bugün

isviçrenin pahalı fiyatlarıyla meşhur bir saat firması. audrey hepburn children s fund u destekler ve reklam yüzü audrey hepburn dür bu saatlerin. özellikle breakfast at tiffany s in holly golightlysinin fotolarını kullanırlar.
mekanizması çok inceymiş va camı çok zor çizilirmiş.
elegance is an attitude sloganlaridir. kurulusu 1832dir. en kral modeli elmas kapli longines dolce vita`dir. reklam yuzleri audrey hepburn, aisharwa rai, carira lau ve adini bilmedigim iki elamandir. karizma saalerdir.
5 yıldır kullanıyorum bir gün bile tık dememezliği olmadı. saat tabi tıklıycak nihayetinde. devlet için üstün hizmet gösteren kişilere de bu saatlerden hediye edilir. türkiye de sadece bir satış noktası var o da mecidiyeköy de. alabilecek durumu olan aristokrat kimselere şiddetle tavsiye ediyorum.
çok güzel tasarımları olan saat markasıdır. el yapımı ve kronometreli modellerinde yaz ile kış arasında saat ayarlamasını bazen tekrar yapmak lazımdır. tamamen el yapımı çarklarından dolayı sıcaktan etkilenebilir.
o kadar yüksek fiyatları haketmek için ne yaptığını çok merak ettiğim saat. birkaç modeli haricinde genelde tasarımları güzel değildir (kime göre bana göre). 2000 ytl'yi bu saate vereceğime öküz alırım daha iyi.

(bkz: o paraya öküz alırız)
dünyanın en ince saatlerini yapan firmadır. belki de bu yüzden saatleri klasik görünüşlü ama zariftir. saatlerinde genellikle saniye kadranı yoktur. sade, şık, prestijli saatler üretir.
dünyaca ünlü isviçre yapımı saat markasıdır .
kıçıma fena halde girmiş saattir, conquest serisinden automatic bir model almayı düşündüğüm saat markası...tahminimce bugün yarın alacağım aldığımda teknik bilgileri yazacağım...
6,000-7,000 TL ile alabileceğiniz en iyi saattir. daha çok bütçe varsa opsiyonlar artar elbette...
şöyle şukela bi Şaheseri vardır.

http://m.facebook.com/l.p...liC4uzUfmTZ3MgrWwDxE0Ar4g
19. yüzyılda kurulan isviçre'nin ünlü saat markalarından biri. Otomatik mekanizmaları tıkır tıkır çalışır. Klasik modellerinden ziyade modern tasarımlı modelleri (örnek: grande vitesse serisi) fiyat olarak biraz tuzlu olsa da isviçreli diğer markalardaki muadillerinden daha fazla fiyat/performans oranı sunar. Kısaca Kolunda gerçek bir saat markası isteyenler için iyi bir seçenektir.
Swatch grup bünyesinde yer alan, genellikle eta ve valjoux mekanizmalar kullanan bir saat markası. Giriş - orta sınıf pahalı saatler kategorisinde üretim yapmaktadır.
Süleyman Demirel zamanında üstün hizmet gösteren asker, polis gibi devlet görevlilerine hediye verilen saat.

görsel
türkiye şartlarında 2 orta sınıf araba parası eden, inanılmaz pahalı saatler üreten isviçreli saat markası.