bugün

hayatından bezmiş,insanlardan sıkılmış, her gün aynı aktiviteleri yapan, monotonluktan artık dili kurumuş insanın kurabileceği cümle..
(bkz: hayattan sikilan insan) *
patlak egzozun çıkarttığı seste bile ellerini havaya kaldırabilen bir clubberın söyleyebileceği söz.
(bkz: sur yerine zurna çalayım ben sana idare et)
kıyamet'i ecstasy ve red bull ikilisi ile bekleyen denyo'nun söylemidir.
-aloaaa??...berker koş gel oluuaam kıyamet kopuyo burda, evler falan yıkılıyoo yane, yanıyo ortalık hade gel..
+eeet kısam burası da öyle denizler falan yükseliyo yane ortam süper...ben çocukları toplayabilirsem gelirim oldu bebişim öptüm byee...
bu kıyamet sıcaklarında daha da çok söylediğim söz öbeği.
(bkz: mikail de dj imiz olur değil mi)

(bkz: farklı bir müzik yeni bir oluşum)
(bkz: are you ready)
bu metalci tayfa takimi insanin kopacak bir seyler aramasinin son noktasi.
mükemmel insan sözüdür. kıyametin gelmesini heyecanla beklemektedir. kıyametin kopmasıyla partilerin patlak vereceğini ve kafaların kıyak olacağını hayal etmektedir.
(bkz: israfil ver müziği)
(bkz: ak göt kara göt belli olsun)
kendine kopmak için binbir türlü yol bulan gençliğin, kopacak bişey bulamayınca sarf ettiği sözdür. final kopmasıdır ihtişamlı geçmesi beklenmektedir.

-güneş doğudan battı arkadaşlar!! hazır mıyız kopmayaa??!!

-eyooo...
(bkz: siz kopmayacaksınız kıyamet kopacak)
(bkz: kıyam et)
kıyamet gelince kopartılacağından emin olan insan söylemidir.
götüne karınca girmesini isteyen insan şekli.
(bkz: bir dj olarak tanrı)
-*kıyamet gelse de kopsak baba!
+gelirse götünde kopar o senin! dalyarak seni! sen kıyametle dalga mı geçiyorsun?
-tamam baba! niye vuruyorsun! ah!
(bkz: azrail feat israfil) birisi canımızı alırken diğeride sur la tempoyu tutar.
saçmasapan, mallık timsali bir cümledir. kopacak olan zaten kıyamet arkadaş, kıyamet gelince sen kopmayacaksın ki?
facebook'ta bir grup adı.
(bkz: alternatif kopma bahaneleri)
ismi kıyamet olan arkadaşla yapılabilinecek eylem.

- lan kıyamet sen de olmasan kopacağımız yok ha.