bugün

kacirilsa buyuk kayip olmayacak bir filmdir.
ne israilliler ne de filistinliler tarafından beğenilmiş uzun ve ağır tempolu film.
süper filmdir.sonuna doğru "sıkma"ya başlamış gibi görünse de,genel olarak çok beğendiğimdir.spielberg'in yine harikalar yarattığını görmekteyiz(war of worlds'ü beğenmemiştim o ayrı)
(bkz: spielberg babamı çekse gene giderim)

http://www.imdb.com/title/tt0408306/
almanca munih sehrinin adidir.
(bkz: bayern munchen)
Steven spielberg ün başarılı cinsel ve şiddetsel dozu iyi ayarlanmış oscar adayı filmi.Son derece başarılı ve lezizdir.Başarılı bir dönem filmidir...
bir steven spielberg filmidir. israilli 11 sporcunun 1972 münih olimpiyatları sırasında filistinli militanlarca öldürülmesi ardından mossadın öç amaçlı gerçekleştirdiği seri cinayetleri konu almıştır. filmin yönetmeni ve yapımcılarından biri olan steven spielberg bu olayı "ortadoğu tarihini belirleyici anlardan birisi" olarak nitelendirmiştir. fakat kalitesinin düşüklüğü, havada kalan konusu ve konu işlenişinin kendi içinde düzensiz oluşuyla izleyen için bir eziyet haline gelen filimdir.
1972 yılında Münih'te düzenlenen olimpiyatlarda Israil takimindan 11 kisinin oldurulmesini konu alan Steven Spielberg filmi. oscar'i kazanmasina kesin gozuyle bakilmaktadir. Ancak yahudi propagandasinin otesine gecememis bir filmdir.
ilk yarısında uyuduğunuz,uyurken bomba,silah vb. sesleriyle irkildiğiniz film.
izleme fırsatı bulduğum özellikle oteldeki patlama sahnesi güzel olan ama bi noktadan sonra baymaya başlayan film zira ben film bitti diye çıkayım derken daha film arası girmiş.
israilli olimpiyat sporcularının iç çamaşırıyla otoparktan kaçma sahnesi gibi trajikomik olayları sinemayı dolduran subyan tayfa sayesinde ici bos kahkaha nidaları esliginde izledigim, izleyecek olanların da bu yüzden dolayı gosterim tarihinin sonlarına dogru gitmelerini uygun gordugum belgesel niteliginde spielberg yapımı.
eric bana'nın harikalar yarattığı,diyalogları sebebiyle mutlaka izlenmesi gereken film.gerçekleri istemeseniz de yüzünüze çarpıyor.
gercekte yasanmıs bir olaydan uyarlanan senaryosu ve eric bana'nın iyi performansıyla seyredilmesi gereken bir film.
istihbarat servislerinin ülkelerinin düşmanı olan terörist örgütleri öldürme şekillerinin ne kadar benzer olduğuna kanaat getirmemi sağlayan, başrolünde eric bana 'nın oynadığı film. teşkilatın iki silahşorunda anlatılan temizleme tekniğin* aynısını uygulamışlardır.
bence spielberg dengeyi kuramamıstır filistin acısından durum sadece diyaloglarla belirtilirken israillilere yapılanlar cok ve surekli olarak gosterilmiştir filmin cesitli yerlerine serpistirilen katliam goruntuleri vardır ama yine de izlenmesi gereken bir filmdir
son derece etkileyici olarak nitelendirilen steven spielberg imzalı gerilim dolu bu film en iyi film ve en iyi yönetmen başta olmak üzere 5 dalda oscar ödülüne aday gösterildi.
beyaz birası ile ünlü bayern eyaletinde bulunan şehir.
almancayı en kaba konuşan şehir.
bir Steven Spielberg filmidir. 2005 çıkışlıdır.
herkese yaranayım mantığını bir kenara bırakırsak gerçekten iyi kotarılmış bir senaryo, katliama farklı bir bakış açısı, ve adsız ama parlak oyunculardan kurulu castı ile izlenmeyi hakeden bir film. spielberg sinemagrofisine bence önemli ve özgün bir çentik atılmış.durağan akışının altında senaryonun gereklilikleri yatıyor ve kendi gizemi içinde saklı temposunu da ancak siyasi filmlere düşkün olanların görebileceğini düşünüyorum, öyleyse varım.
gerçek olaylardan esinlenilmiş, politik yanı ağır basan film. spielberg' in ustalık eserlerinden biridir.

--spoiler--
yaşlı adam öldürüleceğini anlayınca ellerindekileri düşürür ve titremeye başlar. ajanlar tereddüt etse de emri yerine getirir.
--spoiler--
almancası munchen, olan hem almanya'nın bayern eyaletinde bulunan en büyük şehirlerinden birisi; hem de 2005 yapımı bünyesinde, eric bana mathieu kassovitz, daniel craig gibi oyuncuları barındıran, 1972 münih olimpiyatlarında geçen kanlı olayları anlatan, steven spielberg filmi. her ne kadar uzun olup, anlatımı yorucu, boğucu, anlaması zor olsa da, eleştirmenler tarafından ''2005 yılının en iyi filmlerinden birisi'' olarak nitelendirilen, uzun mu uzun film...
kanımca bu zamana kadar çekilmiş en iyi steven spielberg filmidir. kurgusal hata yokturdur. oyunculuklar harikadır. ve, bir insanın inceden inceye delirişi mükemmel ayrıntılar ile işlenilmiştir.

1972 münih olimpiyatları nın intikamını almak isteyen mossad ajanlarının nasıl iç çekişmeler yaşadığının ve asıl önemli olanın ise intikam değil affedebilmek olduğunu gösteren harika bir çalışmadır.
Almanyanın başkenti.
bir editors şarkısıdır son albümünün en sevilen şarkısıdır ayrıca.