bugün

anap'lı başbakandı galiba.
Çok, iyi hatırladığım bir insan değil. Hatırasını, bir tazminat davası konusu olmaya değer bulmadığım için görüşlerimi açıkça ifade etmiyorum.
öldüğü günü dün gibi hatırlıyorum. eski başbakanlardandır. evet.

görsel
eski anap genel başkanı. amerikan tansuyla garip bir ilişkileri vardır. bir bakışmaları vardır 32. günde dillere destan. ha bi de tansu hanım ağzından kaçırmıştır (bkz: mesut yılmaz iktidarsızdır) danışıklı dövüş mü desem herkes öldürür sevdiğini mi desem bilemedim ama bu ikili farklıydı. herkes ayrılır içine sıçar ortalığın bunlar el birliğiye becerdiler ülkeyi.
görsel
Atatürk ve cumhuriyet ilkelerine saygılı nadir sağcı-muhafakar liderlerden biriydi rahmetli.
görsel
kendisi laz değil, hemşinlidir.
rizeli bir lazdır. özal'ın kürtlere sağladığı imtiyazları mümkün olduğunca artırma çabasına girmiş merhum siyasetçi.
Sıkı poker oyuncusu olduğu Rivayet edilir. Ayrıca döneminde Galatasaray UEFA kupası şampiyonu olmuştur.
Bununda yaptıkları bu dünyada yanına kar kaldı.
görsel
Orta Karadeniz'de meşhur sözdür: "Rize'den peygamber çıksa ardından gitmeyeceksin!"
Allah rahmet eylesin. Ailesine sabirlar.
Yüce divanda yargılanan ilk başbakan.
bunun için söylenecek o kadar çok şey var ki

ama

1 saniye bile harcamaya değer mi ?

bilemedim ????

ALLAH rahmet eylemesin

hakkımız helal olmasın

bu adamın dinle ne kadar alakası vardı,
hiç bir zaman bilemedim,
aslında beni de ilgilendirmiyordu
ama
hiç yoktan bir işe tuttu,
bu imam hatipleri kapatacam dedi
ve o gün,
şu anki şu gürühun fitilini attı,
bilmem bu adam müslümanmıydı ?
aslında beni de ilgilendirmiyor
ama yaptığı tüm memlekete kazık atmaktan
başka da bir şey olmadı

ne dediğimi anlayamayan varsa

15 temmuzdan sonra,
bu adamın rte ve akabeyi nasıl savunduğunu araştırsın.

mesut yılmaz ;

o kadar mal mülk servet,

eminim ki 7 sülalenden 1 kişi bile aç kalmaz

ama

değdi mi ?

icadından 1.ci derece sorumlu olduğun,
bu hanzo hunzo güruhunu burada başımıza bıraktın
ve çektin gittin,

umarım gittiğin yerde selameti bulursun.

yukarıda söylediklerim
günümüz siyasetçilerinin çoğu için de aynen geçerlidir,

allah rahmet eylemesin

hakkımız helal olmasın.

NOT ; bunu rte ye söylerken dikkatli olun
zira hakkını helal etmemek suçundan da
makama hakaret davası açabilir.
Ulke siyasetinin en gereksiz ve en zararli isimlerindendi. Alah rahmet eder veya etmez, beni ilgilendirmez. Etmezse sevinirim.
demokratik bir basbakan olmakla beraber iyi bir lider ve siyasetci degildi.

allah rahmet eylesin. esi berna hanim a da allah sabirlar versin.
Allah rahmet eylesin. Karadeniz sahil otoyolunun yapımına başlanmasında emeği çok. iyi siyasetçi kötü siyasetçi tartışılır. 90'lı yılların tv tartışma programlarında siyasi liderlerle karşılıklı açıkoturuma katılan siyasetçilerdendi.
hakkım varsa helal etmiyorum kendisine, sağlam yolsuzdu.
ekonomisyen tansu ile birlikte 90larda türkiyenin ekonomisini bellediler. sonrasında millet bunlar gibi merkez sağcılardan kaçıp denize düşen yılana sarılır teranesiyle dincilere sarıldı. akabeyi ülkenin başına bela eden aktörlerden birisi.
Allahin bilecegi is. ama ben rahmet falan dilemem. Hakkimi da helal etmem. Ülkeye zararlı, halka zararli yolsuz hain herifin tekiydi.
Allah rahmet eylesin. Uzun zamandır rahatsızdı..
Başbakanlığı türkiye'de adam gibi adam kıtlığının tipik örneğidir. Eyyy medya sen nelere kadirsin.
Konuşurken verdiği sonsuza uzanan esler. (duraksamalar) baya meşhurdu. El ilah rahmet eylesin.
Döneminde Rusya ile alım garantili doğalgaz anlaşması dönemi başlamış sonrasında o dönem hiç kapanmamıştır.. Burada bu adama sallayan akp tandanslı yazarlara çok şaşırıyorum yahu anavatan partisi ve liderleri sizin partiden hiç farklı değildi ki hatta sizin partiye kamu maliyesini hüpletmenin yolunu açan dersini veren parti ve liderleridir bunlar sizin kristof kolombunuzdur bunlar olmasa siz nasıl dert olacaktınız memleketin başına..