bugün

görsel

Rahmetli Tarık akan'ın Yıllar sonra yazdığı "anne kafamda bit var" kitabında çekimleri esnasında emel sayın'a gerçekten aşık olduğunu itiraf ettiği filmdir.
görsel

köşedekilerin dördünü de kaybetmişiz. umarım mutludurlar gittikleri yerde.
Ulan Ne güzel ne sıcak film be. Birkaç sahnesini izlemek için açtım sözde şimdi baştan sona izliyorum. Kim bilir kaçıncı izleyişim.

-hah az kalsın unutuyordum! ben de tarak almıştım, hem de kırılmaz! Tüh kırılmış!
güzel insanlar;

görsel
görsel
görsel
kadrosundaki kemal sunal, zeki alasya, metin akpınar, emel sayın, münir özkul, tarık akan, halit akçatepe ve adile naşit isimleriyle göz kamaştıran, hikayesiyle de oyunculuklarıyla da havasıyla da, yani kısacası herşeyiyle mükemmel olan 1974 yapımı ertem eğilmez imzalı türk filmi.
Show Tv de oynuyor şimdi. Açın izleyin. Emel sayın harici hepsi ölü.
şu an tv 8'de oynayan sımsıcak bir film. adeta ütopik bir dünyayı anlatır.
görsel
An itibarı ile tv8'de başladığını görür görmez yüzümde gülümsemeye neden olan efsane film.
Efsane kadroya sahip bir film.
Metin Akpınar ne zaman öldü?
kanuni süleyman, kamil usta, baba yaşar, mıstık, kaymakam cafer ve yakışıklı necmi, emel sayın'a bakarken.

https://i.hizliresim.com/4cec4a7.gif
Şuan 365 tv de yayınlanan film. Emel sayın nasıl bişeymiş öyle. Her gördüğümde ah ediyorum.
ertem eğilmez'in 1974 yılında çektiği oyuncu kadrosunda münir özkul (baba yaşar) kemal sunal( kaymakam cafer ) metin akpınar ( kanuni süleyman )zeki alasya ( şeker kamil ) tarık akan ( yakışıklı ) halit akçatepe ( mıstık ) adile naşit ( adile naşit ) ve emel sayın'ın da rol aldığı mükemmel bir filmdir. gazinoda fiks menü yerine yanlış masaya oturmaları gelen hesaba bu bizim mi diye sorulduğunda garsonun yok yan masanın demesi üzerine o zaman yan masaya versene gibi komik diyolokların yaşandığı, patron geldiğinde bak beyim sen halden anlarsın kes pis herif senin gibileri çok gördük nereden gördün beyim buraya ilk defa geliyoruz halledin şu heriflerin işini sağolun beyim ve hesabı ödeyemeyip dayak yemeleriyle başlayan emel sayın'ı kaçırmalarıyla devam eden müthiş hikayeyi konu alır. filmde dayak sahnesinin en sonunda tam çıkarlarken tarık akan'a figüran tarafından atılan gereksiz bir tekme vardır ( o tekmeyi atarken senmisin ulan bunca hatunu götüren al buda benden sana gelsin dedirtecek cinsten tekme ) dikkatli izlediğinizde muhakkak görecek ve hak vereceksiniz...
herkese renkli günler
bazı kızların dağıta dağıta bitiremediği boncuk çeşidi..