bugün

entry'ler (257)

basit hayat kuralları

Bir seyi cok isteme, olmaz.

Hickimsenin hickimsede sonsuz kredisi yoktur, sana deger verenleri uzme.

Asla umutsuzluga dusme. Unutma ki gün olur yusuf zindanlardadir, gün olur yusuf misira pasadir.

Senin icin kendi dogrularindan vazgeceni asla birakma, evlen.

Son olarak, sana verilene razi ol ki gunu geldiginde veren de senden razi olsun.

sözlük yazarlarının sevdiği şiirler

Siz geniş zamanlar umuyordunuz
Çirkindi dar vakitlerde bir sevgiyi söylemek.
Yılların telâşlarda bu kadar çabuk
Geçeceği aklınıza gelmezdi...

(bkz: behçet necatigil)

demet evgar

böyle bir karım olsun dizinin dibinden ayrılanı eşekler kovalasın dedirten kadın. bizim memlekete böyle bir gelin götürsem meydana heykelimi dikerler, nasıl tatlılıktır, nasıl bir dişiliktir bu!

öğrencilerin sınav kağıdına düştüğü ilginç notlar

dif and integral dersinden geliyor: 4/4=0. üç katlı integral sorusunda yapılan hatadır. bu kağıt en yüksek notu aldı ancak 4 sene boyunca okulda mat özürlü olarak anılan bir insan oldum. bu vesileyle de gönlü bol hocama bir kez daha teşekkür ediyorum.

insana zevk veren basit şeyler

hayal kurmak. ne para gerek ne zaman ne de çaba. dünyanın en güzel kadınına sahip olduğunu düşünmek mesela. artık ne ile mutlu oluyorsanız onu düşünmek. kimi için maddi kimi için manevi. hayalinde ötesinde siz olmasanız eksik kalacak birilerinin var olduğunu bilmek. bir insan daha çok nasıl mutlu olabilir ki!

4 5g

ülkede teknolojinin bile ne kadar korku içinde geliştirilmeye çalışıldığının kanıtı. her şeyden mezun doktor mühendis mimar bilim adamı kişisi tarafından 5g'ye geçelim sözü yüzünden bildiğin 4g'yi böyle lanse etmek zorunda kaldılar. bir de 5'i büyük büyük yazmalar, dalga geçer gibi.

ortaçağ avrupası gibi bilimde sanatta her alanda baskı altına alınmış bir toplum daha ne kadar ayakta kalır kim bilir...

kuantum fiziği

herkesin çözmek için uğraştığı ve ancak istisnasız kimsenin anlayamadığı bir dünya. istisnasız dememin sebebi şudur ki bu teoremi ortaya atanlar bile kesin sonuca varamamıştır ve hala tartışmalar devam etmektedir.

Einstein'ın Niels Bohr'a ''god doesn't play dice(tanrı zar atmaz)'' bire zındık dediğinden beri bu karmaşık bilim dalı sonsuz tartışmaların içine girmiştir.

şimdilerde, ulan dur iki bilimsel takılayım diyen tipler tarafından anlaşılmak için iki video izlenip ağğbi bu ne ya tripleriyle atom fiziğine de profesorlüğe de lanet olsun deyip anlamaya çalışmaktan vazgeçilir. herkes anlasaydı bu kadar dikkat çekici olmazdı zaten olmuyorsa yer çekimi, elma falan yeter fazla kasmamak lazım.

erken kaybedenler

--spoiler--

Ama bir kadını unutulmaz yapan şey, bir vakitler ona duyulan arzunun şiddetiyle doğru orantılı değil midir?

--spoiler--

günün tek cümlelik özeti

bu ne amk dünün aynısıydı.

integral

zorluğu veya kolaylığı yoktur. 3 katlı eliptik olanlar nasıl kolay olabilir ya da tek katlı tek değişkenli olanı nasıl zor olabilir?

kadınları itici yapan detaylar

sırf kadın olduğu için ayrıcalık beklemek tüm albeniyi alır götürür.

mutsuzken sürekli uyuma isteği

çözüm üretmeyi sevmeyen, olacağı varsa olur insanının yaptığı eylemdir.

istanbul

hangimiz, bu şehirden nefret etsek bile, 1.köprüden geçerken kafamızı çevirip 'ulan ne olursa olsun güzel şehir be!' demedik?

