bugün

1971 istanbul doğumlu, almanya da tiyatro eğitimi almış, kısmet, kurşun yarası, vay anam vay adlı dizilerde ve gönlümdeki köşk olmasa adlı izlanda, danimarka, türkiye ortak yapimi filmde rol almışlığı olan ve ara ara bazı reklamlarda da boy gösteren sempatik, başarılı tiyatrocu.

(bkz: cardfinans nakit reklamı)
caddebostan'da kendine ait bir mekanda oda tiyatrosu yapan tiyatrocu. ortalama bir ev salonu büyüklüğündeki yerde ufak bir sahne ve yaklaşık 30 seyirci alan koltuk ve sandalyeler bulunmaktadır. oyunlar interaktiftir, seyirciyle karşılıklı paslaşma yapar. "yoksa oyuna mı geldik?", "bir delinin hatıra defteri", "herkes mi aldatır?" bu mekanda oynanan oyunlardan birkaçıdır. gidip bir kere görmek gerekir. oyunlar yaz döneminde de oynanmaktadır.
başarılı ve sempatik, başarılarının daha da artacağına inandığım bir tiyatrocu. yengemin erkek kardeşidir. fazlasıyla azimlidir. gerçekten sevilesi,muhabbet edilesi bir insandır.
kulis oda sahnesi ndeki interaktif oyunları keyifli olan tiyatrocu. bahçe içinde küçük bir odada kendinizi bir anda oyunun içinde buluveriyorsunuz, özellikle çiftlere takılmayı ihmal etmiyor. hakettiği hayran kitlesine sahip olmadığı görünen, başarılı ve cardfinans nakit reklamında asuman kroşe diyen kişidir.
kendisine ait küçük bir sahnede müthiş oyunlar sergileyen kaliteli oyuncu.
oyun arasında falan seyircilerle sohbet eder, sıcak insandır.
(bkz: bir delinin hatıra defteri)
çok zıt yorumlara konu olmuş tiyatrocu. ekşi'nin bazı yazarları saygı sınırlarını aştığından ve ucuz espiriler yaptığından bahsetmişlerdir. kimilerine göre ise çok sempatik ve daha fazla tanınmayı hakediyor. böyle spekülatif kişiler hakkında sağlıklı yorum yapmanın yolu bizzat gidip görmektir.
bu ay boyunca stand up'ları olacak enteresan adamdır efenim.

"ben küçükken gösterirdim" diyor.

http://mikiurl.com/bugunbugece
oynadığı her rolle iticilik sınırlarını zorlayan gıcık ötesi oyuncu.
ilk önce evinde tiyatro yaptı. Maksimum 30 kişi alabildiği için 3 sene kapalı gişe oynadılar. Komşuları alkış seslerinden rahatsız olduğu burayı Suadiye'de açtığı Cafe Theatre'a taşıdı. ismini Kafe Tiyatro koysa daha iyi olurdu ama olsun. Burayı diğer kafelerden ya da diğer tiyatrolardan ayıran en önemli özelliği yemek yerken tiyatro oyunu ya da stand up seyredebiliyor oluşunuz. Gerçi burası da çok fazla büyük değil, 50 kişilik... Metin Zakoğlu burayı Taksim'de ya da Nişantaşı'nda açsa daha çok müşteri toplar, daha çok para kazanırdı. Ama onun bu mekanı Anadolu yakasında açmasının sebebi burada bir tiyatroya daha çok ihtiyaç duyulması. Metin Zakoğlu'nun mekanında Hel Salı Alpay Erdem, Her Çarşamba,Cuma, Cumartesi Metin Zakoğlu stand up gösterisi "Ben Küçükken Gösterirdim", Her perşembe Metin Zakoğlu ile sohbet ve Jazz gecesi, Her Pazar "Bir delinin hatıra defteri", her cumartesi ve pazar "Karım şov yapıyor" gösterileri yapılıyor. ilgi gösterin, yaşatın bence. Belki çok popüler değil ama yine de maddiyattan önce maneviyatı düşünmüş adam ve para kazanmaktansa ihtiyaç duyulan yere açmış mekanı...

Metin Zakoğlu iyi bir adam olmalı. Şahsen tanımıyorum. "Pak Panter" i seyretmiştim birazcık ama film gerçekten de çok kötüydü. Onun dışında tv ekranlarına çıktığı kadarı ile tanıyorum. Ama durumu müsait olmayan, özellikle sağlık konusunda sorunu olan insanlara hiçbir bedel almadan evlerine kadar gidip oyun sergilemeyi başka nasıl izah edebiliriz ki? Bir oyun sonrası yanına yaklaşan bir kişi "Amcam iki bacağını birden kaybetti. Keşke gelip izleyebilseydi." deyince Metin Zakoğlu ertesi gün adamın evine kendi gider.
ilk olarak vay anam vay adlı dizide gitar tıngırdatmaya çalışan ergen rolünde karşımıza çıkmıştır.
çok başarılı bir tiyatrocu. mimikler çok başarılı. doğaçlamaları morale bire bir. başarısının artarak devam etmesini dilerim