bugün

jim carrey'nin yeni filmi.
evini buzhaneye çevirip penguenlerine ev sıcaklığını * yaşatmaya çalışan adamın hikayesidir.
bana biraz hayvan dedektifi serisinin devamı gibi geldi.
ama olsun jim carrey ne zaman film yaptı da biz beğenmedik. yaşlandı biraz ama yine de iyi ki var.

17 temmuz 2011 türkiye için gösterim tarihi.
http://www.imdb.com/title/tt1396218/

fragmanı:
http://www.imdb.com/video/imdb/vi351509785/
(bkz: buralar entry dolacak)

17 temmuz değil, 17 haziranda vizyona girecektir.
26 ağustos 2011'de vizyona girecek olan jim carrey filmi.
merakla bekliyoruz..

--spoiler--

tom popper (jim carey) new york’taki evini buzdan bir şatoya dönüştürerek 6 penguen ile birlikte yaşamaya başlar. penguenler ile birlikte yeni sorumluluklara sahip olan popper’ın komik hikayesi.

--spoiler--
orjinal adı Mr. Popper's Penguins olan filmin türkiyede biliniş şekli
(bkz: yok artık dedemin bale papuçları)
biri banada biraz penguen gönderse keşke dediğim film. penguenleri çok seviyorum, o gelsin böyle paytak paytak yürüsün evde yeter bana, buzdan evde yaparım ona.
yazın izlenilen filimlerin en güzeli. * en çok da beyinsiz pengueni sevdim.
tavsiye edilir.
penguenlerin isminin "kokuşmuş", "ısırgan", "kaptan", "beyinsiz", "sevgili" ve "gürültücü" olduğu film.
Klasik Jim carrey filmi.
Filmin konusu ve finali çok tanıdık.
Kahkaha atmayı beklemeyin, sadece 1-2 kere tebessüm edersiniz.
penguenlere sempatinizi arttıracak bir film..

beyinsiz penguen favoriniz olacaktır. filmde birkaç yerde kahkaha atabilirsiniz, çevirilerine bağlı bu tabi ki..

ancak yüzünüzü tebessümletecek çokça sahne bulunuyor..

hele ki fok balığının ağzını açtığı sahnede kopma garantisi verebilirim..

izlerken sıkılınmayacak tarzda klasik aile komedisi..

mümkünse sevdiğiniz kişiyle izleyin.
jim carrey'i sevimli aile babası formatında izleyebileceğiniz ilk filmdir. yanlışsam düzeltin ama ben bu adamı ilk defa bu tip bir rolde görüyorum. yüzündeki "ben yaşlandım" kırışıklıkları ile de yakışmış rolüne. ben çok eğlendim film sırasında ama bu benim penguenlere yüklediğim "komik bunlar yahu ihi" misyonundan da kaynaklanabilir. yalnız tek başına değil de gülmeyi seven biriyle beraber izleyin ki komik bi sahnede yanınızdakini kolunu dürtüp "çok tatlıııı" deme şansınız olsun. (gülmeyi seven froidviolace'e de selam olsun hihi)
müthiş eğlenceli bir film.tam jim carrey'lik.

popper'ın restoranta girerken yaptığı slow motion effect'i aslında jim carrey'in tüm oynadığı rolleri özetliyor.
çok eğlenceli bir filmdir. jim carrey farkı da denilebilir buna.
--spoiler--

jim carrey sayesinde eğlenceli vakit geçirmeyi sağlayan filmdir. filmi altyazısını hazırlayan arkadaşında ruh hali beni merak ettirdi. ama çokta güldürdü. işte filmden bir kaç altyazı örneği:

- "bak hilal cebeci'ye, hiç evlenmemiş. panpişleriyle mutlu mesut yaşıyor."

- "benim annemde zamanında hıncal uluç'a hamburger yapmış."

--spoiler--
çocukların beğenerek döndüre döndüre izlediği film. içindeki mantık hatası kısımlarını saymazsak eğlenceli bir film.
(bkz: tam sızdırmaz banyo kapıları)
banyo musluğunu açık bırakırsan boğulursun!
çocuk filmidir. jim carrey'nin herzamanki değişik mimiklerini göremediğim bir film olmuş. penguenlerin gerçek olduğu yönünde rivayetler var. Yaşamaları için set alanı sıcaklığı gerçekten eksi bilmemkaç dereceye getirilmiştir.
Jim carrey değil penguenler kullanılmış filmde,

yani jim carrey'e güldüğümüz sahne sayısı 2'yi geçmez,

ama penguenler mükemmeldi.
mükemmel bir film bazıları sıkıcıydı diye eleştirmiş sinema sitelerinde onlara beyinsiz demek istiyorum .
konu olarak orjinal olmayı başarmış ancak klasik jim carrey oyunculuğu ile izleyenlerini sanki bir devam filmi izliyormuş tribine sokuyor. bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama jim carrey neredeyse her filminde lüks bir new york penthouse'unda yaşamakta. açıkçası filmin açılış sahnesinde bu gözüme çarptı.
bunların dışında eğlenceli bir çocuk filmidir. penguenlerin dışında ekstra bir oyunculuk veya sanat beklemek yersiz olur.
insanda penguen alma isteği uyandıran film. jim carrey'nin yaşlandığını bu kadar net görünce üzülmedim mi, üzüldüm. ama hala ne kadar sevimli işler yapabildiğini görüyoruz. filmi de bu kadar geç izlediğim için kendime kızdım. param olursa penguen beslemeye kararlıyım ayrıca. darth vader in uvey kizi, over and out.
bir ev dolusu penguen görünce jim carrey'yi kıskanmaya sebep olan filmdir.
jim carrey in eğlenceli filmidir. insana güzel vakit geçiren insanı penguenlere hayran bırakır akıllı penguenleri. izlenilmesi tavsiye edilir.
Jim carrey nin twitterin da,
-Penguenler trainable olmadigi icin cekimlerde penguen kostumu giydirilmis kopekler kullandik- yazisini hatirlatan filmdir.
orginal haliyele izlediğimde sonlarına doğru bir yerlerde beni gözyaşlarına boğmuş, geçen gün digitürk denilen aptal mecraada türkçe izlediğimde çok anlamsız gelen film. filmi kesmişler miydi, yoksa bazı çok duygusal sahneleri dublaj yüzünden verememişler miydi bilemedim. güzel film.