yazarların şu an dinlediği şarkılar

bu kadının sesinde bir şeyler var! https://www.youtube.com/watch?v=dz7BGlgb5Do

tek gecelik ilişkide bilinmesi gerekenler

uzun süredir sözlükten uzağım. eskiden,böyle yorumlar görürdüm ancak azınlık olduğu için umursamazdım. görüyorum ki herkes riyakar olmuş geçen zamanda. tek gecelik ilişkiyi itin g*tüne sokan bu arkadaşların acaba hangisi bir teklif gelmesi durumunda bu eylemi reddeder?

tanım: S*kimsonik anketimsi.

kadınların efendi erkek yerine piç erkek tercihi

her daim el üstünde tutulacak, gözlerinin icine sadece sevgiyle bakılacak olmak yerine, 'ulan geçen gün bi hatun kadırdım' gibi erkek muhabbetlerine meze olmayı tercih eden kadınların yaptığı eylem.

floransa

dünyanın en güzel şehri...

özellikle assasin's creed oynayanların (bkz: basilica di santa maria del fiore)'yi saatlerce seyredeceklerine garanti verebileceğim. kurulduğu günlerden beri hiç değişmemiş gibi duran, sokaklarında kaybolunası masalsı bir şehir.

yiyip içme konusunda da hiç unutmayacağınız tatlar yakalayabilirsiniz. (bkz: t-bone) veya (bkz: fiorentina steak) gidipte yemeyen yoktur zaten. ayrıca muazzam panini yapan bir dükkan var. kesinlikle denemelisiniz. david heykelinden( piazza signoria'da olan. eski orjinal şimdi ki imitasyonu yani) aşağı doğru 100 m inin ve önünde kalabalık olan dükkana girin. arzunuza göre yaptırın panininizi yanına da bir kadeh şarap. çıkın oturun sokakta. palazzo della signoria'ya nazır o paniniyi yedikten sonra hiçbir manzara hiçbir atmosfer ve yemek bu kadar hatırlanası olmayacaktır.

ölüm

gun gelecek ve gerceklesecek olandir.

belki de bundan yillar sonra(oyle umuyorum) buralari okuyan biri, bir tanidik gorur de hatirlar beni diye yaziyorum. cok isterdim kaybettiklerimin de boyle birseyler karalamis olmasini zira unutuyor insan, unuttukca da gaddarlasiyor.

fazla dramatize etmeden olayi sadece gelelim. evet sevgili dostum, öldüm... belki 3-5 kisi gelmistir cenazeme belki de yuzlercesi, ne farkeder. hicbirzaman dikkat cekmeye calisan girisken konuskan bir insan olmadim. hic vazgecilmez olmadim, yalandan da olsa. annemden baska hickimsenin senin icin ölürüm deyisine inanmadim. cunku anadan baska kimse, kimse icin ölmezdi.

neyse basarili bir kariyerim olmadi, cok paralar kazanamadim, hic öyle bir amacim da olmadi ya neyse. ölünceye kadar gecer mi bilmem ama cok sevdim, sevdigime bir turlu inandiramadim. sonradan anladim ki sevgi inanilacak birsey degil.

yasarken hep sunu dusundum; milyarlarca insan yasamis ölmüs, onca hirs onca kavga savas hepsi bosa. onca kahraman buyuk insanlar tarihi degistirenler hepsi hepsi öldüler ve yoklar artik. bizim onlarin ne kadar buyuk olduklarini bilmemiz neyi geri getirir ki? yoklar iste. ben bunlari dusunurken anladim ki kimse hatirlamasin beni, bunu istiyorum.

jack nicholson'un muthis bir tradi vardir: "ben öldüğümde ve beni tanıyan herkes öldüğünde, hiç yaşamamış gibi olacağım." der. daha ustune soz soylemek bize dusmez ama degmez iste ya hicbir hirsa yalana dolana degmez bu dunya yani degmedi. hani vardir ya bir suleyman gecti bu dunyadan der buyuk komutan, sessiz sedasiz bir cionic gecti bu dunyadan kimseyi kirmamaya calisti onun icin hep koselerde kendi halinde yasadi ve öldü. yarinlar sizlerin ve guzel olsun. saglicakla.

ete para vermeyin yiyin birbirinizi

en etkili bölümü yazılmayan vecize. (bkz: g te para vermeyin s kin birbirinizi)

orkid dile gelse ilk söyleyeceği söz

direktörümüzün deyimiyle forum/chat tarzı entry gireceğim ancak mecburum. çirkinleşmeyin lan artık yeter amk!