bugün

şeytanın ilk ismidir.tanrı ışıktan bir melek yaratır ve bu melek diğer meleklerden güçlü ve kudretlidir.tanrı onu özenerek yaratır ve çok sever.isminede lucifer der.lucifer ışığı simgeler.diğer meleklerden daha kudretli ve tanrının en sevdiği melekdir lucifer.fakat bir gün tanrı insanı yaratır.tanrı insana kendisinin özelliği olan yaratma gücünü verir ve insanı özenerek yaratır.lucifer buna çok kızar ve kıskanır, tanrının huzuruna çıkar ve sorar; neden insanı benden daha özenerek yarattın diye. tanrı buna kızar. lucifer de tanrıya karşı çıkar ve onun yarattığı insanı tanımayacağını söyler. tanrı o an lucifer in ışığını alır ve karanlığıa gömülür lucifer. daha sonra da huzurundan kovar lucifer i. lucifer o an dan itibaren artık iyi bir melek değil kötü bir melek olarak siyah bir görünümle gider ve artık ismi lucifer değildir.
(bkz: şeytan)
Netfix tarafından devam ettirilecek dizidir. 10 bölümlük bir anlaşma sağlanmış. Kesin mi değil mi bilmiyorum ama 4. sezon için bir 10 bölüm daha çekilecek gibi duruyor. Nisanda başlayacak.

3. sezon gereksiz yere Kabil'le uzatılmış. Birkaç bölümle işi bitirebilirlerdi. Fox diziyi bitirme kararı verdiğinden Lucifer'in şeytan olduğunu öğrenen Cloe'nin tepkilerinin devamını ve onu Lucier'in kabullenme sürecini izleyemedik ve ben bunu çok merak ediyorum.

Dizi tom ellis'in başlattığı kampanya sayesinde devam ediyor sanırım. Dizi izleyicileri dizilerine sahip çıkmış anlaşılan.

Senaristlerin tutumları 1. ve 2. sezon gibi devam ederse bu dizi daha da devam eder. Yok 3. sezon gibi yürürlerse Tom ellis'in kurtardığı diziyi bir kere daha kurtarmak biraz zor görünüyor.

Tom ellis'in oyunculuğunu izlmek ve ingilizcesinin dinlemek için başladım diziye. Kaba amerikan ingilizcesine o kadar boğulmuşuz ki ingiliz ingilizcesinin naifliğiyle kulaklarım bayram etti. (ingilizce bilmesem bile.) Ve derken lucifer karakterinin müptelası olduk.

Umarım güzel bir 4. sezon bizi bekliyordur. Cevapsız soruların cevaplanacağı, mitolojinin gerektiği şekilde ve dozunda verildiği bir 4. sezon.

Düzeltme: Anlatım bozukluğu ve ekleme canım *

Ekleme 2: Dizinin alt metinleri bir harika. Özellikle 2. sezonun ortalarından sonra ve 3. sezon bu bakımdan muhteşem. Lucifer 'in insanların üzerinden kendi iç yolculuğunu, kendiyle hesaplaşmasını izlemek oldukça keyifli.
Ne zaman izlesem lıkır lıkır bir şeyler içen adam. Viski olur, su olur. Cehennemden geldi diye mi bu kadar içi yanıyor acaba.

Ayrıca kendisi yüzünden etrafımdaki herkese ağzımı geve geve sırıtarak detective demeye başlamam an meselesi. Lucifer morningstar. Dizide adam şeytan ama bana kalırsa dünyada ben bunun beş on level üstlerini gördüm. içinde iyilik tohumu var bu adamın. Görürsünüz.
--spoiler--
amenadiel : lucifer sen korkuyorsun. kim kaçtı cehennemden.

lucifer : mom!
--spoiler--

arkadaşlar orada çeviri hatası kurbanı oluyoruz galiba.
bilidiği üzere meleklerin ve tabiki de şeytanın bir annesi yok.
orada bahsettiği; man of miracles'in kısaltmasını kullandı.
tabiki de önümüzdeki sezon herşeyi bize gösterecek ama gayet güzel bir sezon finali verdi.
harikaydı!
şakacı bir çevirmene sahip olan dizi. eğlenceli gidiyor, izlenesi.

görsel

görsel
üçüncü sezon başladı. bana göre dizi strüktüründe bazı değişiklikler yapılması lazım. başta ellis'in biraz spor yapması gerekli. örgü ve mekanlar da nedense pek sarmıyor. şimdiye kadar kafamızda oluşmuş figür daha çaplı olduğundan belki de. yani fikir güzel, dizi de kötü değil, ama daha iyi olabilir. yapımcılarla görüşeceğim.
şu ana kadar canlandıran en iyi oyuncu supernatural dizisindeki mark pellegrini'dir.

görsel
Zaaflarına bir gece,
Hatalarına bir lucifer.
Sevgisizliğine bir kalp verdim.
Artık geri ver,
Geri veremezsin aldıklarını.
ilk başlarda Allah'ın bir oğluyken sonra kainatın yaradılışı konusunda anlaşamayıp meleklikten şeytana dönüşmüş olan eski melek şimdi şeytan.
Akıllara kutsal damacana filminde ki şafak sezer in repligini getirir. Lucifer kim lan deyip terlik atma olayı efsaneydi.
görsel

Lucifero, Daniele Valeriani.
4. Sezon finalinden sonra 5. Sezonu merakla bekledigim efsane dizi..

Not: şerefsiz deli vücut yapmış amk uyuz oldum.
Not2: maybe winter is coming esprisi harikaydı...
5. sezonu 16 bölüm süreceğini ve dizinin son sezonu olacağını öğrendiğimiz tom ellis ile inbar lavi'nin döktürdüğü eğlenceli dizi. özellikle dizi netflix'e geçtikten sonra 4. sezonda net bir kalite artışı yaşadı bu bakımdan 5. sezondan beklentimiz yüksek.

görsel
Güzel dizi ama daha çok Tom ellis için izlediğim doğrudur.

(bkz: yalarum)
netflix'in aynı zamanda final sezonu olacak olan 5. sezona yenilediği dizi. tom ellis'in hastasıyız tabi.