir.

ekşideki kadar ses getirmez ama size şöyle bir anımı paylaşayım ...

bir kaç yıl önce türkiye nin önde gelen e ticaret firmalarından birinde çalışıyorum.

ismini vermeyim ama bu sitenin normal ürün kategorileri yanında özel bir bölüm olan kırmızı sex shop da mevcut.
burada şişme hatundan tutunda zevk toplarına kadar her ürün mevcut.
bu kırmızı shop a bakan sorumlu arkadaş da iş yerindeki zamanının büyük kısmını müşterlerle geri iade durumlarını tartışarak geçiriyor. ve çok sabır gerektiren bir iş çünkü bizim milleti tanıyorsunuz. çoğu ürünleri kullanıp geri iade etmeye çalışıyor.

bir gün taa erzurumdan orta yaş üstü bir amca kullanıp patlattığı şişme hatunu şirkete geri göndermiş ve parasını geri istiyor.
telefonda da yine bizim sorumlu arkadaş yaklaşık 60 kişinin bulunduğu ofiste bu amca ile tartışma halinde. mevzu çok açık amca hatunu hunlarca zikmis sonrada kutusuna koyup geri yollamış halden anlayacak iyi niyetde hiç değil ne söylense işi yokuşa sürüp ürünü hiç kullanmadığını söyleyip parasını geri istiyor. bizim sorumlu arkadaş da adamın ısrarına dayanamayıp gidiyor iade edilen ürünü kontrole. bi de ne görsün ürün vıcık vıcık ...
sonra sinirle amcayi telden arıyor ...
- avni bey merhaba
+ merhaba
- ben sizi ....com dan arıyorum az önce de konuşmuştuk.
+ evet dinliyorum
- ben sizin iade ettiginiz ürünü bizzat kontrol ettim.
+ evet
- abi sen bu ürünü zikip bize geri göndermissin ....
simdi de bizi zikmeye calisiyorsun!!!!
iade felan almıyoruz git nereye şikayet edersen et amuna koduğummm seniiii !!!!

çat kapadı telefonu koca ofiste bi sesizlik sonra kahkaha ve sonra alkış sesleri ....
şirketin efsane günlerinden biriydi o gün.