bugün

Hiç kısa boylu erkeğe rastlamadım .

Ama tanıdığım en kısa Erkek ; kuzenim onur abi o da 174 boyunda .
görsel
Yaşadığım yerde kısa boylu yoktu üniversiteye gidinceye kadar pek kısa erkek görmemiştim.
Allah ne kısalar yaratmış ama olsun.
Evet, ben de neden kısa boyluyum diyordum. Meğer bizimkisi 1.70 imiş; birbirimiz için yaratılmışsak demek...
En ideal olanıdır. Boyu boyuma...
1.76'da benden yaz :/
Geneli komiktir.
Bizim de bir akrabamiz var 1.60 boyunda 65 yaslarinda bir amca adam hayattan o kadar zevk aliyor o kadar esprili bir adam ki sasiriyorum.
Sanirim kisa boylu olduklari icin hayati tiye aliyolar kimseyi iplemiyolar.
uzun kızların kısa erkeklerle olmasını kıskanan bi tayfa var. canım önce iki lafı bir araya getirmeyi öğren.
-muhafazakarlık eğilimi daha azdır.
-Daha uzun yaşarlar
-Daha çok üreyebilirler.
-ancak çocuklarına bakmama eğilimi fazladır ( fedakarlık ve muhafazakarlık durumu )

aslında kendim uzun boylu insanların muhafazakar olduklarını düşündüm, kendi gözlemim bu yönde oldu ( eğilim olarak tabiki ) Antropolojik bir hikaye atarsam eğer,

--spoiler--

Primatlarda aileyi korumayı üstlenecek ya da daha doğru bir ifadeyle "aileyi tehlikelere karşı uyaracak, uykusundan feragat edecek olanlar tehlikeleri önceden fark edebilmek için ağaçlara asılı pozisyon aldılar, bunun sonucunda bu sorumluluğu alanlar ailelerini, soylarını önemseyenler adapte olarak uzun bir vücut yapısına büründüler.

--spoiler--

Bu bilimsel değil, bunun böyle olması kısa boylu insanları muhafazakarlıktan uzaklaştırır mı bunu da bilmiyoruz. Ancak düz mantık olarak düşünürsek eğer böyle bir sonuca varacağız.

Daha uzun yaşamaları, Daha çok üremeleri ise ortalama boylardan yapılabilecek basit çıkarımlar. 200 000 yıldır var olan insalıktan ortalama daha 170 cmlere varmamışsa demek ki bu hayatta kalmak için gerekli değil.

Çekici olan uzun yaşayacak olandır ve uzun yaşatacak olandır. Kendi güvenlik ihtiyacını giderememiş kızlar genelde uzun boyu, herşeyden öne yazar. Kısa boyun itici gelme nedeni de yukarda açıkladım kendimce.

Kısa boy ve Zeka arasında bir korelasyon yakalanabilir belki, özellikle ünlülerden yürürsek...
anlamsız bir özgüvene sahiptirler.
Uzun boylu erkekten çokta farkı yoktur. Kendini geliştirmiş kısa boylu erkek hayattaki tek özelliği uzun boyu olan erkekten çok daha öndedir. Kendisi 1.50 olup 1.80'nin altı erkek mi? diyen kezbanlara bakıp kendini üzmemesi gereken erkektir.
karakteri cok sey etkiler. kisa boy bunlardan biri olabilir.

ama sadece o kadar, kisa boylu erkekler soyle olur demek sadece genelleme olur. fazlasi degil.
arguman cikmaz kisa boy uzun boy dan karakterle alakali.
Genelde tarihte önemli yerlere sahip erkeklerdir. Bakınız çoğu diktatör, bilim adamı, mucit vs gibi tarihe düşmüş şahsiyetler hep kısa boyludur.

Kısa boylu olmak bir eksiklik değildir. Zira kısa boylu insanlar genellikle zeki, komik ve sevimli olurlar. Direk gibi 2 metre olup da hiçbir vasıfa sahip olmayan kişilerden binlerce adım öndedirler. Bir de unutmadan, kısa boylu erkekler her zaman en güzel kadınlarla sevgili olur/evlenirler*
1.68 boyumla girdiğim gruptur.Kız konusuna gelir isek şayet bu boyla benden uzun boylu çok kızın canını yakmışımdır.Yani boya çok önem vermeyen kızlar da var yeter ki biraz eliniz yüzünüz düzgün olsun sempatik olun ağzınız laf yapsın yeter.
1.82 boyumla içinde bulunduğum gruptur.
regedit: üstteki gavat korkuttu. meğersem 1.79muş.
Sürekli bir yerlere eğilmekten, bir yerlere sığamamaktan dolayı kamburu çıkmış biri olarak bazen özendiğim kişilerdir. Boyundan memnun olmayan varsa söyleyeyim, ben uzun boyun hiç faydasını görmedim.
1.70 ile dahil olduğum gruptur efendim. Nolmuş yani?
Allah düşmanıma versin erkekleri.
La gobeller bir ata sözü derki : götü yere yakın adamdan korkacan.
kısa boylu kızlarla gayet sevimli ikililer oluşturuyorlar. üzülmesinler.
En azından erkektirler. Götünü siktirenlere dert olmuşlar.
Kısa boylarının yanı sıra bir de salona gidip ücgen peynir olarak salondan cikan erkek tipi.
ilişkilerinde uzun boylu erkeklerden daha fazla mutlu olacak bireylerdir. Çünkü fiziksel kusur olduğu iddia edilen kısa boyunu umursamayan, onu buna rağmen seven anlayışlı biri olacaktır hayatında.
Bir üst entry ithafen karakterin boyla alakası yoktur. Hatta çirkin insan da hep karakter hem gazellik yoktur hepsi egoda toplanmıştır. Kısa diye karakteri iyi de diyemeyiz.
Naziler uzun boyluydu ne şanslı biriyim ki 179 cm boy sinirini asarak 180 ile nazi olma hakkına sahibim, yani almanlar sınırı uçurmak istemezse...

Yok sorun değil önlem olarak 187 ye yükselten alman doktor dr. Beltz e 125 bin tl vermek hedefim arasında audi yi satsak haftaya giderim ama ailemle anlaşamıyorum, hayata 3 sene daha 7 cm kısa bakmak zorunda kalmak da biraz moral kırıyor.
Bir erkek topuklu giymiş kızdan bile kisaysa kısadır.

Veda notu bırakarak intihar edebilir.