bugün

mabet'imizin* yer aldığı güzide mekan.
istanbul'un en merkezi semtlerinden biri. şişli ilcesine baglidir.
maç günleri inanılmaz neşeli harika ortam.
(bkz: profilo alışveriş merkezi)
(bkz: cevahir alışveriş ve eğlence merkezi)
merkezi isyerleriyle doludur. assagilarina dogru indikce gercekten bir koy havasina burunur, gerek gecekondulari gerek ogle vakti oten horozlariyla. ama gecekondularun neredyse hepsi yikildi.
Tüm Galatasaray lıların buluşma mekanı

(bkz: ali sami yen stadyumu)
basık havasıylaa, kalabalıklıgı ve bıtmeyen trafık cılesıylee ne zaman o tarafa gıtmek zorunda olsam gıtmemek ıcın elımden gelenı yaptıgım istanbul semti.
şişliye bağlı bir mahalle. avrupa yakasının en önemli merkezlerindendir. istanbulun dört yanına otobüs bulmak mümkündür. sami yen sıtadı buradadır. çok sıkışık ve kalabalık olmasına rağmen içerisinde pazar dahi kurulur.
1-2 seneye terkedilecek olan yer. (bkz: seyrantepe)
taksim-4 levent metrosunun geçtiği semtlerden biridir. alisamiyen stadını ve cevahir alışveriş merkezini bünyesinde barındırmaktadır.
eskiden dut bahçeleriyle dolu fakat günümüzde ana cadde etrafında holdinglerin ve büyük firmaların yer aldığı, arka taraflarda ise bilgisayarcıların mesken tuttuğu, içerisinde profilo alışveriş merkezini barındıran gün içinde müthiş yoğun olan fakat mesai sonrasında cinlerin top oynadığı, gezerken her türlü insana rastlanabilecek, tüm bankaların en az bir şubesini görebileceğiniz, yaşamak için değil çalışmak için gelinen eski köy, yeni şehir parçası.
Otobüs durakları yüzünden kabusum olan yer.
4 yıl boyunca ünversite için gidip geldigim semt, hiçde sevmem aslında...dehşet bir kaos ortamı vardır. Yarım saat otobüs duraklarının oldugu yerde kalındıgı takdirde eve gidip dinleme istegi uyandırır.
Turizim bakımından önemli olan semt. Ayrıca Ali Sami Yen stadı ve cevahir alısveris merkezi gibi tanıdk mekanları bulunduran yer.
mecidiye aşiretinin köyü.
sarı kırmızı, cıvıl cıvıl yer.
son 30 yılda çok gelişen, 70 lerde taksicilerin şehir dışı sayıp kazık attmasına neden olan, buralar hep dutluktu lafının doğru olduğu az yerlerden biridir. *
profilo alışveriş merkezi ve cevahir gibi iki önemli alışveriş merkezini barındıran semt.
...mecidiyeköy - istanbul. iyi akşamlar sayın seyirciler.
ali sami yen stadı nın bulunduğu, kutsal yer.
ikinci bir malazgirt gibi görülebilecek ilçe. zira artık yabancılara karşı zaferler sadece burada alınmaktadır.
içinde barındırdığı stada, iç karartıcı ana caddesine, yollara atlayan insanlarına, düzensiz,dar ve yokuşlu arka sokaklarına ve sevebilecek hiçbirşeyi olmamasına rağmen her geçtiğimde beni hüzünlendiren ve hüzünlendirecek semt, sanarsın çocukluğunun geçtiği sahil kasabası anasını satıyım.
mecidiyeköy için bir arkadaşım "şehiriçi otobüslerin başkenti" demişti. ben demiş de olabilirim çok otobüs sesi vardı hatırlayamıyorum. zaten de saçmaymış.

edit: anladım sevmediniz entryimi. halbuki ne kadarda saçmaydı...
özellikle meydanı yağmurlu bir sonbahar - kış dönemi iş çıkış saatinde hindistana benzeyen düzensiz trafiğe sahiptir.
an itibariyle "sehitler olmez vatan bolunmez" seslerinin yukseldigi semt.