bugün

Hem Anadolu hem Avrupa kıtalarında kampüsü olan ilk üniversite. Yaklaşık 20 küsür kampüs veya lise bozmasi eğitim birimi vardır. En büyüğü Göztepe'deki ana kampüstür ama en kralı Anadolu Hisarındaki kampüsüdür.

ilk başta akademi olarak açılmıştır ve amacı; büyük devlet memuru (müsteşar, müffettiş falan) yetiştirmektir. Yani ilk organizasyonu iiBF gibi bi'şeyle başlamıştır. Bu nedenle 4 dilde iiBF eğitimi veriyor (ingilizce, Fransızca, Almanca, Türkçe).

Ancaaak öğrencilerini okudukları bölümden nefret ettirmek suretiyle amaçlarına ulaşamamaktadırlar *
Örneğin; Ekonometri okuyan ve bitiren 5 öğrenciden biri pazarlamacı biri halıcı biri sigortacı biri işsiz biri de korsan kitap satışı yapmaktadır *
Sabahın altısında bu karda kıyamette kalkıp tuzla'dan haydarpaşa'ya geldim ve okula vardığımda şöyle bir maille karşılaştım.

görsel

Sınavları iptal etmişler ve bunu sabah sekizde duyurdular. Yapacağınız işi sikeyim.
Yarın yapılacak sınavları da ertelemiştir.

Bismillahirrahmanirrahim.
Öğrencisi olduğum okuldur. Öğrenci profili genelde yukardaki salak gibidir. Yazdığım güne lanet olsun.
lise öğrencilerinin girene kadar göbeklerinin çatladığı, girince de dudak büktükleri türkiye'nin en iyi devlet üniversitelerinden biri. en büyük dezavantajı fakültelerinin istanbul'un değişik yerlerine dağılmış olmasıdır. **
la bunlar ne ki?
2000 yılıydı
iletişim fakültesinde okul başladı diye bir gittik, dediler 2,5 ay sonra gelin binayı tadilata soktuk.
Ey Oğul,

Neslinden gelen evladını bu okuldan uzak tutasun. Hele Bahçelievler'deki iktisat nam bölüme zinhar yanaşdırmyasun. Adı sanı duyulmaduk, yayın nedür bilmez, ders anladurken ilkmekteb talebesi gibin kıvranan hocalardan ders almasunlar, vasiyetimdür.

Vesselam
yemek bursu alamadığım efsane üniversite.

bugün sordum burs neden çıkmamış olabilir diye, ailede engelli maaşı alan varsa çıkmayabilir dediler. yemek bursu için doldurduğumuz kağıtta puanlama sistemi vardı, ailede engelli birey varsa 5 puan mesela. 70 puana yaklaşanın burs alma ihtimali daha yüksek oluyor. yani engelli birey varsa burs alma ihtimali yüksek olacakken, benim alacağım bursun verilmeme sebebini engelli maaşı olarak gösterdiler. ki zaten engelli maaşı almayan engelli yok.

aq madem öyle niye ailede engelli olması 5 puan.

kykdan da burs çıkmadı zaten. baba yok, evde bakıma muhtaç engelli var, evde çalışan yok ben alamıyorsam kim alıyor bu bursları aq.
okulun güvenlikçileri gerçekten maldır. galiba özenle koyulmuşlardır.
2 gün önce olan bir anımı anlatayım.
Kütüphanede 2. katta gece 2 civarı bir erkek ile bir kız ders çalışıyorlar bende karşı masada oturuyorum sonra erkek elini kızın omzuna attı ve kulaklık ile müzik dinlemeye başladılar. Kütüphane güvenlikçisi ana kapıdan bir kaç güvenlikçi çağırıp erkeğin yanına çıktılar. kameradan görüntü izlediklerini iddia edip oğlana "ne ayaksın sen ne yapıyorsunuz burada diye bağrıştı". oğlan sadece "ne" dedi. güvenlikçi uzak bir masada çalış deyip uzaklaştı.
Artık nasıl bir zihniyet yapısını doğru gidiyor isek...
bugün sınıf olarak gezmeye götürüldüğümüz üniversitedir.

