bugün

Kendiyle çelişir. Türkiyede bolca bulunur.
Ona göre bu kumar değildir. Kendi kendine fetva verir.
bir de ukrayna'daki türkler'de şöyle bir durum var. adam iddaa onuyor, kumar oynuyor, uyuşturucu kullanıyor, alkolü var, zinanın dibine vuruyor ama abi domuz niye yemiyorsun? dediğin zaman 'domuz çok günah, hiçbir güç yediremez' kaçabileceği en kolay şey domuz eti olduğu için herkes ona sırtını dayamış durumdaydı.

Edit: imla
Müslüman olmak islamı dört dörtlük yaşama zorunluluğu gerektirmez. Herşey iddaa ile bitmiyor. Kötü söz kullanmayacaksin, 5 vakit namaz kilacaksin ve hatta Allah'ın sana emanet ettiği bedene zarar vermeyeceksin (sigara dahi icmeyeceksin). Varsa bunlari ve benzerlerini yerine getirebilen, o zaman tamam..
Müslümanım diyip 13-14 yaşındaki kızlarla aynı yatağı paylaşan bağnaz tipler de var. iddia ne ki?

Şuraya uygun bir ekleme: ahlaksızlar
Parasını faizde değerleniren diyanet. Şaka değil bu. Bildiğin imam osurursa durumu diyeceğim ama imam net sıçıyor.
Müslümanım diyip,
içki içen (az),
Zina yapan (nadiren),
Domuz eti yiyen(denemek için),
Gıybet yapan(bazen insan kendini tutamıyorum ama dikkat ediyorum),
Küfür eden(evet trafikte en çok),
Piyango bileti alan(her yılbaşı),
Kumar oynayan(vegasa gittiğimde),
Yalan söyleyen(yani kesin söylemişimdir),
Faiz yiyen(yani faiz parasıyla geçinmiyoruz ama bir yerden rastlaşıyoruz)....
Bireyler de var.

Yani müslüman olunca öyle molla gibi yaşamak gerekmiyor. Zaten allah'ın varlığını bilince kendine ister istemez çeki düzen veriyorsun. Gerisi biraz karakter, biraz ortam meselesi. Misal ben müslüman olduktan sonra daha mutlu ve huzurlu olmaktan başka hayatımda birşey değişmedi.
küfür arada oyun oynarken,
iddaa dan bi kere para tuttu onunla da geleceğe dönüş dvd setini almıştım,
geri kalanlar
x
x
x
x
x
x
teşekkürler.
istihare namazı kılmış yatmıştır ve rüyasında büyük para kazanacağına dair işaretler görmüştür. iyi rüyalar.
o kadar dua etmesine ragmen zengin olamayip allahtan umudunu kesen ve iddaaya yonelen tip.
Ateistim diyip cumaları kaçırmayan tiple benzerlik gösterir.
müslümanlar zemane yatlı oldu,
helal yenmez haram kıymetli oldu.
haram ile hamir tuttu cihanı,
fesat işler eden hürmetli oldu.
yunus emre.
Bile bile haram yer. Evet.
dine inanan en fazla dünyada %0.1'lik kitle vardır.

çıkarı gereği dine inanır geri kalanı, çıkarı ile ters düşünce de dininin satıverir, sorana da ''yapmıyorum ama inanıyorum'' der..

sonuçta cehennemde yanmamak(?) da bir çıkar onlar için.