bugün

Ateistler rahatsız olacak biliyorum ama bence içlerindeki en büyük kuşkudur...
Kıyamet Gününde tövbe edeceklerini umuyorum... (gördükten sonra yani.)

"Sıçtın yavrum bez getir" derim öncelikle...

Hesap gününde ateistin savunması "ya biz ateistiz dediysek allah yok mu dedik? Haşa! "

Veya " abi ne kadar yanıcaz? "
Bi tane daha " sen benim eniştemin milletvekili olduğunu biliyor muydun iblis kardeş? "
(bkz: tamam ateistiz demiştik ama bi sorun bakayım neden ateistiz dedik.)
Aklı ve mantığı ölçü aldığım ve verdiği beyni kullandığım için beni suçlayamaz. Sonuçta buna önayak olan kendisidir. Celal şengör bu konu hakkında çok sağlam konuşmuştur ayrıca bakınız.

Ben gerçeği öğrenmek istiyorum. Bu uğurda yanarmıyım ? Orası mechul. Ama gerçek uğruna uğraştığımı gören tanrı yakmakta diretir mi ? Mechul.
mantığa olan saygıyı körü körüne imandan ve gözü kapalı korkudan daha çok takdir edecektir, rahat ol evlat.
(bkz: allah var ateizm yalan)
şüpheyle ateizm bir arada olur ama şüpheyle iman bir arada olmaz.

bu yüzden bir müslümanın "ya allah yoksa" demesi daha acıdır ve onun iman etmediğini gösterir.

bu da bütün ibadetleri çöpe atar.

bu yüzden iyice okuduktan sonra(özellikle kuran'ı) ya sağlam bir iman sahibi olun ya da kökten bırakın bu işleri.

öyle kulaktan dolma müslümansanız o iman sizi bir yere götürmez karanlıktan başka.

hiçbir şey bilmediğiniz için ortaya atılan her anti-tez sizi kuşkuya sürükler ve imanınız yerle yeksan olur.

o dakikadan sonra siz her ne kadar inanıyorum deseniz de aslında inanmak istiyorsunuzdur sadece.
Hz. Ali'nin bir sözünü akıllara getirir. Eğer (Allah) yoksa inanmakla benim kaybedeceğim bir şey yok ama eğer varsa sizin kaybedeceğiniz çok şey var.
yukarı gidince ateizler.doc dosyasındaki tarifeye göre yanabilirler.
o zaman sıçtınız denilesi durumdur.
-la barkın biz ateistiz ama ya allah varsa?
+tövbe tövbe bartu.
-oğlum ya varsa lan?
+o zaman sıçtık desene.
-eşhedü enn...
+n'apıyon la sen?
-her ihtimale karşı müslüman oluyorum.
+allah iyiliğini versin senin.
-...
babaannemin ben çocukken anlattığı hikayedir, aklımda kaldığı kadarını özetle anlatayım :

"bir gün gavur (hristiyan) bir kız rüyasında ölmüş babasını görmüş, "ben müslüman mezarlığında şu mezardayım, beni orada ziyaret et" demiş. kız da allem etmiş, kallem etmiş, tepkilere rağmen mezarları açtırmış. bakmışlar ki müslüman olan gavur mezarlığında, gavur olan müslüman mezarlığında. sonradan anlaşılmış ki yaşarken gavur olan ahlaklı, iyi bir adammış, müslüman olan da şerefsizin tekiymiş. bak şu allah'ın hikmetine."

bu dini hikayedir sonuçta. içinde hristiyanlığa karşı hakaret içerse de vermek istediği mesaj şu: dininin ne olduğu değil, insanlığının, ahlakının ne olduğu önemli. müslümanlar için, "doğru düzgün bir müslüman olmak" önemli. dört kitabın manası bu.
(bkz: allah korusun)
Ateistleri müslümanlar bulmuştur.
Kızılcık sopasını bildin mi ha onu düşün işte. Nasıl ve nerde(nerende) istersen.