bugün

okumaktan bıkılamayan, fantastik adam. yazdıkları her okunuşta farklı bir lezzet verir.
büyğüde vardır fakat büyük iskender 21.yy da ölmüştür (bkz: kurtlar vadisi)
erkeklere aşk şiiri yazmaya çalışan ve böyle kıllı mıllı adamların şiir kitaplarını aldığı hiç.
kimi zaman okurken bunları bir erkeğe yazmış olamaz dedirten günümüzün en önemli yazarlarındandır.
bi arkadaşımın abisine asıldığını bildiğim adam. sanırım şiirleriyle ünlü.
çok kaprisli bir şair. ama yine de severim kendisini.
çok hoş sohbet bir insan. diğer yazarların aksine amatör edebiyatçıların önünü kesmeyip destek veren insan.
Çocukluğumdan söz etmek isterim sana, eğer sıkılmazsan. Bir gün otururuz evde, ben sana hayatımı anlatırım dakika dakika. Kaç yaşımdaysam, o kadar yıl sürer konuşmam. Çay pişiririz. Çaydanlığa su yerine votka koyarız sen dilersen. Sonra da sen anlatırsın: Sevdiğin filmleri, sevdiğin parçaları, sevdiğin canlıları, sevdiğin... hep sevdiğin şeylerden konu açarsın. Ben sıkılmam. Ben seninle sıkılmamayı seni ararken öğrendim. Seni hayal ederken keşfettim sıkılmamanın azametini. Bir insan, bir insanı sıkamaz. Bir insan canı isterse sıkılır. Hacimler açarım sana içimde, dolman için, oraya akman için. Hacimler açarsın bana; çağlayarak gelirim. Endişelenmen gereksiz,

Bir nedeni yok. Yalnızca öptüm.
beklemekte olduğun şey, ancak onu beklemeyi unuttuğunda gerçekleşir. bu, evrenin; ''sen bakarken soyunamıyorum'' deme şeklidir. diyerek olaya noktayı koymuş şairdir...
O kadar güzel unutmuştun ki beni,
Hatırlatmaya kıyamadım.
"oysa bir kavsakta carpisan bisikletli iki cocugun hayatsiz kaliveren bedenlerine benziyor benimkisi."
karanlıkta herkez biraz zencidir.
--spoiler--
-Of dedi.
-Ne oldu? dedim .
-Hiç dedi.
-Herşeyi bırak gel benimle dedim.
-Olurmu ? dedi.
-Topu... topu bi tabak fazla koyarız soframıza dedim.
-Olmaz dedi.
-Neden? dedim.
-Aynı tabaktan yeriz dedi.
Bir daha Sevdim..
--spoiler--
son günlerde sel yayıncılıktan sarı şey adlı kitabı piyasaya çıkan yazar, şair.
--spoiler--
küçük iskender, sarı ve lacivertin hüküm sürdüğü topraklardan, insanlardan, patolojiden aldığı aşk ve şiddetle Akdenizli bir ağıt yakıyor. Anadolu Afrika oluyor. Portakal Hollanda oluyor. istanbul tüm başkentler oluyor.
Recep Leonardo oluyor. Arabesk Blues oluyor. Ortadoğu'nun milli takımı çok uzaklarda amatör bir çete oluyor. Eşyalar şey, şeyler hiçbir şey oluyor. Sarı Şey, bizi daha da sarıyor, sardıkça sararıp sarpasarıyor.
işte şimdi tam da sara'rmak zamanı!
--spoiler--
"bazı aşklar bitmesi için yaşanır
bazı doğum günleri kötü geçer
bazı romeolar julietleri iplemez"
"tarih boyunca olanlara hiç üzülmedim, genellikle incindim." diyor.
"ben herhangi bir alfabede kullanimi az bir harf olarak ise baslayacagim. tevekkeli, vücut arazlarim da buna bagliymis. yürürken, kendimi profilden bir r harfine benzetiyorum canim."
--spoiler--
sen iyisi mi şifalı bir ot gibi yaşa kendi masum yalnızlığının doruklarında.
--spoiler--
şair sayısı kadar edebiyat akımı olan bir ülkede -günümüzde- çok farklı bir tarz yakalamış,başarılı bir şair.
bir kelebek
nasıl saklarsa ruhunda meleklerin öldürdüğü bir tırtılı
öyle bir trajediyle
öyle bir dönüşümle kabulleniyorum
kendi doğana sırnaşmanı...
--spoiler--
Senin için ölürüm dedi.
"Benim için zaten öldün" dedim.
Cesedini alıp çıktı!
--spoiler--
Sindiririm seni !! Adın, kan yapan bir organ olur bedenimde..
şiirlerini okurken bir erkeğe yazdığını düşününce "ulan zevksiz ibne.." dediğim şairdir.
ama severim lan, sevilmez mi küçük iskender.
ayrıca kanat güner'e de şunları yazmış:
''..sen de biliyordun kanat, bu hikaye böyle bitecekti. istesen de istemesen de! aklıma takılan şeye yine güleceksin: orada mal bulmakta zorlanıyor musun kız?''
Zamanında bir arkadaşıma yazmış olan şair.
"tutulamayacak yeminsin yemin ederim."