bugün

world of warcraft'ın en meşhur oyuncusudur kendisi.
tüm wow oyuncularının bilmesi gereken bir eleman. emeğe saygının tabana vurduğu bir beyinsizlik örneği.

http://www.youtube.com/watch?v=LkCNJRfSZBU
world of warcraft efsanesidir , south parkda world of warcraft ile alakalı bölümde oda vardır. human bir karakterle bizim elemanların karakterleri dövüyordu.

edit: http://www.albinoblacksheep.com/video/leeroyjenkins
adına achivement yaratılan, azeroth kartlarına geçen, dizilere konu olan, world of warcraft'ın en ünlü oyuncusu.

bir oda vardır, grup bu odayı pas geçmek ister ancak leeroy bu odadaki bir eşyayı almak durumundadır. bunun üzerine bu bela oda üzerine taktikler konuşulmaya başlar. lider planı detaylı bir biçimde anlatır. ancak bu arada leeroy jenkins gruptan başka yöne bakarak oturmakta ve afk modundadır.(bir süredir hareket etmemiştir, büyük ihtimalle bilgisayar başında değildir) artık taktik son aşamaya geldiği sırada leeroy, inanılmaz bir şekilde adını haykırarak odaya dalar. öyle ki sadece bu haykırış bile onu ünlü yapmaya yetebilirdi. tüm karakterler bir süre hareketsiz kaldıktan sonra, bir kısım oyuncu, anam daldı valla kurtarın adamı diyerek, leeroy'u kurtarmak için lambur lumbur odaya dalar, bir kısmı ise plana bağlı kalın dikkat edin diye bağırmaktadır. grup çaresiz bir savaşın içindeyken geçen konuşmalar müthiştir. saymanın olanaksız olduğu kadar kalabalık bir grup arasında büyücüler koruma için bağırmakta, paladin'ler haraket edemiyoruz diye inlemektedir. bu arada grup bir bir ölür ve her ölen canlandırın bizi diye bağırmaya başlar. ancak warlock'lar, priest'ler bu durumda çaresizdir. tüm grup tamamen ölür. herkes leeroy'a saydırırken, leeroy, benim yüzümden olmadı der, ve ne demek istediğini anlamadım (bilen açıklasın lütfen) ama at least i got a chicken gibi bir lafla kapanışı yapar.

leeroy'un bu taktik dinlemez, kişisel hareketi komik bir video şeklinde forumlarda dolaşmaya başladıkça daha çok sevilir. iş öyle bir hale gelir ki, blizzard, azeroth kartlarına, oyuna girdiğinde tüm takım arkadaşlarının sırasını heba eden, leeroy jenkins kartını yapar. oyuna, belli bir sürede belli sayıda o odadaki yaratıklardan öldürme görevi konulur ve bunu başaranlar jenkins soyadı ise ödüllendilir. hatta bu abinin adı fiil olarak da kullanılmaktadır. gereksiz yere düşmanları grubun üzerine çekerek iş çıkaran adamlara dont leeroying denir.

bazılarına göre ise leeroy gerçek bir kahramandır. bunun sebebi ise pek çok kişinin, söz konusu grubunun taktik ve plan konuşmasını gereğinden çok daha fazla ciddi bulması ve bu gruptakileri "nerd" olarak tanımlaması. bu düşünceye sahip olanlara göre, leeroy jenkins, oyunun gerçek zevkini almayı bilen bir kahramandır.

öyle ya da böyle kendisi blizzard'ın yaptığı kimi etkinliklere davet edilmiş ve gerçek kişiliği ile de tanınır hale gelmiştir.

edit: buraya da yazmak istedim. şu chicken muhabbeti konusunda biri aydınlatsın beni. önünde leeeeeroooy diye bağıran, kılıç tutan bir tavuk resmi olan tişört gördüm nette ya.
leeroyun odaya adını haykırarak dalmasının ardından diğer elemanların bir süre hareketsiz kalmalaları pahabiçilemezdir.

"Omg! he just ran in"
80 lvl bloodelf paladinimin sahip olduğu sıfat. kısmetse warlock da sahip olacak.
*
wtf

Adamlar omuzluğu kim alsın, kim neyi kapsın muhabbeti yapmaktayken, leroy kardeşimiz bizans askerine dalan malkoçoğlu gibin fırlar. Aslında olay olan, dalmasından ziyade attığı naradır. Leeeeeeerroooooy jeeennkiiinnnsss diye boks maçlarında anons edilen burnu kırık boksör adı gibi bağırır.

Bu arada wow un komedik çizgi romanında "sharp eye vailant" ın babası olduğu ortaya çıkmıştır.
http://www.youtube.com/watch?v=oqspinupnuo
maalesef yeni keşfettiğim efsane. o kadar güzel söylüyor ki ismini artık benim için bir 'this is sparta'dır.
adam gibi adamdır.

oyunu şöyle detaylı oynayanlar var ya, kafalarını kırasım geliyor bazen.
zamanında bir wow fenomeni olmuş kişidir. kendi ismini bir savaş nidası yapmış olması merak konusudur.
Actigim 35734763 pack ten cikmayan sonunda dust larim ile craft ettigim hearthstone un en iyi legendary kartlarindandir kendileri.
https://www.youtube.com/watch?v=Rj22DbRoAPM
videonun yüklü olduğu orijinal youtube kanalı minikago ya dönüşmüştür.
videoda leeroy un odaya daldığı sırada diğerlerinin şaşkınlıktan birkaç saniye oldukları yerde kalması paha biçilemezdir. bir de am i lagging guys i cant move diyen elemana çok üzülmüştüm. o çaresizlik, o amansız ölümü bekleyiş...
6/2 charge ve sadece 5 mana. Bence gayet iyi. Ayrıca 1/1 whelpler de baya tatlı. Selam olsun hscilere.