bugün

angel heart filminde robert de nironun canlandırdığı şeytan karakteri. aynı zamanda şeytan anlamındaki lucifer kelimesine çağrışım yapmaktadır.
entelektüel birikimiyle kendini fazlasıyla belli edecek olan yeni bir 3.nesil yazar.
ferhan şensoy ve oyunlarıyla ilgili yazdıklarıyla dikkatimi çekmiş, beni nedense mutlu etmiş yazardır.
de niro' nun filmde çok az görünmesine rağmen başarı ile canlandırdığı ve ismi ile lucifer kelimesine gönderme yapılan karakter , yerinden hiç kalkmadan sadece gözleri ile ürkütmeye yetmiştir .
11 kasim 2006 fasil reloaded zirvesinde bir süreliğinde yanında oturduğum, ayık haline denk gelip de nickini sorduğumda bile tam anlayamadığım, sıcak gülümsemesi ve içten tavrı ile tanıştığıma memnun olduğum yeni yazar.
6 yazar tarafından "scotchbrite scotchbrite oley oley oley" sesleriyle taksim meydanı'nı inleterek, herkesin bize bakmasını sağlatan yazar. nerden aklına geldiğini bir türlü anlamadığımız, hiç bir yorum yapamadığım şekilde nicki sorulunca kolaya kaçmak için tufan scothbrite demiştir ve kahkaha tufanını başlatmıştır.
alexander nevski köprüsünü, neva nehrini, beyaz geceleri, leningradı, rusya yı hatırlatan güzel insan.
bizatihi sevmekteyim ziyedesiyle kendisini...
(bkz: gündeste)
11 kasım 2006 fasıl reloaded zirvesi'nde kapıdan girdiğinde topluluğa kendini tanıtmak için bayaa bir zorlanmış yazar. büyük l olan masanın uzun tarafına geçtiğinden kısa tarafta kalan ben ile iletişimi sıfıra inmiş kişi. millet sonradan kalkıp oynamaya başlayınca uzun taraf nasıl bi gideyim, bakayım diyerekten gittiğimde tanışılmış ama bir gariplik olduğu 0.3 saniyede anlaşılmıştır. evet yazar uçmuştur, gülüyordur ve elimdeki vodka bardağını benden istiyordur. zaten mekânı terketmeye az kaldığından, girdim koluna indik binanın dik merdivenlerinden. açık havayı soluyuncada kendisine gelemedi.. en yakın zamanda görüşmek istenilecek bir yazar.
(bkz: SCOTCHBRiTE TEMiZLiK NE RAHAT)
1987 senesinde türklere kıllığı bulunan alan parker dayı'nın çektiği angel heart filminde robert de niro'nun eşsiz canlandırdığı, şeytan karakterinin adı.
bir şiirsever sanırım.
(#689405 )
entelektüel birikimiyle kendini fazlasıyla belli etmiş olan 3.nesil yazar.
"severek okuyoruz." derler ya en basitinden, heh öyle işte.
bazı ba$lıkları özellikle tarıyorum sözlükte.. çoğunun altında bu $ahsın nicki, seviniyorum yahu. kolay gele.
woody guthrie deyip beni zaten benden almış yazar.
robert de niro' nun ilk kez beklenenden çok farklı bir role büründüğü filmdeki karakterinin ismi. özellikla mickey rourke ile karşılıklı sahnelerinde şov yapan de niro; cyphre rolünde fena ters köşeye yatırıyor izleyiciyi.
gerçekten bilgi yazan, meslektaşım yazar. bir de zamanında aynı hapisanede okumuşluğumuz varmış, o ayrı tabi. *
güzel girdileri olan yazarmış. klavyesine sağlık. *
''moda burnunda durmuşuz
nilgunsüz marmaraya dalmışız''
fenerbahçeli yazar.
(bkz: louise cyphre)
bize dalaşan soytarılara karşı birlikte mücadele ettiğimiz sağlam adam.
(#2704906) nolu entrysinde sag el isaret parmagini sallayarak moderatorler akilli olsun akilli diyen yazardir.
yeterince sarhoş olduktan sonra, bağıra çağıra bir bob dylan şarkısı söylemek istediğim yazar..

beraber..

küplerini yıpratan keskin sirkeler araf'ında..

"tefçi adam" da oralardadır belki..

yada,

let it be hem, bleed hem de..
akşam akşam mutluluk hormonu salgılamamı sağlamış yazar.