bugün

entry'ler (267)

japonlar şintoist diyen müslüman

-spoiler-

sizin gibi adam öldürmez veya savaş açmaz.

-spoiler-

bu konuyu çinlilere sormak lazım bir de. azıcık tarih bilgisi lütfen.

(bkz: güldürdün)

arda turan

basın toplantısında söylediği sözlerle bana yıllar sonra entry girdiren adam.

tam okumaya tenezzül etmedim ama sanırım "inşallah gelecek nesiller beni adamlığımla hatırlar" gibi bir laf etmiş.

hangi adamlık arda? milli maçta ıslık yedi diye atağı kesmek mi senin nesillerce hatırlanacak adamlığın lan? seni sırf camianın evladı diye genç yaşında kaptan yapan takımda kaptanken avrupa'dan kulüp beğenip gazetecilere söylemek mi? takım kaptanıyken taraftarla saçma sapan diyaloglara girip gerilim yaratmak mı? baban yaşında ihtiyarlara fiziksel saldırıda bulunmak mı? hangi adamlık lan bu? bu adamın "adamlığımla hatırlanmak istiyorum" derken neyi kastettiğini gerçek anlamda merak ediyorum.

ya da anlayacağın şekilde söyleyeyim: eşcinsel modacıların kadınlar için tasarladığı gülünç paçalı pantolonlarla sağda solda şıkır şıkır gezip üstüne bir de adamlık, delikanlılık muhabbeti yapma arda. bırak seni 66 numara olarak hatırlayalım arda. her ne kadar eskiden beri sevmesem de galatasaray'ın çocuğusun. lütfen kendini daha fazla bitirme. bir daha da milli formayı üstüne sakın geçirme. çünkü haketmiyorsun.

kanada ya göç eden çiftin veda yazısı

biraz klişe olacak ama gerçekten "bizi yöneten ayak takımı"ndan sonrasını okumadım. yazılan entrylerde gördüklerim; çocuklarını pahalı bir özel okula yolluyorlarmış, bir de servis şoförüyle ilgili bir muhabbet varmış.

sana baş olduğunu düşündüren şey nedir kuzum?

atatürk ün metreslerine üvey evlat demesi

olaydan bağımsız olarak, bu akademi dergi denen acayip sayfaya daha önce rastgelmiştim. atatürk, tayyip erdoğan, mehmet akif, said nursi gibi farklı uçlardan herkese düşman çok değişik tarikat gibi bir şey. ahmet davutoğlu'na da bayağı giydiriyorlardı.

doktora gitmek kadere karşı gelmektir

hayatı müslümanlar arasında geçmiş birisi olarak bir kere bile duymadığım zırva. muhtemelen trollün biri ilgi toplamaya çalışıyor.

ama hıristiyanlarda olabilir. bir rivayete göre james hetfield'ın annesi bu düşünceyle tedavi olmayıp ölmüş. hatta yine başka bir rivayete göre until it sleeps şarkısını hetfield efendi bu olayın üzerine yazmış.

tabii hıristiyanlarda varsa da muhtemelen çok azınlık fanatik bir grup falandır.

gamze kılıcını çeken kız

"gamzen ne dem ki tığ çekip hun-feşân olur/uşşâk-ı dil-figâra ecel mihribân olur"

(bkz: nefi)

miley cyrus ın chicago konserinde giydiği kıyafet

hala eleştirenlere karşı sikik beyinleriye "onodolu çomoru" edebiyatı parçalayan angutları göstermiş kıyafet.

miley denen mahluk her ne kadar acınası ve zavallı bir kobay olsa da böyle kuşbeyinli moronları göstermesi bakımından iyidir. lafa bak. kuş kadar aklıyla "onodolu çomoruuuuuu". sen giy de gez madem, "çomar" olma.

ortadoğu yu kürdistan da gösteren harita

(bkz: bakü) *

kurtlar vadisi ilk 97 bölüm

eski kurtlar vadisi olarak da bilinir.

bi yeriniz yiyorsa doğuya gidin

"ben niye gideyim, sen siktir git pek sevdiğin memleketinde yaşa" diye cevaplanması gereken söz. gitmezler ama, istanbul'u, izmir, antalya'yı bırakıp gidemezler. samimiyetsiz götler.

ölköcölör bözö söldöröyör

herifler bir de polisten yardım istemiş. ilginç, valla çok ilginç. haysiyetsizliğin ve onursuzluğun çıtasını bayağı bir yükseltti köpekler.

tek başına iktidar olamadı diye ülkeyi kana bulama

ak parti'nin işi olsa bile tek suçlu o değildir.

işin içinde biraz da pkk'nın kendini aklama, temize çıkarma, masum ilan etme çabası var. her türlü katliamı yapıp sonra "tayyip öldürdü" diyorlar.

camaat dersanesi klasikleri

1 metrekare tuvalette 3 kişi kaçak göçek sigara içmek. iflahımı siktin beşiktaş fem.

kürt edebiyatından kitaplar

(bkz: baba tahir üryan)

türklerin kürtlerden korktuğu gerçeği

bu iddia olsa olsa basma fistan, allı entari giyip mor yemeni bağlayarak kadın kılığında kaçan pkk'lıların iddiası olur.

türklerin kürtlerden korktuğu gerçeği

"kürdü ancak kürt kırabilir" cümlesinin geçtiği başlık. sanırsın 7 kıtayı titretmiş, cihana diz çöktürmüşler.

(bkz: yersiz özgüven)

19 ağustos 2015 pkk siirt saldırısı

hürriyet'de bahsedilen haber.

edit: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29852503.asp

hürriyet maalesef 8 şehidi doğrulamış. başımız sağolsun. allah gani rahmet eylesin.

gazi mahallesi ne bekleriz

türk şehrinde asalak gibi yaşayan kişi çağrısı. o kadar hayranıysan git çukurca'da yaşa.

örgütçü arkadaşlara tavsiyeler

bulunduğunuz yerin 100 metre yakınından milliyetçi olduğunu düşündüğünüz biri geçerse "faşistler saldırıyoooooor :( " diye yaygara koparın. sonra bunu sikik iç bayıcı kağıt israfı çete dergilerinize basın. bilumum sikko internet sitesinde yaymayı ihmal etmeyin. sonra izbe lokallerinizde kaçak çay içerken olayın kritiğini yapın.

önemli not: sigara dumanından boğulmamak için 10 dakikada bir temiz hava alıp gelin.

oy verdikleri partiye göre karakter analizi

(bkz: açacağın başlığı sikeyim)