bugün

3. sezon son bölümüyle şaşırtmaya devam eden, böyle giderse daha 10 sezon sürebilme kapasitesine sahip dizi.
uykusuz saatler, huzursuz dakikalar geçirten dizi. acaba, acaba diyerek. her bölümünde kendimize yeni birini kahraman ilan ettik. son bölümünde artık Ben'in çok eyce bi herif olduguna karar verdim. yeni sezona kadar tabi.
-------spoiler-------

3. sezon finalinde jack in flashforward larina bakinca bu kadar sorunlu olmasinin nedeni bence adadakilerle ilgili bisey. cunku kate te jack i gormek istemedi. bence naomi nin gemisi ben in dedigi gibi kurtarma gemisi degil.

-------spoiler-------
3. sezon sonunda;

ohaaaa, hasssss..., j.j. abrams kafam girsin olm sana.
koca bir pazar gününü zehir zıkkım eden dizi. sabah kahvaltıyla beraber oturulup bir sezon bitirilir mi? bitirilir. işte öyle bir şeydir, seviyorum uleyyyn.
--spoiler--
o motor karaduman ın olaya dahil olması ile patladı, araştırın görün. motorun patlaması anını yavaş çekimde izleyin yeter.
--spoiler--
ilk sezonunun ilk bölümünden ibaret olmadığı için tapılası dizi.**
ilk sezonun ilk bölümünün altı dakikasında polat alemdar olmadığı için izlediğim dizi. aslan bey ölmemiş dördüncü sezonda geri gelecekmiş. sawyer ise aslında seymen ağaymış. tabuttaki de cemil bey bence.
azcık ileri görüşlü olup da nick olarak seçseydik selebiriti (ne s.kim laftır bu ya) olurduk.
4 8 15 16 23 42 ve "dı adırs" olarak özetlenebilecek, fakat mükemmel olan dizi.
Hawai adalarından biri olan Oahu'da çekilen, Sezonun ilk bölümü sadece Amerika'da 18.65 milyon kişi tarafından izlenen, milyonların takip ettiği sürükleyici dizi.
Dizide Ethan karakteri ile tanınan William Mapother, Tom Cruise'un kuzeniymiş..
çok büyük ihtimalle yapımcıların başlarken böyle popüler olacağını tahmin etmedikleri , iki-üç sezon çeker bitiririz diye düşündükleri ve bu gazla olanca gizem , tesadüf, cevaplanması gereken soruyu senaryoya koyup işin içinden çıkamadıkları dizi.
4,5 ve 6.sezonların 16'şar bölümden oluşacağı ve her bir bölümün 1 saat süreceği açıklanan manyak dizi.
dvdlerini edinip izlediğim, çokta abartılmasının gerekli olmadığını düşündüğüm dizi. heroes yada battlestar galactica'dan hatta prison break'den bile daha güzel bulmadığım dizidir ayrıca.

edit: battlestar dan tamam iyi olabilir de diğerlerini kesinlikle geçemez...
senaristlerin elimize sağlam bi bilgi vermediği için bulmacaları çözmek için yeterli bilgimiz olmadığı düşünüyorum..

--spoiler--
mesela hatchdeki manyetik akımın olayı neydi, neden 108 dakikaydı.. neden hiyeroglif yazısı görünüyordu.. hatta inciden onu gözetleyen adamlar ne işti.. hiçbirini açıklamadılar.
--spoiler--

üstüne üstlük bir ton yeni bulmaca.. insan olana bu yapılmaz diyor sözümü bitiriyorum..
3 sezondur bazı şeyleri açıklayacakları yere üzerine daha da fazla bilinmeyen kattılar.yeter artık yav biraz bişeyleri anlatın da sonra üzerine bilinmeyen ekleyin.
(bkz: ebenin ami ali sami)
--spoiler--
locke'nin felcinin mucizevi bir şekilde düzelmesi, desmond'un yine mucizevi geleceği görebilme yetisi, bunlar bana hep adanın aynı halka filmindeki gibi bi senaryoyu gerçekleştirdiği izlenimi veriyor.
--spoiler--
bir metafordur.

"bir deniz gibi.
bazen duruluyor.
bazen dalgalanıyor.
bulandığı da oluyor."

yazar boş konuşmuyor. bkz efendim, (lost/@bl)
senaryoda, yaratıcılıkta son nokta olan dizidir. ama bu konu nası toparlanıp nası bitirilecektir mevzu merakla bekliyoruz, zira toparlanması baya zor olacak kadar genişlemiştir olay ve soru işaretleri.
edit: adanın en kral karakteri her türlü sayid jarrahdır, jin kişiside sevilir tarafımızdan.
Etkileyici, sürükleyici, heyecan verici ama yine de Amerikalıların bir kahraman yaratma çabasının sonucunda oluşan bir dizi olmanın dışına çıkamıyor.
gazi üniversitesi güzergahındaki halk otobüsü'nde muavin ve arkadaşının diyaloğunda geçen dizi. otobüs öğrenci doludur. "lost" kelimesi gayet ağdalı ve yükses sesle bastıra bastıra söylenmektedir.

"baba ben lossssttt izliyorum. hem de bir gecede üç bölüm izliyorum. lossssssttttt.... dıııı lossssstttt... çok popüler bir dizi. dıı loooosssttt.."

arada kendilerine bakılıyor mu diye şöyle göz ucuyla etrafı süzmekten geri kalmadan aynen devam edilir.
"lossssttttt... şahane bir dizi. mutlaka sende izle. dddıııı loossssssstttt"

yahu ne gerek var böyle reklam kokan hareketlere. * izlediysen izledin be adam bi sus. sıcağın tepeden beynimize 90 derece açı yaptığı günde.
http://www.yuzsekiz.com

lost severler için güzel bi site..
(bkz: http://www.dizidizi.net)
(bkz: http://www.cholonya.com)

lost hayranlarının vakit geçirebileceği güzel iki site
izlemediğime hiç gocunmadığım dizi.
merak da etmiyorum açıkcası.
elin amerikalısının bir adadan nasıl kurtulduğunu anlatan bir dizi, ilgimi çekmez.
tabi daha kan uykusu'nun ne olduğunu bilmeyen, çanakkale savaşları hakkında tek bir bilgi sahibi dahi olmayan gençlik böyle şeyleri seviyor, o ayrı.
"çanakkale savaşı hakkında bilgi ver" desen veremezler ama, "sawyer hangi bölümde hangi hatunla sevişti, hangi pozisyonlarda yattı?" sorusunu sorsan hepsini bilirler..