bugün

some kind of monster izledikten sonra kendilerine olan sempatim ciddi azalmıştı. metal dünyasının gozdesinin düştüğü o trajik hali unutamıyorum. ama hala çok güçlüler. geçmişinde öyle bir referans var ki yaptıkları her boku kapatıyor adeta. ilk albümleri kill em all 2016 da galiba tekrar piyasaya sürdüler ve megadethin son albümü dystopiadan çok sattılar.
son albümlerini de beğenmedim ama beklentim de olmamıştı. yine de hala biz buradayız mesajını vermeye çalışmalarına sevinmek gerekiyor.
Hakkında girilen son iki değerli entryden ve önceki bahsedilenlerden yola çıkarak yılların eskitemedigi tek grup denilebilir onlar için.
10 kasım'da master of puppets albümünün remastered versiyonunu yayınlayacak olan grup. o kadar sevinçliyim ki anlatamam. içinde bir sürü konser de olacakmış ve spotify'da disposable heroes'un remastered versiyonunu yayınlamışlar bile!!!
kuruluş tarihi 1981 olan efsanevi heavy metal grubudur. riffleri cayır cayır, soloları ve sözleri efsane, vokali apayrı özelliklere sahiptir. motörhead'den sonra en sevdiğim gruptur. en sevdiğim şarkıları - albümleri;

hit the lights - kill 'em all

call of the ktulu ve fade to black - ride the lightning

orion ve master of puppets - master of puppets

bütün parçalar - ...and justice for all...

wherever i may roam - the black album

king nothing - load

fuel - reload

some kind of monster - st. anger (bu albüm çöp olmasına rağmen 1 tane çıkarmıştır yine iyi parça)

all nightmare long - death magnetic

atlas rise, confusion, here comes revenge, moth into the flame, now that we're dead - hardwired... to self-destruct
Bu grubu sevmeyip elestirenleri anlamiyorum. Adamlar yapiyor abi iste otur kicinin ustune dinle.
Kafamı ağrıtıyor lan siz nasıl dinliyorsunuz dediğim.
enter sandman şarkısıyla bulduğum şu sıralarda motorbreath şarkısıyla coştuğum gruptur.

(bkz: headbang)
https://elburrito.files.w...08/09/umutsarc4b1kaya.jpg
iron maiden'in yanında balon olan gruptur.
(bkz: abi thrash metal öldü yiaaa)
Olm iyi grup lan öyle demeyin amk. iron Maiden ve Rammstein'dan sonra 43 şarkıyla playlistimde en çok şarkıya sahip 3.grup. 4 motörhead, 5 megadeth. Hep siz mi kendinizi anlatacaksınız amk. Raadladım. Neyse acıdım

Tanım: thrash metalin temellerini atarken motörhead'den ilham almış abedeli gurup.
dünyanın en balon grubu.

iron maiden karşısında secde ederler.
motörhead her türlü iyidir ama bazen dinlerim tabi.
efsane müzik. kafaya koydum 2. dövmemi logosundaki m harfini yaptıracağım koluma. son zamanlarda baya daldım diskografilerine müzikleri ayrı bir yerde diğer efsanelere göre.sözleride iyi grubun insanın içine dokunuyor.
dünya tarihinin en çok şişirilen grubu. balondur. genelde poser'lar dinler.
Nothing else matters metallicasıysanız size poser diyebilirim. Fakat metal müzik deyince akla ilk gelen gruplardan biri haklı olarak metallicadır. Canlarım müzik dediğiniz şey sadece güzel sözlerden oluşmaz metallica’da 3 farklı enstürmanla oluşturulmuş mükemmel işçilikler var. Adamlar senin 20 yıl uğraşsan belki de bulamayacağın riff leri bam güm icra etmiş. Belki de hiç farkında olup dinlemediğin orion diye bir şarkıları var ki dinlerken cliff burton’un ruhuna bir fatiha okumamak elde değil. Bir kere metallica dediğimiz grup enter sandman, turn the page gibi şarkıları efsane bir şekilde coverlayarak farklı bir çıtaya taşımıştır. Sorun cevrenize herkes turn the page i metallica şarkısı sanar adamların müzikal yeteneği o kadar kalitelidir ki orjinalini hatırlayan pek azdır. Ayrıca when a blind man cries coverları da bir harikadır. Dinlemenizi tavsiye ederim.
Zevkler ve renkler tartışılmaz fakat metallica’ya overrated diyen adamla müzik tartışmanın da bir mantığı yoktur esasen ben neden uğraştım ki?
en sevmediğim gruptur. bunları balon olarak tanımlayamam zeplin falan bunlar herhalde.

zaten 2016'da çıkardıkları albüm de rezaletti. motörhead'in önünde secde eder bunlar secde.
dünyanın en iyi metal grubu. metal olmayan kısmı iste eh iştedir.
Lars ulrich ve james hetfield tarafından kurulmuş, Dünyanın en ünlü heavy metal grubudur.
Thrash metalin Megadeth ile en iyisi. ilk 4 albüm hatta 2, 3 ve 4. albümler nedir abi öyle. Kill Em' All, Black Album, Load, Reload, Death Magnetic, Hardwired... To-Self Destruct'ı da seven biriyim ama gerçekten RTL ve MoP gibi bir albümü nasıl yaptı abi bu grup? Yemin ediyorum bu 2 albüm gibi kaliteli ve güzel albüm görmedim ben. Sadece bu 2 albüm için bile bu grup çok büyük saygıyı hak ediyor, ayrıca diğer albümleri de gayet güzel sadece 2. ve 3. albümü gibi değiller, olamazlar.
metal müzik dünyasının tartışmasız en balon ve overrated grubu. ele ayağa düşmüşlerdir artık. son albümleri de rezaletti zaten. bittiklerinin kanıtıdır.
orospu çocuklarının bok attığı efsanevi gruptur. james hetfield analarını siktiği için bu grubu sevmezler.
iron maiden ve motörhead'in önünde secde edecek son derece balon ve overrated grup.

son albümleri hardwired rezil kepaze bir albümdü.
başka gruplardan şarkı sözü çaldığını kabul eden orospu çocuğu topluluğu iron maiden'dan daha iyi bir gruptur.
aynı rifflerle benzer şarkılarla 20 tane albüm çıkartmış piç motorkafadan çok çok daha iyi bir gruptur.