bugün

Müslüman gibi görünen bir ülkede müslüman değilim ki müslüman olmayan bir ülkede müslüman olayım. (tekerleme gibi oldu la)
Müslüman olurdum diyenler yalan söylüyor, belki %0.01 ihtimalle olurdun. Zira öyle olsaydı tüm dünya müslüman olurdu. Yani desteksiz atmayın, hangi dinin içine doğarsan genel olarak o dini benimsersin.

Tembellikten ateist oluyor diyen arkadaş, müslümanım diyen % kaçlık kısım düzenli namaz kılıyor allah aşkına saçmalamayın.
ayet şöyle aynen mealdir şüphesiz ki o bize doğru yolu göstermeseydi biz kendimiz doğru yolu bulamazdık bu ayet daha kuran tamamlanırken indiğine göre bu noktada şunu demem kazım kadere imanım zayıf olabilir duygusal olarak bu konuda güçsüzüm başlık için de müteşekkirim.
Kuranı okusam olabilirdim ama mahalle baskısı falan varsa olamazdım belki.
mutlaka doğru yolu bulurdum.
Anamı siksinler olursam.
Büyük ihtimalle çoğu insan olmazdı. Olurum diyen neye dayanarak söylüyor. Niye müslüman dogdum deyip diğer dinleri araştıran kaç kişi var . Kim nerede doğar sa onu kabul ediyor sorgulamadan. O yüzden atlamayin olurdum diye. Şimdi nasıl ki hiç ses etmeden kabul edip uyduysan o zaman da öyle yapacaktın.
Din olarak değil de ahlak olarak doğru yolu bulduysanız sıkıntı yok.
Olmazdım çünkü müslümanlara bakarak islam dini bu mu derdim kendi kendime ama işte önyargılı yaklaşırdım o da çok kötü birşey malesef.
olmazdım. islam dini pişmanlıktır. mecburiyetten müslümanım ben.
Bilemiyorum.
Müslüman bir ülkede (aslında ülkenin devletin dini olmaz) doğduğum halde, Müslümanım diyenlere bakıp dua ediyorum; Allah'ım yalnızca sana kulluk eder, yalnızca senden yardım dilerim.
Beni bu insanların inancı ile sınama ve beni bunların yoluna saptırma. Onların dini onlara benim dinim bana.
Hayır gittin doğdun Amazon’un bilmem ne kabilesinde de mızrakla kirpi maymun avlıyorsun.. nerden bulacaksın din kitap. Tamam hadi gittin buldun gülmeyecek mi sana diğer Kabile üyeleri. Gördüğünüz gibi mahalle baskısı denen kavram sadece Türkiye’ye mahsus değil. Brezilya’nın en medeni kabilesinde bile yaşanabiliyor bu tür şeyler.
Bilemiyorum. Dinlerle alakalı çok da derin olmayan araştırmalar yaptım, yapıyorum da. Fakat beni asıl islam'a bağlayan kişi bir Türk olmuştur. Başka bir ülkede olsam, muhtemelen o adamı hiç tanıyamacağım ve denk gelse bile Türkçe anlayamayacağım için pek de bir şey söyleyemiyorum.

Sen bu soruyu sorunca hiçbir inançlı kişi inançsız, inançsız kişi de inançlı olmayacaktır. Mantıksız bir soru, zaten çoktan doğmuş adam kendine bir felsefe seçmiş bırak kendi araştırıp kendi iradesiyle kararından dönsün veya yeni kararlar alsın.

insanları manipüle etmeye çalışmayın!
Olabilir müslüman olmayan ülkede de yaşayan müslümanlar var.
Ölçmedim ki aq.
Yaşamanmadan bilinmeyecek soru.