bugün

bunun için ona buna gerek yoktur.emtec firmasının bu iş için satışa sunduğu bir ürün bulunmaktadır. soğuk hava püskürten bu ürün klavye altında kalan, çekirdek kabuğu, ne biliyim ekmek, takma tırnak(oha) vs gibi nesneleri çıkarır. hiç imkanınız yoksa bilgisayarı kapatıp, ters çevirip sallayın.
direk içeriden elektrikli süpürge getirilir, çalıştırılır, klavyeye degdirilmeden 2-3 santim uzaktan klavye temizlenir. araya kaçan ne varsa çıkar. ben öyle yaparım.
yıkanmamalıdır.(bkz: http://i53.tinypic.com/wb4dmw.jpg) bugün bunu anladım. onun haricindeki her turlu temizlenebilir.

(bkz: ekran klavyesinden entry girmek)*
ıslak mendil kullan. (bkz: hayırlı forumlar)
suya tutmak güzel yöntemdir. evet.
kulak pamuğunu alkole banıp klavyede nazik fırça darbeleriyle gezinmek.
elektrik süpürgesi açılır. 1200 watt ile ( 1200 watt dedim de 20 wattlık ampüller geldi aklıma, ilginç ) dayatılır borunun ucu klavye aralıklarına.

dikkat ulan: tuşlar yerinden çıkıp da toz torbasına giderse beni tanımıyorsun.
yenisini almak gayet iyi bir yoldur. biraz pahalıya gelebilir. *
bir tornavida vasıtasıyla içi açılır, tuşların altında kalan kısıma tersten ulaşılmış olur.ancak doğru kapatılamazsa başka şeyler tersten görünür.
yöntemleri söyleyen arkadaşlar laptoplarının marka ve modelini de söylesinler de tam olsun.

(bkz: hp pavilion dv 5000)
Laptopu ters çevirip alt köşelerinden birini masanın kenarına vurmak.
elektrik süpürgesiyle gayet verimli sonuç alınmaktadır.
Şimdi şirket bilgisayari vardır elinizde, soda içerken kazara soda üzerine dökülür, hiç bir hareket çekilmez, bir saat sonra aaa bilgisayara soda dökülmüş diyerek farkına varılır ve bilgisayar sıfır kilometre yenisi ile değiştirilir.
böylece klavye de temizlenmiş olur.
Not: kendi bilgisayarınızla denemeyiniz.
ters çevirip sallayabilirsin. düz mantık.
(bkz: kuru temizleme)

edit: bunu yapmış olduğuma inanamıyorum hala!