bugün

10 numara 5 yıldız bir insandır.
Demicem.

(bkz: limon de)

Şaka bir yana şeker bi yazar.
Çok mu çok özlenilen abla şevkatine sahip yazar.
uzun bir ara vermiştim ve unutmadığım nadir yazarlardan. dün çınlattım kulağını.
yokluğumda nickaltımı uplayan tek insandır kendisi. ha attığı yorumlar ve o yorumlardaki tasavvuf takıntısı bir başka komplocu michael sikkofield tespitlerinden hallice ama olsun yinede üşenmeyip bir şeyler karalamış.

şimdi ablacım benim tahsilim hakikaten zayıftır. ne arapçam, ne tefsir, hadis bilgim yeterlidir. tasavvuf veya mevlana üzerine hakimiyetim de yoktur. dediğin doğru daha çook okumalıyım.

amma ve lakin siz ve sizinle aynı tasavvuf eleştirilerini sunan modernist, islamcı, selefi ve neoselefi arkadaşların yaptığı eleştirilerin ne kadarının komplocu zihniyle metinlerden ve olaylardan cımbızlama yapılarak yapıldığını, ne kadarının müslümanların geri kalması dolayısıyla içine girilen aşağılık kompleksleriyle yazıldığını, ne kadarının modernizmin dayattığı aklın esiri olmuş zihinle yapıldığını anlamak için öyle alim olmaya falan da gerek yok.

bunları anlayıp görebiliyorum çünkü bende sizinle aynı zihinle, aynı eleştirilerle eleştiriyordum Mevlana'yı ve tasavvufu.

ha bunları dedim diye tasavvufun herkes tarafından benimsenmesi veya eleştirilmemesini savunduğum anlaşılmasın. benimsemeyin veya eleştirin, umurumda değil. Ama sizin yaptığınız şey eleştiri değil, karalama...

daha eleştirdiğiniz şeyin ne olduğundan haberiniz bile yok. modernist veya akılcı zihin dünyanızla tasavvufu anlayamazsınız. umberto eco amcamızın bir romanı vardı ezoterik ve okültist cemaatleri modernist zihinle ne kadar başka anlayabileceğimiz konusunda. (foucoult sarkacı) bak tavsiye ederim o kitabı.
yardım sever geldi teşekkür ettim.
yardım sever yazar. toprağı bol olsun.
Şuphesiz Sözlügün en tatlı ablasıdır kendisi. Başım sıkışsa tereddütsüz anlatacağım fikir alacağım kişidir. Arada fikir alışverisi yaparız astrolojiye meraklıdır kendisi. Burçlar hakkinda çoğu seyi danişabilirsiniz kendisine. Her nickini okuduğumda içimei mutluluk sarar nedensiz ne zaman görsem o e uzatılarak söylenir lemondeeeeee.
Etliye sütlüye karışmayan, kendi halinde bilgi içerikli entrylerini giren, takip ettiğim 3 kişiden birisi olan güzide yazar. Çizgisini bozmaması dileğiyle.
Seri açık oylayan sozluk melegi.
Mutessekkirim efendim.
Yakın zamanda tasavvuf yoluna meyletmesi muhtemel olan arkadaş.
(bkz: demedi demeyin)
Yakın gözlüğü olmadan sözlük formatını okuyamayan yazar.*
sözlük formatına göre entrylerinde smile işareti kullanmaması gereken yazar.
canım ablacığımdır pek bi sevimlidir o. üzmeyin onu.
güzel ülkemizin ana dilinin tamamen baştan sağma, saçma bir dil olan "ingilizce" olmasını istediği garip * bir yazar.
Her yazara, günde bir tane mesaj hakkı olduğunu düşünen ya da kendine böyle bir çizgi çizmiş yazardır.
seri oylamış. bir süredir dil kurallarına dikkat etmeksizin bomboş içerikli entryler düzmeme rağmen ciddiye almış; bazılarını, okumuş ve oylamış. minnettarım.
dünya mutfaklarını ezbere bilen nadir insanlardan biridir. Kaç tane üniversite bitirdin ablacım git birde gastronomi, olmadı iki yıl aşçılık oku tam olsun diye kendisine seslenmek istiyorum.
Cilt cilt ansiklopedi yuttuğunu düşündüğüm ablam.
"höşmerim" adlı tatlıyı nihayet ankara usulü olarak anlatan yazar kişisidir.

yavaş yavaş "ben mi yanlış biliyorum"

diye düşünmeye başlamıştım.
Melih başganın fiskiyesini kırmasından Mütevellit 6 yıldır angara'ya girişi, çıkışı ve 100 km yakınlaşması yasak olan yazar.

sürgünde angara Konseyi eşbaşkanı ayrıca *
Angara bebesi güzel insan 6 yıldır gurbette yaşıyor ve memleketini çok özlüyor umarım tez kavuşursun o güzel şehre.
(#28249613)

Çok teşekkür ederim yazarı.

Şu uludağ sözlük çukuruna çok çok çok fazla bir insandır ve esas kendileri mükemmelden ötedir, ben değil.

Kendisini bunca zamandır tanırım, her defasında beni şaşırtmaya devam eder ve kendisine hayran bırakır. Hani bi insanda hiç mi kusur, hiç mi hata olmaz? olmayanı varmış dediğim kişidir.

Senin o güzel yüreğine kurban.
tez yazmak için gitmiştir. döner mi bilinmez? * *

http://www.youtube.com/watch?v=Hox0lSd0KJQ
Gitti mi? Açık olsun yolu.
(bkz: yolun açık olsun)
(bkz: güle güle)