bugün

hedefteki kız yerine onun annesini almakla sonuçlanabilir. şaşırtmak önemli bu noktada.
kendin ve haldun üstünel den başka hiçkimsenin haberi olmayacağı (kız ve ailesi dahil) ancak imzayı attıktan sonra herkesin haberi olabilecek ve şok etkisi yaratabilecek hadisedir.
kızın alınması; tüm düğün ve balayı masraflarının da karşı tarafa yıkılması ile sonuçlanabilecek hadise.
azizle gitsen babayı alırsın. tüpçüyle gitsen topuzu alırsın. amaç kız istemekse haldun en mantıklı olanıdır.
başlık parasını (bkz: bonservis)ciddi oranda düşürmeye yönelik eylem.
karşı taraf fb'liyse işinizi zorlaştıracak eylem.
kız istemeye gittiğinizi ancak kızı aldıktan sonra anlayacağınız eylemdir. zira o kadar gizli çalışır ki, öylesine bir komşu ziyaretine gittiğini sanarsın ama kızı da koluna takıp geri dönersin.
bir kız için gidip bonservisi elinde olan hatunlardan kurulu ilk 11e yani bir hareme sahip olmanızı sağlayacak akıllıca harekettir.
yalnız haldun abi biz de 4 yabancı sınırlaması var.
(bkz: 4 kadına kadar evliliğin caiz olması)
ertesi gün fotomaçta manşet olacağınız hareket.
'ulu dagci mübeccelle bir ömürlük anlaşmaya vardı' gibi.
bu sayede bonservisi* ucuza gelebilir.
kızı almaya gittiğimizi herkes bilir ancak kimse hangi kızı alacağımızı evlenene kadar bilemez. *
kızın ailesiyle görüşürken komşu kızlarının peşinde olabilir hangisi daha perfosrmanslı ve bedavaysa o kızı getirir saçına kurban olayım abi...
komşu kızı fatma yı almaya giderken megan foxla eve dönebileceğiniz olay.
istenecek kiz son dakikaya kadar bilinmez, mahallede kimse duymaz. bir gece ansizin kiz alinip, gelinir.
şehir efsanesi mi yaşanmış olay mı daha tam bilinmez ama gerçeğe uygun bir olaydır.

-allahın emri peygamberin kabri ile kızınızı oğlumuza istiyoruz.
-oğlan ne iş yapar?
-topçu.
-ben topçuya kız vermem!
-(bıyık altından pis pis gülerek) ben alırım.
-(ağzından alevler çıkarak) naaaaaahhh! sitkrkrttrin gidin laahhhğğğğnnnn!!

2 ay sonra nikah salonunda;

-haldun abi ya nasıl bağladın kızın babasını hala aklım almıyor..
-meslek sırrı.
kızın kendisinin bile haberi olmayacağı ama hemen kabul edeceği bir ziyaret olabilir.
-efendim allahın emri peygamberin kavli ile kızınızı oğlumza bonservisi ile bir birlikte ömür boyu transfer aman ağız alışkanlığı istiyoruz.
+şimdi haldun bey arada başka taliplerde var bonservis(başlık)olarak teklifiniz nedir.
-efendim ilk on yıl opsiyonlu en geç üç yıla torun bonservis bedeli olarakta yirmi yıl vadeli 100 bın tl.
+haldun bey vade farıyla birlikte 120 bin tl ye olur.
-tamam efendim kızla bizim çocuk zaten prensipte anlaşmış sevenleri ayırmak olmaz resmi imzayı ben önümüzdeki hafta ayarlicam hayırlı olsun camiamıza.
+hayırlı olsun efendim ben bu kızı 150 bin den aşağı vermezdimde nese buda böle olsun .haldun bey bide bunun küçüğü var daha alt yapıda ilerde gündeminize almanızı tercih ederim gelecek vaad edio.
-şuan kadromusda(yakınlarımısda)bekar yok ama ileriye doğru neler olcağı belli olmaz yinede takip edeceğim.
kız isteme artı dugun masraflarının tamamının kız tarafına yıkılmasıyla sonuclanabilecek eylem.*
kızın yerine abisinin alınmasıyla sonuçlanabilir.
babası beceriksiz olanların yapacağı eylemdir. babam bana istediğim kızı alamaz diye, haldun abilerinden medet umarlar. yazıktır, günahtır.
(bkz: haldun üstünel yeter)
futbolseverleri baymış haldun üstünel geyiklerinden biridir. Adam işini en iyi şekilde yapıyor tamam daha ötesi yok işte. bitti bu kadar sevgili yazar. geçti sakin ol.
kesinlikle kızı alıpta sonuçlanacak eylem.

hatta tüm sülaldeki kızları tek çatı altında bile toplamak mümkünüdr.
kendinizin bile kızı aldığınıza inanamayıp galatasaray.org adresine bakıp bakıp şaşıracağınız hadisedir.
kesin olumlu sonuçlanacak bir iştir. ee haldun üstünel bu.
2 yılı opsiyonlu 5 yıllık bir evlilik isteyen er kişinin yapacağı eylemdir. ha bir de kiralama ya da takas yöntemiyle anlaşma ihtimali var ki büyük risktir.