bugün

türk komedyen, tiyatrocu, televizyoncu
http://www.imdb.com/name/nm0016089/
kariyer diye buna derim.
mason olduğunu açıklamıştır kendisi.türk sinemasının gelmiş geçmiş en başarılı komedi oyuncularından biridir.kendine has mimikleri ve yüz ifadesi ile koparır.metin akpınar ile çevirdiği filmlerle zeki-metin serilerini başarıya taşımıştır.
Kıbrıslılar aslen Kıbrıslı olduğunu söylerler.*
(bkz: kıbrıslı ünlüler)
(bkz: metin akpınar)
guzel adam, komik adam. robert koleji'ni bitirmis oyunculuk ve yonetmenlik yapmis adam. metin akpinar ile ayni isleri yapmis ve ayni parayi kazanmis olmasina ragmen maddi durumu iyi degildir. metin akpinar ise servetine servet katmistir.
para için saçma sapan dizilerde rol alan, tiyatrocu.
metin akpınar gibi dev bir oyuncunun yanında sönük kalmamayı başaracak kadar iyi bir oyuncudur.
rahmetli cenk koray'in bir soylesisinde bahsettigine gore politikaya girmemeye yeminli bir zatmis efendim kendileri.

olay soyle gerceklesir: zamaninda bedrettin dalan'in partisine girer ve secim calismalari icin kastamonu'ya giderler. bedrettin dalan nutuk attiktan sonra sozu zeki alasya'ya verir. alasya "merhaba kastamonulular" der herkes hihhhohaa diye guler.. sizlere hizmet getirecegiz felan der, her lafina meydandaki halk icten ice hihhohha diye guler.. sebebpsiz yere hem de.. zeki alasya iste orda anlar komedyen - politikaci konseptinin oturmayacagini ve vazgecer.

(bkz: komedyenin her soyledigini komik sanmak)
maddi durumunun kötülüğüne neden hep metin akpınarı göstermiştir. zamanında en verimli çağlarında bu iki oyuncu çok iyi kazanırken zeki alasya araba koleksiyonları, başarısız ticaret girişimlerinden sonra iflas ettiğini ve metinin kendisini yalnız bıraktığını söylemiştir. parayı kullanmayı bilmiyorsan metin ne yapsın zeki abi.
imparator adlı filmde ispirto necmi rolünde görülür. Lakabından anlaşılacağı gibi, filmde hep zil zurna sarhoştur. Filmde ilginç olan, zeki alasyayı metin akpınar seslendirmiştir. Güldüren ikili olmayı başarmışlardır yine.

(bkz: #3422744)
kıbrıslı ve sabetayist oyuncu. soyadının kıbrıs'ın mö 14. yüzyıldaki adı olan alasia'dan gelmesi ne demektir ? bu durum hititlerin, yahudilerin atası olma ihtimalini düşündürür. ayrıca kıbrıs'a hristiyanlığı yayan aziz barnabas, aslen yahudi'ydi.
metin akpınar'sız girdiği dizi ve film çalışmaları boş olan emektar aktör.
70lerdeki seks sineması döneminde rol alan aktörlerden biridir. 1974 yapımı beş tavuk bir horoz filminde münir özkul, mine mutlu, seyyal taner, mürüvvet sim, fatma belgen, nebahat çehre ve cevat kurtuluş'la birlikte oynamıştır. bu da filmin afişlerinden birisi: görsel
Bir dönem türk sinemasında Metin Akpınar ile rakı-beyaz peynir kdar yakın olan ve o döneme damgasını vuran, ancak son dönemde oynadığı roller ile populeritesini kaybetmiş tiyatrocu.
mason olduğu söylenen tiyatrocudur.
Buda heykelcikleri kolleksiyoncusudur. Diyabet hastasıdır.
ya bu herifin "herşey oğlum için" adlı bir filmi varmış, eheheheh. bugün tam şu sıralar kanald'yi izleyenler bu filme maruz kalıyorlar. süheyl uygur başrolde.

ya var ya, ahahahahahah... ulan bu adamın zerre kadar estetik anlayışı varsa, sinemadan zerre kadar anlıyorsa noluyum abi! ya iğğğğğğğğğğğrenç bir film yaaa... nolur açın izleyin allah aşkına gülün eğlenin! bu filmi gelecek nesillere taşıyın, rezil edin, itin götüne sokun yalvarırım.

ulan emektar aktör filan diyorlar, tvlerde duayenmiş filan, la git, yemin ederim götümden çıkan bok, heriften çıkan üründen daha güzel...

her neyse...

ahahahah...

hala gülüyorum.

"herşey oğlum için"
arena programında " eskiden komedi oyunları sahneye koyuyorken, birisi ergenekonu bize senaryo olarak getirseydi; git işine birader, komedi çekiyoruz ama insanları bu kadar aptal yerine koymanın alemi yok diye reddederdim" cümlesiyle gündemi çok iyi analiz etmiş usta tiyatrocu.

sonumuzu son derece karanlık olarak çizdi, umuyorum herkes gibi o da yanılıyordur.
kameraların karşısına geçip "ben masonum biliyor musunuz?" diyerek pişmiş kelle gibi sırıtmışlığı vardır.
dizlerini hafif kırar, kollarını 30 derece yanlara açar ve gözlerini pörtleterek "allaaaaaaaaaaahhhh, metinnnnnnnnn" repliği aklıma geldikçe güldüğüm eskinin komedyenlerinden.
metin akpınar'ın gölgesinde bırakmak çok uğraştığımız naçizane tontiş bir sanatçıdır.
metin akpınar'ın her çeşit karakteri başarıyla canlandırma yeteneği yanında sadece aptal aşık rollerinde çok başarılı olan büyük komedyen. durumun böyle olması büyüklüğünden birşey kaybettirmez. ama kendisi ciddi rollerde hiç çekilmiyor. sıradanlaşıyor.

halbuki aslan bacanak, mirasyediler, beş milyoncuk borç verir misin?, petrol kralları gibi filmlerde metin akpınardan daha sevimlidir. hele aslan bacanak filminde metin akpınar'dan bir kız isteyişi vardır ki gerçek zeki alasya'nın kim olduğunu bize anlatır. kız isterken altına işeyen zeki'yle akasya durağındaki zeki arasında dünyalar kadar fark vardır.
bügünkü habertürk gazetesine yaptığı açıklamada, eski sahne ortağı metin akpınar'ı mason yapamadığını belirten tiyatro ve sinema sanatçısıdır.
recep ivedik serisi hakkındaki sert ve saçma yorumları sebebiyle 21 yıllık sevgisini bitirmiştir içimde. "öyle sanat olmaz, basit, sığ, bilmemne" gibi saçma yorumlar yapıyor. ama sevgili zeki abicim; ben senin hiç bir filmine recep ivedik kadar gülemedim. senin aynı filmini en fazla 2 kere izlerken, o bok attığın recep ivedik serisini onlarca kez izledim. sanatı kalıba koymak sana mı kaldı? kim belirliyor bu kriterleri? film deli gibi güldürüp, eğlendiriyor. e sorun ne o zaman? nesi gitmedi hoşuna. illa duygusal mı olmak zorunda. illa klasik türk filmleri gibi her filmin içinde bir dram mutlaka olmalı mı? illa aşk mı koysunlar filme kıyısından köşesinden. bence asıl sığ sensin sevgili zeki abi.
güncel Önemli Başlıklar