bugün

Ankara nın canlı mekanlarından.
şube başkanı , Rize'de 2 erkek çocuğa cinsel istismar ve taciz suçlamasıyla tutuklanmış.

http://www.sozcu.com.tr/2...e&utm_campaign=gundem
Yeri gelince vatandaşlardan aldıkları ellerindeki kanı parayla bile vermiyorlar. Elimizde fazla Stok yok diye.
An itibariyle bulunduğum yerdir. Herkes aranıyor. Gözler pistol gibi hızlı maşallah. Swh.
birazdan gideceğim ankaranın göbeği. trafik ışıklarının önlerine büyük saksılar içinde çam fidanları ve kokusunu çok sevdiğim biberiye dikilmiş meydan. tanımı yaptıktan sonra asıl konuya geçersem.

bu aralar iş için anadoluya doğru seyahatteyim. istanbuldan cıktım. antalya, denizli afyon derken ankaraya ulaştım. eskiden 2000 lerde ankarada yaşamıştım. sakarya caddesinde canlı permormans sergilelen güzel rock müzik mekanları olurdu. sivri burunlu botlar giyen yaşlı abiler gitarı konuştururdu. o güzel abiler, güzel atlara binip gittiler galiba. iki gün önce biraz dolandım ama her yer türkü bar olmuş. valla üzüldüm. simdi oteldeyim. ucuz bir şarabım var. biraz kafamı kırayım oraya doğru uzaycam.

kızılay civarında birası ucuz müziği güzel rock mekanları bilenler tarif etsin lütfen. arkadaşım yok hafız, yoksa buraya yazmazdım kusura bakmayın. iyi geceler
bol bol polis ve bar kaynayan bir tuhaf şehir merkezidir.
zorla gül satan piçlerini siktiğimin yeri.
ankara'da bir meydan. sahafların oradaki alkollü kafelerde bohem taklidi yapan varoluşçu gençlerle doludur. yerlerde travesti numaralarının basılı olduğu kağıtlara sıkça rastlayabilirsiniz. bunun dışında, kalabalıktır ve ankara'da her yol zannımca kızılay'a çıkıyor. bunaltıcı bulduğum yerlerden biridir.
doğum günü kutlayan kurum. kan veriğiniz aile ve kurumumuz adına doğum gününüzü kutlarız diyor. evet.
Bugün herkesin elinde bavulla gezdiği yer.
kızılay'da kışın üşüye üşüye, ellerin ve yüzün dona dona gezdiğin zaman sen de kızılay'ı çok seveceksin. göreceksin ki kızılay kışın en soğuğunda dahi seni sıcak tutacak.
Şimdi iki sene evvel bilgili bir amcamızdan duyduklarımdan aklımda kalanlar şöyle; bizim bu hükümet kanları bir yerlere satıyormuş falan. Amerika dedi, kan bankası dedi, ticaret dedi. Velhasıl Kızılaya kan bagışlamayın dedi. Ki geçen sene iki defa kan ihtiyacımız oldu, ikisinde de koskoca üniversitenin araştırma hastahanesinde kan bulamadık; kantinde, hastanenin koridorlarında kan dilendik. Vallahi lan. ilkinde kantinde bağırdım şu şu model kanı olan var mı diye, adamın biri saolsun kırmadı bizi hemen kan verdi. Diğerinde de taa 50 km öteden adam getirdik. Ulan bu Kızılay ne bokuma yarıyor o zaman? Bu iki kan arama olayını yaşadıktan sonra o amcaya hak verdim. Gerçi bizim hükümetin adı bile yeter bu gibi katakulli işlerin gerçekliğine.

Özetle bu ibnelere kan falan bagışlamayın.
Ayrıca Maden suyusu olanıda vardır bu kızılay'ın.
en son mobil araçlarına gittiğimde formu doldururken arkadaşın uyarısı üzerine formu yırtıp gitmiştim. çünkü alkol almıştım bir gün önceden. araçlarını görmeyi bekliyorum ilk gördüğümde vericem kan.
an itibarıyla doğum günümü kutlayan tek kuruluş. mesaim bitsin sana kanım feda. hislendim yemin ederim, kimse siklemeyince ölümüyüm diye etimi mıncıkladım. kendimi mıncıklarken bile tahrik oldum. seksiyim la ben. imkanım olsa kedimi si..neyse sağ ol tekrar kızılay kardeş. mesai bitsin sana verecem.
SMS atarak yemen, sudan ve güney afrika'ya yardım isteyen kuruluş.

Tamda cuma gününde.

görsel
görsel

http://www.memurlar.net/h...-70-kiside-hiv-cikti.html
ankara'nın taksimi.
Türkiye'de Türklerden topladıkları kanı Suriye'de savaşan cihatçı orospu çocuklarına gönderdikleri defalarca iddia edilen ve kendilerinden hiçbir açıklama gelmeyen kurum.

O yüzden bunlara kan vermiyorum, yakınlarımın da vermelerine engel oluyorum.
https://www.kizilay.org.t...17/suriyeye-insani-yardim
Ülkeye alalım iş verelim ev verelim devlet maaş bağlasın üstüne de bağış yapalım, gel bide sik istersen suri kardeşim.
dekor olsun diye konmuş diyeceğim de yok abi oluru yok. belki de türkiye'de bir çekimdedir? çikolata alıp ziyarete gitmek geldi içimden.
para ile yapamazsın bu reklamı. *

görsel

görsel
görsel
yaşadığım şehrin, sokaklarında aylak aylak gezmeye hasret kaldığım semti. bugün öğleden sonrası bu özlemim dinecek sanırım. akaydan girip sıhhiyeden çıkacağım.