bugün

öldü zannettim, sevindim. allah kimseye başkası için böyle hissettirmesin.
eğitimli bir devlet adamıydı. çok iyi almanca biliyor mesela. tipik rizeli profilinden uzak biri.
görsel
72 yaşında vefat etmiştir.

Milletimizin başı sağ olsun.
durumu kötü demişlerdi.
internette öldüğü iddiaları dolaşan eski başbakanlardan.
doktorlar sağlığından ümit kesildiğini söylemişler. önünde fazla bir zaman yok gibi.
hastalığını tam olarak bilmiyorum ama akciğer kanseri hadisesini ve sonradan da beyin ameliyatı olduğunu biliyorum. beynine ne oldu bilemem ama belki kanser metastazı vardır. (ki böyle bir şeyden muzdarip olan herkesi allah çok çektirmeden yanına alsın, migren nöbeti ve kötü huylu beyin tümörü kadar baş ağrıtan bir şey yoktur.)

haa biz kendisini kötü bilirik, sağlam yolsuzdu. eğitim olarak tipik rizeli profilinden uzak biri olsa da, karakter olarak tam rizeliydi..
eee ne kadar para cukkalarsan cukkala, felaketlerden kaçış yok.
oğlunun intiharını görmek, ardından hastalık..
şimdilerde hani sizin o çok sevdiğiniz, coverlarını dinlediğiniz 90'lı yılların siyasetçisi.

o dönem öyle bir dönemdi ki... özal sonrası falan... koalisyon dönemi vs.
sıyrılıp aradan çıkabilip kendisini gösterebilecek bir fırsatı hiç bir siyasetçi bulamadı.
koalisyon şu bu derken... tekerleğinde dönen hamster gibiydi herkes.

bu yüzden o dönem politikacılarını ne tam gömebilirsiniz ne de göklere çıkarabilirsiniz. kimse kendini iyi veya kötü ispatlayabilme şansı bulamadı.

mesut yılmaz da bunlardan biridir.
yarın televizyonlar bahsederken anlarsınız ne demek istediğimi.
Yüce divanda yargılanan ilk başbakan.kumarhanede dayak yemisligide var.
karun kadar zengin olan rahmetli siyasetçi. ilginç.
durumu ağır şu anda ümit keilmiş durumda kendisinden allah yardımcısı olsun.
macaristan kumarhanelerinde ağzını burnunu kırdırmışlığı olan, tipik yağmacı rüşvetçi hırsız ekolünden gelen, çapsız, t.c. eski başbakanı.
nerede ya la o nebbaş herifler ?

hani ölmüştü de bilmemneydi ?

ne meraklısınız la insanlar daha ölmeden mezara sokmaya

bence alayınızı gömer.

arizona kertenkeleleri sizi.
tipik yağmacı rüşvetçi hırsız ekolünden gelen anap/akp tandanslı biri..
Şu an ölüm döşeğinde olmasıyla dincilerin/ tarikatçıların maskarası, alay konusu olmuştur..
Bu yobazlar işte böyledir. Siz oy deposu olarak görüp onlarla dost olursunuz ama onlar sizinle dost olmazlar. Onlar sadece kendi meclislerinden kişilerle dost olurlar..
bugün 72 yaşında vefat etmiştir.
milletin rızkını kumarda yemenin hesabını verme vakti bugün itibariyle gelmiştir.
allah rahmet eylesin.

2017 yılında sevgili oğlu yavuz intihar etmişti. Bu manevi baskıya daha fazla dayanamadı.
Allah rahmet eylesin eski siyasetçilerin hepsi bir bir göçüyor.
bir dönem kurabiye canavarı olarak da anılan siyasetçidir.
Allah rahmet eylesin.
Eski anap lideridir.
klasmanı olan birçok siyasetçi gibi aldırmadan yaşadı, yorulmadan kazandı. devlet hazinesine çöreklendi ve ecel şerbeti içip gitti. başbakanlığı döneminde macaristan'da kumar oynarken yumruklanarak burnunun kırılması kalitesinin turnosol kağıdıdır. istanbul doğumlu bir rizeli olması ise takdir edersiniz ki kimseyi şaşırtmayacaktır.
28 şubat başörtüsü yasağının mucitlerinden dolayısıyla oluşturduğu mağduriyet sebebiyle AKP yi ülkenin başına bela eden baş aktörlerinden.
allah rahmet eylesin.
vefat edenin ardından rahmet dilemek düşer. allah rahmet eylesin. millet nezlinde hiçbir karşılığı olmayan başbakanımızdı... türkiye'nin en çalkantılı döneminde siyaset yaptı. parti genel başkanlığı, bakanlık ve başbakanlık görevini üstlenmişti.
Ölünün arkasından konuşulmaz ama hakkımı helal etmeme seçeneğimi kullanıyorum.

Tansu ile birbirlerini akladılar, ülkenin bi dönemini harcadılar.