bugün

Fazlsıyla kolay olduğunu düşündüğüm sınav.
Lys 1 yarin simdi de lys 4'u olduk bihaber arkadaslarim.
3 yarin diyen arkadas
Yarin lys 1 var ayıktırayım dedim.
yarın saat 12 sularında patlayacak başlık.
pek umudum yok ama sınavda bulunacağım.
ortlama zorlukta olacak sınav. korkmayın, bekliyorum üniversitenin kapısında sizi liseliler. benden öğreneceğiniz çok şey var.
Cok zor olmayacagini normal bir sinav olacagini dusunuyorum. Hadi bakalim genjler.
Ömrünüzün geri kalanın içine etmeniz için gireceğiniz sınav. Ben öss ye girdim, Sonra belim doğrulmadı. Artık darısı okuyup adam olacağını sanan gençlere. Başarılar herkese. Okuyup mühendis olun hepiniz Tamam mı.
Yine bir gencin beynini silkmiş sınav. Adam dışarı çıktı ve yanımda ösym'nin verdiği kalem kutusunu yere fırlattı ve tekmeledi.

Ulan mallar sizi, böyle ağlayacaksanız girmeyin. Herkesin üniversite okumasına gerek yok.

görsel
52 edb 17 coğ işaretlediğim sınavdır.
asd asda sd asdwewew asd asda sdasd asd asd as.
bütün yıl çalışan tmler için hüsrandır. ben okul sınavları dışında edebiyat kitabının kapağını açmamış bir mf4 olarak çok da kötü geçmedi diye çıkıyorsam böyle eğitim sistemi hakkaten olmaz olsun.
BEN SANA mecburum bilemezsin diye yazıp şairini soran bi sınav olmuştur. kimse puanım yüksek olur diye sevinmesin herkesin puanı yüksek. artık 0.25 lerden sıralama kasacağız.
öğrencilerin puanını, 2015'te düşürdükten sonra 2016'da şahlandıran ve "bakın dershaneler olmadan daha yüksek yapıyorsunuz." demeye getiren elemanların bok yemesi sonucu ortaya çıkan sınavlardan bir diğeri.

olan 2015 girişlilere oldu, her sınav sonrası oturma odasına geçip halı deseni seyrediyorlardı gariplerim.
edebiyat iyiydi coğrafya götüme girdi amk.
Guzeldi diyenlerin abv. Amin.
coğrafyanın edebiyattan zor olduğu doğrudur.
Mf ci olarak zorlanmadan 37 edebiyat 23 coğrafya yaptıgım sınav çoğundan eminim. Ha birde sınav aşırı kolaydı.
Mf3 olarak girdiğim sınavdan eşit ağırlıkçı gibi çıktım. Liseden hatırladığım kadarıyla baya edebiyat işaretledim coğrafyam zaten çok iyidir bence hiç seçici olmayan ve çok çalışanın hakkının yenildiği sınavdır.
Bir sayısalcı olarak 40 taneden fazla işaretledigim sınav çok basitti gerçekten.
Zaten ygs de biraz daha sosyal yapsaydım hukuk için hazırlanırdım kısmet olmadı.
Edebiyatı herkes yapsın coğrafyadan eleriz kafasında sınav. 7-8 tane harita sorusu vardı, bir tane grafik sorusu yoktu amk Sınavında. Lütfedip Trabzon'da demiryolu olmayan soruyu da bedavadan dağıtmışlar, diğer 20 kazık sorudan sonra.

Ben 2008'de liseden çıkmışım, sen bana salt bilgi isteyen coğrafya soruyorsun amk. Bari uluslararası örgüt sorsaydın da genel kültürden kurtarsaydık. Lise 1 bilgileriyle sayısalcılar dahi oradan soru çözerdi, tm'cileri siktiler. Sor genel kültür, UNESCO'yu bilmeyen Adam zaten girmesin üniversiteye amk.
Kolay bir sınav olmuş. Ygsnin de kolay olmasından sonra tmciler için matematik belirleyici olacak.

Hukuklarda inanılmaz puan artışı olacak ve insanlar virgüllerle bin iki bin kişinin içinde olacak.

Hakkınızda hayırlısı herkes istediği yeri kazanır inşallah.
Cebimdeki bozukluk yüzünden geri döndüğüm sınav hepsini ayakkabıma doldurup öyle girdim. Sınav kolaydı bence edebiyat kısmı fazla ayrıntıydı. En çok dil bilgisinden korkardım ama fazla soru çıkmadı çıkanıda yaptım coğrafyasıda kolaydı. Giren herkeze geçmiş olsun.
Aklımda kalanları açıklıyorum;

1.)realizm
2.)virgul nereye koyulmaz cevap a
3.)hangisi 2. Paragrafdan baslar diyordu araya hastalik girmişti ordan
4.)anlamli bir paragraf olusturulsa hangisi 3. Olur diyordu cevap e yani 5.
5.)koylu kizlarin sarkisi eseri muallim naci
6.)tevfik fikret
7.)guzelleme
8.)nedim ve fuzuli
9.)emine isinsu
10.)serveti finun
11.)turgut ozakman
12.)divani hikmet ahmet yesevi
13.)otobiyografi
14.)tapuğ
15.)avare yillar
16.)soz sanatlari sorusu hangisi yanlis diyordu huzur ve sarki(tezat)
17.)ekonomik liman hamburg
18.)demiryolu olmayan liman trabzon
19.)hidrojen
20.)cin ve hindistan nufus
21.)dogal ve beseri diyordu sanirim kuraklik ve sel
22.)yazim yanlisi, icadedmek
23.)roportaj
24.)kizil elma ziya gokap
25.)volga nehri
26.)turkiye haritasi vardi cevap tarim
27.)faruk nafiz camlibel
28.)karagoz hacivat cevap tek kisi
29.)atilla ilhan
30.)obruk kayaç
31.)harita sorusu goridyon yaptim
32.)renkler vardi bir soruda cevap ak
33.)istirat etmek(nefes almak)
34.) paragraf sorusu, sayisal verilerden yararlanma
35.)yarim uyak

Bunlari hatirlayabildim yanlislar cikabilir hepsinden emin degilim.
en baba belirleyici soruları yaptım rıfat ılgaz,emine ışınsu vs. gel gör ki ana vatanı birleşik yazılır sandığımdan abuk subuk yerde patladım.bazı sorular bana sıkıntılı geldi çift cevaplı paragraf var bi tane,bazı paragraflar da ise koşul değil varsayım var kodumun ösym gerizekalıları soru sormayı beceremiyor hala.