bugün

konusunu 2000'lerin başında gerçekleşmiş olan gerçek bir yamyamlık öyküsünden alan rammstein parçası. video-klibi, grup üyelerinin stütyoya tek tek alındıktan sonra birbirlerinden habersiz bir şekilde performans sergilemeleriyle oluşan bir çeşit kolaj niteliğindedir.*

Heute treff' ich einen Herrn
Der hat mich zum Fressen gern
Weiche Teile und auch harte
stehen auf der Speisekarte

Denn du bist was du isst
und ihr wisst was es ist

Es ist mein Teil; nein
Mein Teil; nein
Da das ist mein Teil; nein
Mein Teil; nein

Die stumpfe Klinge gut und recht
Ich blute stark und mir ist schlecht
Muss ich auch mit der Ohnmacht kämpfen
ich esse weiter unter Krämpfen

Ist doch so gut gewürzt
und so schön flambiert
und so liebevoll auf Porzellan serviert
Dazu ein guter Wein
und zarter Kerzenschein
Ja da lass ich mir Zeit
Etwas Kultur muss sein

Denn du bist was du isst
Und ihr wisst was es ist

Es ist mein Teil; nein
Mein Teil; nein
Denn das ist mein Teil; nein
Yes it's mein Teil; nein

Ein Schrei wird zum Himmel fahren
Schneidet sich durch Engelsscharen
Vom Wolkendach fällt Federfleisch
auf meine Kindheit mit Gekreisch
türkçe'ye de çevirmiş babalar;

bugün bir beyefendi ile buluşacağım.
beni sever ve yiyebilir.
yumuşak parçalar ve sert olanlar bile, hepsi menüde var.

çünkü sen ne yiyorsan osundur.
ve onun ne olduğunu bilirsin.

o benim parçam. "hayır!"
benim parçam. "hayır!"
oradaki benim parçam. "hayır!"
benim parçam. "hayır!"

ağzı kör bıçak güzel ve kusursuz.
ağır kan kaybediyorum ve berbat hissediyorum.
uyanık kalmaya çalışmam gerekirken bile,
acılar içinde yemeye devam ediyorum.

o çok deneyimli,
ve hoş bir biçimde gösterişli,
ve sevecence porselende sundu.
ve yanında iyi bir şarapla,
ve ince bir mum ışığında.
evet zamanımı ayıracağım,
biraz kültürlü olmak zorundasın.

çünkü sen ne yiyorsan osundur.
ve onun ne olduğunu bilirsin.

o benim parçam. "hayır!"
benim parçam. "hayır!"
çünkü o benim parçam. "hayır!"
evet o benim parçam. "hayır!"

bir haykırış cennete doğru yükselir.
meleklerin ev sahibinin aracılığıyla kesicek.
tüylü vücut haykırarak düşer,
bulutların tepesinden çocukluğumun üzerine.
almanya'da yaşayan armin meiwes isimli kişinin internette vermiş olduğu "18-30 yaşları arasında kesilmek için sağlıklı bir insan arıyorum, usta kasap" diye verdiği orijinal sesinden ilan ile başlayan mükemmel rammstein şarkısı ve reise reise albümünden piyasaya sürülen ilk single çalışması. usta kasap verdiği bu ilana cevap almış, kesilmek isteyen kurban enteresan bir şart öne sürmüştür. bu şarta göre kesilmeden önce kurbanın penisi kesilecek ve beraberce afiyetle yenecektir. olay sonrasında almanya'da yamyamlık hakkında yasa olmayışı nedeniyle dava sancılı geçmiş, usta kasabımız 8 yılla kurtulmuştur. şu an hapishanede olmasıyla birlikte olay hakkında ciddi film teklifleri almakta, avukatı da dolayısıyla menajer olarak çalışmaktadır. rammstein da bu hikayeden yola çıkarak yazmıştır sözü geçen parçayı. türkçe karşılığı parçam anlamına gelir ki hangi parçadan bahsedildiği gayet açıktır.

--spoiler--
klibin sonunda tasmalı halleriyle metro merdivenlerinden caddeye çıkıp yoldan karşıya geçişleri görülmeye değerdir.
--spoiler--
till'in, içindeki bütün kirlileri, saklanmışlığı döktüğü şarkıdır. çılgınlık ve alaya alma sesleri tavan yapmaktadır konuşmasında. klip atmosferi, karanlığın hakimiyeti bir tür panik odası niteliğindedir. her şeyin birbirine girdiği bir panik odası.
konserlerde showu tavana vurduran rammstein parçası.
gaz oğlu gaz şarkıdır. *
ölmeden önce mutlaka dinlenmesi gereken bir şarkıdır. klibi de ayrıca izlemeye değerdir.
(bkz: scheiss egal)
almanca, argoda "benim penisim" demek olan söz öbeği.

kısacası rammstein bu parçada, "tarraaam" demektedir.
bass gitardan motor sesi çıkartanı gördük* ama bıçak sesi çıkartanı görmedik dedirten parçadır.
şarkının ithaf edildiği yamyam katilin kendi sesinden girişi insanı tırstıran şarkı. rammstein'ın psikopat olduğunun bir belgesi. ama ailecek hastasıyız...

ayrıca; mein teil, almanca'da "yarraaam" demektir.
bir zamanlar en sevdiğim şarkıydı. hala da severim orası ayrı.
almanca benim şeyim anlamına gelen rammstein ın en sevdiğim parçalarından biridir.headbang için birebirdir.
Güzel bir rammstein şarkısı...

Fakat klip çok ayrı acayip bir şey o çamurda ki dövüş sahneleri, tasmayla sokakta dolaşmalar ara sıra açıp izlenilesi bir klip.
sakin bir insanın oturup klibini izleyeceği birşey değildir. gerçekten çok sıra dışıdır ve yazılanlar dışında da klipte olan kısımlar da vardır. denildiği gibi normal bir insanın oturup izleyeceği bir klip değildir.
izleyelim efendim. gerçekten güzel klip olmuştur.

http://www.youtube.com/watch?v=sJ3kVtd2CCA
durduk yere insanın aklına kurban bayramın da aklına gelen şarkıdır.

Denn du bist was du isst
Und ihr wisst was es ist.
Çok yaratıcıdır.
kliinde, till lindemann abimizin melek kanatlı bir hatuna sakso çektirdiğini gördüğüm, gelmiş geçmiş en psikopat parçalardandır kendisi.
gerek video'su, gerekse sözleri ve müziği ile Rammstein'ın en iyilerinden kesinlikle. Güne başlarken mutlaka dinlenesidir benim için. başka türlü açılmıyor gözler, çalışmıyor beyin.
komşulardan şikayet garantili Rammstein şarkısı. gaza gelip sesini çok açmamak lazım dinlerken.
başında kafa sallaması çok zevkli şarkı.
rammstein grubunun sonne şarkısından sonra en deli performansını sergilediği şarkı.
fena gaz şarkı kim bu şarkıyı dinlediyse mutlaka "Denn du bist, was du isst
Und ihr wisst, was es ist..." kısmına eşlik etmesi yüksek bir olasılıktır.
türkiye de klibi gösterilse, +18, şiddet ve korku içerir, cinsellik vs bilumum şeyle sansürlenerek gösterilecek bir kilibi vardır.

özellikle bas gitara abandıkları kısımlar da yüksek sesi verirseniz garanti bir şekilde apartman ya da mahalle sakinleri tarafından lince uğrarsınız.