bugün

(bkz: bihter ziyagil)
(bkz: nihal ziyagil)
(bkz: firdevs yöreoğlu)
alkollüdür.
uyandığında suratı kakama benzeyen bayanlar olacaklarından cümlenin sonunu getiremedim. *
dizi ve film kadınlarıdır. ayrıca bu kadınların uyurken hiç bir zaman ağzı açık olmaz ve salyası akmaz.
benim de geceleri yatarken yorgun yada üşendiğim için silmediğimden kaynaklanıyor.
yani ben her akşam makyajımla uyuyorum
sabah kalktığımda gözlerim daha güzel gözüküyor çünkü
10 sene sonra yüzü korkunç halde olacak kadınlardır.
sabah bir daha uğraşmıyım diye uyuyan eringeç kadın. (artık gece o makyaj erirmi akarmı ben bilmem ama gayet mantıklı bir yöntem)
sarışın olurlar doğal olarak aptal olurlar ve makyaj yaparlar..reklamda da oynarlar.gördüm lan
(bkz: seda sayan)
40 yaşından sonra estetikçi peşinde koşan ya da,
"ulen keşke zamanında okadar şeyi yüzüme sürmeseydim" diyen kadınlardır.
nurcu olmaları muhtemeldir.
(bkz: tedbir)
(bkz: yapmasaydın efendi)
tamamen üşengeçliktendir, beş yıl sonra beş katı zarar eder cilt.
genelde filmlerde gorulen kadinlardir. yuzde full makyaj yatarlar.
Makyaj zaten gündüz uzun bir süreç yüzde kalır, e bir de gece temizlenmeyince, cildin uzun bir süre havasız kalmaya terk etmiş oluruz. kirpiklerde kalan rimeller, zamanla dökülmeye; göz ve çevresinde uzun süre duran far ve kapatıcılar, gözlerin kanlanmasına ve mikrobik bir ortam oluşmasına neden olur. en güzeli, kişi ne halde olursa olsun nemlendirici,yıkama jelleriyle vs. uğraşamayacaksa, en azından bir pamuk parçasına makyaj temizleme sütüyle iki yüzüne sürttürsün makyajını olsun çıkarsın. bu kadarını bile yapamamak, ilerde saatlerce uğraşmaya göz yummak demektir.
(bkz: duştan makyajlı çıkan kadınlar)
erken yaşlanabilirler.
sabah uyandığında gözleri kızarmış olan kadındır.
sizinle mi yatıyor, bu kadar sorun ettiniz yavv...derler adama. hatta dedim gitti.
gerçek anlamda 'pasaklı ve pis bulduğum' kadın tipidir. *
Ağbi bu kadın türünden daha pek çok şey beklenir. Mutfak beziyle klozet silerler.
Öküz gibi yer, sonra liposakşına giderler. Her detayı atlar, ömür boyu yakaladığı erkeğin üzerine binerler.
Deneyim meselesi kardeşim, biliyom bu tipi ben. *
sonra da ajda pekkan gibi sürekli gerdirirler bunlar.
tembeldir, kendini önemsemiyordur.. günü kurtarmıştır ama 5 yıl sonra daha çirkin olacak kadındır..
yüzü erken kırışacak kadındır.
Genelde dizilerde rastlanır durumdur.
Sabah kalkınca makyajın bozulmamış olması da diğer şaşırtıcı durumdur.
(bkz: seren serengil) *
zaman zaman gerçekleştirdiğim eylemdir.mükemmel ağlar ,mükemmel uyurum makyajda bir gram bozulma ve akma tespit edemezsiniz,gelicek dizi film tekliflerine açığım .
(aman hemen eksilersin şimdi yavrucuğum,ağız tadıyla bir espride yapılmıyor ki )