bugün

Eğitimde veya herhangi bir dalda bilgi birikiminin önceden yeterli olup olmadığının belirlenmesi için yapılan sınav.*
boğaziçi ekonomi müfredatına göre ilk sınıfta geçerli olamayan şey*,zira advance english yada humanity isimli iki ingilizce dersinden birisinin alınması boğaziçi proficiency sınavından alınabilecek notlara bağlı kılan sınav.
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'ncedüzenlenen ve hazırlıktan muaf olmak isteyen öğrencilerin girdiği sınav. Karşılaştırıldığında toeffl ve kpds sınavlarından daha zor olduğu çok rahatça anlaşılır. Öğrenci'nin 800ytl'sini almak için bu kadar zor yapıldığı barizdir.
üniversitelerde genelde 60 puanla(C notu)geçerli niteliğe sahip olunan sınavdır.
an itibariyle kaldığımı öğrendiğimdir...*
9. sınıfta sağlam ingilizce kasmışsanız üniversitede hiç korkmamanız gereken sınavdır.
Gazi Üniversitesinde 60 olan sınavdır.

Arayanlar için 35 farklı üniversitenin muafiyet sınav soruları
http://unibilgi.net/haber...te-muafiyet-sorulari-2014
1 yıl hazırlık sınıfını atlamam için geçmem gerektiğini düşündüğüm sınav. istanbul üniversitesinden olanlar yeşillendirirse sevinirim.*
recep tayyip erdoğan'ın gireceği sınavdır. bb'den cb'ye düştü, olacak iş değil.
Acaba nasıl sorular var sınavıdır. Girmeyecektim ama giricem, geçerim belki lan. ingilizceme güveniyorum.
ingilizceyi gerçekten bilmeyen kimsenin geçemeyeceği sınav boşuna para zaman ve emek harcamayın.
ayın 4 üne kadar girmem gereken bilgisayar sınavıdır.
Çalışsam geçerdim sanki de hazırlık okumak çekici gelmişti.
geçeceğime emin olduğum ama hazırlık okumak istediğimden de geçmek istemediğimdir. geçsem mi yoksa bilerek geçmesem mi karalara bağladım, sınav yarın..
Haftaya çarşamba gireceğim sınav. inş yaparım. Amin.
Bilgisayar için gireceğim sınavdır. Yeterlilik sınavı da deniliyor sanırım. Ek olarak türk dili ve edebiyatı, atatürkçülük ve inkılap ve ingilizceden de muafiyet dilekçesi verdim.

Okulunuza danışınız. Okulunuzun sitesinde örnek dilekçeler muhtemelen vardır. Yoksa da diğer sitelerden bulabilirsiniz. Vaktini geçirmeden öğrenci işlerine veriniz.

Ek bilgi : yeterlilik sınavında aldığınız puan ders puanınız olacak. Yüksek almaya bakın. Alamayacağınızı düşünüyorsanız boş verin kağıdı. Boş verildiğinde geçersiz oluyor diye biliyorum.