bugün

Son nefeste ölüm meleğini gören herkes zaten Müslüman oluyor ama kabul edilmiyor nefes bitmiş. Akıllı olan ölüm kapısına dayanmadan iman edendir.
sahip olmadığım bir sıfat. bence dinsiz olmak daha iyi ama müslüman olmak da fena değil.
görsel
Kurana iman edenleri, allah kitabında Müslüman mümin olarak isimlendirdi.
görüldüğü zaman cüzdan, telefon gibi değerli eşyaların saklandığı canlı türü.
görsel
çakma Yahudi.
müslümanım; müslümanlık çapında hiçbir kıymet ve haysiyet ölçüsü tanımıyorum.

necip fazıl kısakürek -müdafalarım
Halihazırda dünyada öldürülen 10 müslümandan 9u yine müslümanlar tarafından öldürülmektedir.
ismet özel'e göre terörist olmak zorunda olan kişidir.
http://www.youtube.com/watch?v=V7P1aAtqF3E
yatırımını ahirete yapan insan.
Elinden, dilinden ve belinden emin olunan.
150m ilerisinde yere yatmış, açlıktan, yokluktan, yoksulluktan, sefaletten kırılmış bir insanı görüp yardım edecek maddi olgunlukta olmasına rağmen “allah yardımcısı olsun” diyerek geçiştiren bir inanç sistemine dahil olmuş birey.

Lan kardeş, allah yardım etsin diyeceğine evinde pişen yemeğini paylaşsana, kalacak yer temin etmek için çabalasana, cebindeki o taptığın banknotlardan bir kısmını versene, hiç birini yapamadın madem yapacakları bilgilendirsene.

Müslümanlıkta yeterince manevi olgunluk yoktur!
Sahtekarlık vardır!
inanmışlık, adanmışlık, hassasiyet yoktur! Göstermelik davranışlar vardır.

Bu davranışlar gittikçe daha belirgin, daha da kapsayıcı, gittikçe daha umut kırıcı olmaya başladı.

insanın insana yardım etmesi müslümanlık görevi değil insanlık görevidir. Biz insan olmadan müslüman olmaya karar verdiğimiz için bu inanç sisteminide kendi sorumsuzluklarımız yüzünden değersizleştirdik malesef.
bir zamanlar konuşsa da dinlesek dediğimiz müslümanlar vardı. siyasete, ranta, paraya, güce tapmayan müslümanlar... nerdeler? nerdesiniz?
yok 102.
görsel
Müslümanım dememek için değildi.
Cemaatlerinin ikbali için cemaat kimlikleri, dünyalıklar için edinilen kimlikler ve beslenen aidiyat yüzünden ''BEN MÜSLÜMANLARDANIM'' kısmı derece olarak alt sıralara düştü.
Olan buydu.
Oysa ki doğru yol tarifi Allah'a aitdi...!
görsel
Boşver diyen değil, akıllı olması gerekendir.
(bkz: uyuma)
gerçekten müslüman denilen kişiler kuranın onlara neyi emredip neyi yasakladıklarına emin olup sadık kalanlardır. yoksa ben bunu bir aracı olarak kullanıp milletin aklını çeleyim diyorsanız hayır babacım sen aldananlardansın ve dolandırıcısın derler yani.
hadis-i şerife dayanarak söylersek: eliyle ve diliyle çevresine zarar vermeyendir.
Kronolojisi şaşmış biri müslüman olmayanların yaptığı din savaşlarının geride kaldığını, Müslümanların Cihad için milyonlarca kişiyi öldürdüğünü iddia etmiş.

Müslümanların yaptıkları söylenen din savaşları 700lü yıllarla 1000li yıllar arasında olmakla birlikte aslında neredeyse hepsi dini görünümlü ama aslında ülke çıkarlarını ilgilendiren savaşlardı ve milyonlarca insan falan ölmedi. Tüm gayri müslimler savaşlar sonrası eskisi gibi yaşamaya devam ettiler, asimile politikası bile uygulanmadı.

Oysa avrupada 1400lü yıllardan 1700lere kadar devam eden cadı avıyla birlikte öldürülen binlerce insanı, haçlı seferlerini müslümanlar mı yaptı?

yüzyıl savaşlarını, 1. Dünya Savaşını, daha dün yaşanmış ikinci dünya savaşı gibi devasa katliamların yaşandığı savaşları müslümanlar mı yaptı.

Üstelik bu saydıklarım sadece Avrupa kıtasımile ilgili. Bunun daha asya kıtası, Amerika kıtası var.

Ayrıca Tarihe geçmiş vahşi soykırımların hangisinde müslümanlar soykırım yapan pozisyonunda yer aldı. Ben söyleyeyim hiç.

Demem o ki şu üstteki yalancı, ikiyüzlü, karaktersiz gibileri oldukça Kötülerin yaptığı kötülükler zayıfa ve masuma mal edilir, esas suçlular kasıla kasıla gezerken tüm hesap gene zayıfa kesilir.
1500 yıldır dünyayı kana buladığı yetmez gibi nerdeyse bin yıl önce din ve inanç karanlığında kaybolmuş avrupa'yı örnek göstererek kendince bu vahşeti normalleştiren mallar çok bu sıfatta.

idrak yeteneği gelişmemiş göt kafalılar için uzun uzun yazayım. Avrupa çok sefer din uğruna kan döktü, savaşlar yaptı, seferler düzenledi. Bunlar yıllar öncesinde kaldı. Avrupalılar ortadoğu çomarlarından zeki olduğu için rönesans ile birlikte din sömürüsünden kurtuldu, modern dünyanın temellerini attı.

Senin inancına sahip insanlar ne yaptı bu zamanlarda? Cihad çağrıları ile savaşlar yaptılar, islami yaymak için milyonları öldürdüler ve Avrupalılardan ya da hristiyanlardan farklı olarak bunu hala yapıyorlar. işte senin sikik beynin bunu algılayamıyor. Bu yüzden de insanlar sizi ve inancınızı sevmiyor.

Keşke birden yok olsanız da tüm insanlık kurtulsa.
hz. muhammed yazdıysa (sizin mantığa göre) çok zeki olması gerekiyor, o kadar zeki birinin de bu ayeti koymaması gerekiyor. hem de defalarca.