bugün

finali tam manasında tatmin edici olmasa da iyi bitmiştir. ama şu soruları cevaplamaması dizinin o şaşalı yapısını bozmuştur. işte o sorular;

1. ada yeniden düzeldi ve ada da hugo, ben ve desmond dan başka kimse yok, onlara ne oldu ve kimden koruyacaklar o ışığı?

2. bunların hepsi neden cennete gidiyor? dizinin daha ilk bölümlerinde ölenler hatalarını telafi edemedi ki.

3. jacob un kaldığı heykelin ayağında tek parmağı neden yok? not: bilmiyorum belki ben kaçırmışımdır o bölümü.

4. ayrıca hugo, ben ve desmond ada da ölmediler nasıl cennete gidiyolar yoksa adaya ilk düşüşte mi öldüler? *

not: aklıma gelenler şimdilik bunlar geldikçe sorarım artık.
solda görünce yine mi lan yine mi dememe sebep olan dizi.

bugün çok ağzımı bozdum ama : (bkz: 6 sezon oldu hani lan cevaplar orospu çocukları)
işten çıkarken adama ingilizce am günü yağ gibi sonundan hiç bir şey anlaşılmamış dizi. cevap mı bekliyorsunuz? nah alırsınız. gerçi ben çözdüm olayı pm atana anlatırım. *
dvd'si çıkınca soruların çoğuna cevap alabileceğimiz kısa videolar olacakmış içinde. amerikada çıktığını tahmin ediyorum ama daha torrenta düşen yok, türkiyede çıksın alıp bakacaz artık.
ilk bölümden son bölümüne kadar merakla ve heyecan ile izlenen dizi ve sinema tarihinin en iyi yapıtıdır. sonu da başı da çok mantıklıdır. iyi ki izlemişim. izlemeyenler size sesleniyorum: izleyin.
bitmesinin üzerinden bayagı bi zaman geçmiş olmasına ragmen hala özlenen dizi..
tamam her bölüm milyonlarca soru işaretiyle bitiyordu,
tamam sonunu daha güzel baglayabilirlerdi,
tamam bütün sorular cevaplanmadan bittti,
ama yine de güzeldi be..
ayrıca unutulmayanlar: (bkz: jate) (bkz: desmond hume) (bkz: see you in another life brother) *
sonu hayal kırıklığından başka bir şey olmayan, 6 yıl boyunca aralıksız takip edip, sonun da paralel evren saçmalıklarına kurban verdiğimiz, vazgeçilmez efsane.
`inanılmaz bir mantık hatası' içeren dizi.
--spoiler--
seson 1 bölüm 24

mike'in oğlu havalananında gameboy advence sp için pil istiyor, ama bilenler bilir game boy advence sp cep telefonu gibi fişe takılınca doluyor
--spoiler--
(bkz: araştırmacı gazeteci detected)
bana 6 sene boyunca çeşit çeşit teori ürettirip hepsinde ayrı ayrı sıçmamı sağlayan aşmış dizi. son iki sezonu saymazsak, efsanedir.

özledik ulan.
Türkçe dublajıyla bile saat 02.00' da kendini izlettiren dizi. O kadar sevilmekte yani.
bitmesi gerçekten de insanı boşluğa düşüren dizi.

6 yıl güncel olarak takip ettikten sonra insan, lost'un eksikliğini kapatacak bir dizi arayışına giriyor. o kadar iş arasından dizi için vakit ayıran biri olarak henüz lost'un yerini tutan bir dizi bulamadım. lost kafa dağıtmak için birebirdi. keşke aynı kadro başka bir dizi projesine başlasa diyeceğim ama aynı kadronun üst üste farklı diziler çektiği tek ülke biziz sanırım.*
bu dizi bölümlere 6 7 ay felan ara verirdi ,iyice meraklanırdım,gün sayardım vs vs.
yani özetle aklıma sıcayım.
güzel oyunculukların oldugu , güzel hikayelerin döndüğü dizileri izledikce ,bu diziyi ciddi ciddi takip etmiş olmam saka gibi geliyor.
Az evvel bitirdiğim dizi. Açıklama konusunda prison breakı tercih ederim. Bitmesine rağmen çoğu şey muallakta kaldı kafamda.
son bölümünde duygulanmadan bir an geçirmek zor. ancak bu gerçek bir takım hatta çok fazla olan mantık hatalarını görmezden gelmemizi engellemiyor. en çok şaşırtan şey, uçağın geri vitesle geri geri gitmesi ve kumsalda giderek havalanması. uçak neredeyse bir hurda halinde, içinde ne kadar benzin var ve o benzin uçağı nereye kadar götürebilirdi.

aslında sorulacak o kadar çok soru var ki, bunlar dudaklarda küçük bir gülümseme yaratmaktan öteye gitmiyor sanırım. dizinin geneli tamamen gizem ve cevapsız sorular üzerine oturtulduğu için birçok izleyici dizide mantık aramaktan bıkmış ve vazgeçmiş durumda.

ne olursa olsun bu dizi televizyon tarihinde artık bir fenomen olmuş durumda ve uzunca bir süre bundan daha iyisini sanırım göremeyeceğiz.
hakkında hiç entry girilmeyince tekrar başladığını sandığım dizi.
hakkında entry girilince tekrar başladığını sandığım dizi.
bu saatte hakkında entry girmek için sözlüğe girdiğim dizi. şaka lan su içmeye kalktım.
hakkında entry girilince nefretimi aklıma getiren dizi.

ulan sen köpek gibi takip et sonra senle dalga* geçsinler ya. finalden sonra tecavüze uğramış gibi gezindim ortalıkta. bunun ahireti var oğlum soracam size!
hakkında entry girilince uzun zamandır küfretmediğimi farkettiğim dizi.
kaç final kaç vize yi çöpe attık uyumadık uyutmadın ..seni tanıdığım güne lanet olsun
kendisine serdar ortaç'tan "senin için harcadığım zamana yazık!" dizelerini armağan ediyorum.

ciddi değilim tabi. yine olsa yine yaparım. pişman değilim faraday abi.
simdiye kadar hic zahmet edip izlememis olanlar sakin izlemeye baslamasin, adamlar dizinin son bolumunde butun emeklerin icine nasil edilir dersi verdi, aradiginiz cevaplarin neredeyse hepsini allaha bagladilar adamlar bildigin, izleyecekseniz 4 sezon izleyin birakin.
(bkz: özledim teninin kokusunu özledim)
ne kadar kafam soru işaretleri ile dolu olarak kalsada yinede sevdiğim dizidir. ilk göz ağrımızdır lan bizim. ilk yabancı dizi izleyişimiz, ilk merakla sonraki bölümü beklediğimiz dizidir. şimdiden kült dizi olmuştur. sabahlara kadar uyutmadığın için teşekkürler lost.
yönetmenlerine dexter izlemeyi önerdiğim dizi. 4. sezonu izleyip final nasıl yapılırmış öğrensinler.
hasret duyulan dizi.
tüm bölümleriyle ve finaliyle adını altın harflerle yazdırdı. "finali kötüydü", "hiçbir şey anlamadık", "nasıl final bu?" diyenlere hatırlatmak isterim izlediğiniz dizi aşk-ı memnu yahut yaprak dökümü falan değildi. dolayısıyla "alı rıza öldü, hayriye hanımlar gitti, fikret kaldı" tipi basit ve açık sonuçları olan bir final olması elbette beklenemezdi.