bugün

uzun, ince, yumuşak telli boya fırçası ile yapılabilecektir.
hafif nemli bezle sil. bu kadar.
bunun için ona buna gerek yoktur.emtec firmasının bu iş için satışa sunduğu bir ürün bulunmaktadır. soğuk hava püskürten bu ürün klavye altında kalan, çekirdek kabuğu, ne biliyim ekmek, takma tırnak(oha) vs gibi nesneleri çıkarır. hiç imkanınız yoksa bilgisayarı kapatıp, ters çevirip sallayın.
yöntemleri söyleyen arkadaşlar laptoplarının marka ve modelini de söylesinler de tam olsun.

(bkz: hp pavilion dv 5000)
bir tornavida vasıtasıyla içi açılır, tuşların altında kalan kısıma tersten ulaşılmış olur.ancak doğru kapatılamazsa başka şeyler tersten görünür.
bu tarz gerilimlere girmelere hiç gerek yoktur, teknoloji çılgınlar gibi ilerlemektedir.
egilip bükülebilen, yıkanılabilen, yerden yere vurulabilen klavyeler icat edilmiştir.[inanmıyorsan araştır, var böyle bir şey]
direk içeriden elektrikli süpürge getirilir, çalıştırılır, klavyeye degdirilmeden 2-3 santim uzaktan klavye temizlenir. araya kaçan ne varsa çıkar. ben öyle yaparım.
yenisini almak gayet iyi bir yoldur. biraz pahalıya gelebilir. *
tüm güc toplanarak tuşların arasına dogru kuvvetlice üflenir. sanırsam en kolayı budur.
klavye önce ters çavrilir.sonra köşesi tarafları masaya 10 yada 15 kere sert bir biçimde vurularak çırpılır.ilk etapta dökülen saçlarınız geldi ise bu iş tekrar denenir taki içindeki küncü çekirdek kabuğu kalem ucu silgi izmarit yanmış kibrit çöpü vs vs çıkana kadar .
not=eğer içinden bunlardan hiçbiri çıkmıyorsa siz klavyeyi amacına uygun kullanmıyorsunuz demektir
kulak pamuğunu alkole banıp klavyede nazik fırça darbeleriyle gezinmek.
orak olmadi tirmik ile .
nemli peçete ya da kumaşı iğneye sarıp tuşların arasında gezdirmek.

üfürmek.

laptopu ters çevirip sallamak.
(bkz: kuru temizleme)

edit: bunu yapmış olduğuma inanamıyorum hala!
klavyeye ananas suyu doküldüyse eğer hiç bir fayda etmeyen yöntemlerdir.
enter tuşuna bastıktan sora 2 dakika sonra salına salına komutu alması beklenir. daha sonra servise götürülür.
Şimdi şirket bilgisayari vardır elinizde, soda içerken kazara soda üzerine dökülür, hiç bir hareket çekilmez, bir saat sonra aaa bilgisayara soda dökülmüş diyerek farkına varılır ve bilgisayar sıfır kilometre yenisi ile değiştirilir.
böylece klavye de temizlenmiş olur.
Not: kendi bilgisayarınızla denemeyiniz.
elektrik süpürgesi açılır. 1200 watt ile ( 1200 watt dedim de 20 wattlık ampüller geldi aklıma, ilginç ) dayatılır borunun ucu klavye aralıklarına.

dikkat ulan: tuşlar yerinden çıkıp da toz torbasına giderse beni tanımıyorsun.
uğruna tuşlardan olunabilicek ince bir iştir, özenle yapılmalıdır.
yıkanmamalıdır.(bkz: http://i53.tinypic.com/wb4dmw.jpg) bugün bunu anladım. onun haricindeki her turlu temizlenebilir.

(bkz: ekran klavyesinden entry girmek)*
elektrik süpürgesiyle gayet verimli sonuç alınmaktadır.
ters çevirip sallayabilirsin. düz mantık.
ıslak mendil kullan. (bkz: hayırlı forumlar)
suya tutmak güzel yöntemdir. evet.
Laptopu ters çevirip alt köşelerinden birini masanın kenarına vurmak.
oytun bey siz deneyin işe yararsa bende yapacağım...