bugün

Bilim ve Sanat Vakfı'nda küresel ekonomi ve politik dersleri veren mükemmel hoca alim insan.ayrıca Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarı.

bir seminer sırasında Mustafa Hoca sorar
-Bill Gates'in ne kadar parası var?
öğrenciler çeşitli cevaplar verirler.
hoca durur gülümser ve
-ee b*k gibi parası var *
ve salon kopar.
(bkz: iktisat risaleleri)
su aralar yeni safak gazetesinde yazmakta olan bir yazar...

ağrı’da doğdu (1956). naci gökçe lisesi (1974) ve boğaziçi üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi (iktisat 1980) mezunu. bankacılık, dış ticaret ve sanayi sektörlerinde yönetici ve danışman olarak çalıştı. dergâh, izlenim, kayıtlar, ilim ve sanat, islam, yedi iklim, iktisat ve iş dünyası dergilerinde yazı ve çevirileri yayımlandı. halen çeşitli kuruluşlara danışmanlık yapmakta ve muhtelif yayın organlarında köşe yazarlığı yapmaktadır.

kitaplari :amerikan yüzyılının sonu, piyasa düşmanı kapitalizm, küresel rekabet, stratejik yönetim ve liderlik, iktisat risaleleri, iktisat ve din, tarih risaleleri, devlet ve ekonomi, değişim ve kriz, istikbal köklerdedir, yöneticilik dersleri, refahlı türkiye, müslüman ve ekonomi, liderlik sanatı, etkici yonetici
bunun bir de önemli ressamlarımızdan olanı vardır. 1961'de yenipazar'da doğmuştur. marmara güzel sanatlar mezunudur. bireysel dünya biçimsel bir dünyadır deyip tek insan resimleri yapar.
fernand braudel, immanuel wallerstein, kemal tahir, cemil meriç...gibi, iktisat tarihçisi, stratejist-fütürist, edebiyatçı ve düşünürlerden etkilenmişliği vardır.

zannımca en büyük kitabi bir tespit olarak "birey, burjuva ve zengin" dir. belki başka yerlerde de dile getirilmiştir, ancak ben kendisinden bu üç kavramın yanyana kullanıldığını duydum. sadece bunların birbirleriyle karşılaştırılmasının insana bir perspektif sağlayacağı düşüncesi son derece yerinde bir tespit gibi görünmektedir.
halen bilim ve sanat vakfı'nda iktisat dersleri veriyor, aynı zamanda anlayış dergisi'nin genel yayın yönetmenliğini yürütüyor, üniversitede hocalık yapıyor, yeni şafak gazetesi'nde köşe yazarlığı yapıyor ve şirketlere danışmanlık hizmeti veriyor.

(bkz: beş parmağında beş marifet)
bize düşünmenin ve yazmanın zorlu bir faaliyet olduğunu gösteren iktisat teorisyeni.
iktisatın türkiyede ki en önemli ismidir. öyle içten bir ses tonu vardır ki sizi derse ölümüne bağlar ve uzun uzun düşünmenize sebebiyet verebilir. istanbul şehir üniversitesinde görev yapmaktadır şu sıralar. bisav da derslerine katılmak elzemdir. kendisi ayrıca bir kitap kurdudur. edebiyatçılara okuyacak kitap bulamıyorum diye veryansınlarını pek çok işitmemiş değilim.
kasımpaşa beşiktaş maçında sahaya girdiği söylenen kişi bursalı olduğu söylense de facebook sayfası ipucu veriyor.
görsel
Sahipleri tarafından Serbest bırakılmış, futbolun terörüdür, trolüdür.
barzo bir beşiktaşlıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=qbIi_zQmA-4
sahaya atlayan taraftar kendisini tanirım tam bir besiktaslidir kendisi kombinesini alir her sene ama bu yaptiklarina anlam veremiyorum.
an itibariyle beyaz tv de.

bu arada bu adam arena da juve-gs maçında da varmış.
muhtemelen biletsiz girdi ertesi gün.
ve muhtemelen maç sonunda sahaya giren futbolculara sarılan 3-5 taraftardan biri arenada.
tam bir keko. an itibari ile derin futbol'da saçmalamaktadır. sahaya fernandes'in moralini yükseltmek için girmiş. adam full time motivatör *
şuan derin futbol'da her an birine saldırabilir. çok ilginç lan.
rasim'e sahaya düştüm kime sarılıcam diyerek yıkmıştır. allahtan birine sarılmaya kalkmadı yayında.
mardin'in savur ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan 21 yaşındaki er. allah rahmet eylesin.