bütün organizasyon baştan itibaren rezil bir şekilde gerçekleşti tabiki, ilk önce kadıköy kampüsüne gittik yönetime haber verilmediği gerekçesiyle alınmayıp geri çevrildik, iett otobüsüne benzer bir belediye otobüsüyle bir kamyon liseliyi okula yığarsalar almazlar doğal olarak*
daha sonra acıbadem kampüsüne gittik heykeltıraşlıkla ilgili bir bölümdü fakültenin içerisi morg gibi dizayn edilmiş ve buram buram makina yağı tarzında kokuyordu birde yetenek sınavıyla alım yapılıyormuş bu morg tarzı yere kim yetenek sınavıyla boğuşup gelmek ister ki ?

ve son olarak haydarpaşa kampüsüne gittik, hukuk ve radyo televizyon sinema bölümünün ilk göze çarpan ve sanırım sadece bu bölümlerin olduğu okul tarihi bir bina üzerine kurulmuş burası hakkında söyleyeceğim tek şey var okul kötü kızları güzel*
sonuç olarak rezil bir organizasyonla tam fikir sahip olamadığım üniversitedir.
gelecek olan kız öğrencilere tavsiyede bulunmak gerekirse, asla ve asla ikinci,üçüncü sınıf öğrencilerin size yavşamasına izin vermeyin zira, kendi dönemindeki kızların vermemesi sonucu bütün seneyi pipisi elinde geçiren bu pekte dost canlısı olmayan varlıklar çareyi sizde aramak istemektedirler. sakın yem olmayın.
zorunlu tanım: kökleri 19.yy' a dayanan ekonomi temelli istanbul' da bir üniversite.
öyle bir üniversite düşünün ki;
güzel sanatlar ın resim atölyesi, nü resmi yapıldığı gerekçesiyle hiddetlenmiş bir grup tarafından basılabiliyor. 'allah onlardan razı olsun, terbiyesizlere hadlerini bildirdiler' diyenler sizin yakın arkadaşınız olabiliyor. korku dolu gözlerle polisi bekliyen çoğu kız öğrencinin oluşturduğu o grubun çığlıkları hala kulağımda. din elden gidiyor diye madımak otelini basan, o kadar aydın insanı yakan grupdan ne farkı vardır bunların?

bir tiyatro, metin kısmının tek bir yerinde bayrak vurgusu var diye sansürlenip tiyatro festivalinden son anda ihraç edilsin. halbuki tiyatro nun tamamına bakıldığında o bayrak bir kimliğin sembolü olduğunu zaten yazar da söylüyor. bazen bir kadındır kimlik, bazen filistin, bazen de bir ermeni ya da bir transeksüel. bunu düşünmekten bile korkuyor bir üniversite.

her ay en az bir tane, sırf benim gibi düşünmüyor diye satırlı bıçaklı kavgalar yaşansın. üniversite ise buna önlem almak yerine yavşakça olayı doğal karşılasın.

2 yıldır otomosyon sistemini düzeltemediğinden öğrenciler sınav sonuçlarını kendi bölümlerine ait panolardan takip etmeye çalışsın. bunun yüzünden eve geç gidip, tatilinden harcasın.

prof.lük mevkine yükselmiş bir adam, sınıfta soru soranları azarlısın, küçük düşürsün. (ahmet dernek)

işte, öyle bir üniversitedir benim marmara üniversitem.

ha, bahar şenliklerine laf yok. zaten eğlenmeye geldik bu dünyaya, di mi?
mezun olduğum üniversite.
çok zaman olmuş be sözlük.
canım evim.

seviliyörsün her şeye rağmen marmara.
senato karari ile butunleme sinavlari geri getirilen universitedir.

karara gore 5-18 haziran arasinda butunleme sinavlari yapilacaktir.

cocugum olsa boyle sevinmezdim lan.