bugün

Objektif gözle baktığımızda göreceğimiz gerçek.
yanlıştır herkes eşittir,bi bitmediniz faşolar.
yalandır. hiç bir ırkın diğer bir ırka üstünlüğü yoktur.
Kör olanan insanın objektif olarak bakması sonucu görülen zırvadır.
kaçak elektrik çekme, yasadışı her şeye yatkınlığı olan, tek olduğunda tırsak grup halinde kabadayı olan, ülkede en çok vergi kaçıran, beyni sadece karı sikip 8-9 çocuk fırlatmaya çalışan kıl yumağı olarak dünyaya gelmiş bir aptalın ırkçı yaklaşımıdır.
Bütün insanlar eşittir.
"t" ile "k" harflerinin yerini karıştırmışsın kardeş.
"görüyorum" diyen kör adamın kafasını yaşıyordur bunu diyen kişi.
hiç bi ırk üstün değildir. Ayette söylendiği gibi 'üstünlük yalnız takvadadır' .
polise taş atma, molotof hazırlama...
dağa çıkıp ''dövlet bize bakmiyir'' deme konusunda ise doğru önermedir. haa bide bin yıllarca bağımsız bir devlet kuramayıp hep başkalarının boyunduruğunda yaşamayıda ekleyebiliriz.
ünlü filozof dümensizgemi demiş ki:

"jeder mensch ist egal."

yani her insan aynıdır.
Evet doğrudur. Maymunlara göre daha üstünler.
eskiler demişti bela olurlar başınıza.
ırk değil insanlık üstündür her zaman diye cevap verilesi konudur. Tabi insanlıktan anlayana.

edit: bu arada bunu ikilik çıkarmaya çalışan sağlam ırkçı bir faşistin yazdığı da pek belli oyunlara gelmeyelim.
(bkz: trolldür ne yapsa yeridir)
olmayan önermedir.
hiç bir ırkın birbirine bir üstünlüğünün olmadığını anladığımız an, işte gerçekten o zaman insan olacağız.
bazı laflar vardır, söyleyeni altında ezer. he işte o da, böyle bir şey.
kürt diye bir ırk yoktur. bilim insanları kürtlerin orijini konusunda 3'e bölünmüştür.

çoğunluk 2 görüş etrafında birleşirken çok küçük bir kesim kürtlerin ari ırktan olduğunu iddia etmektedir.

diğer hakim 2 görüşten biri kürtlerin türk orijinli, diğeri ise acem orijinli olduğudur.

bu iki görüşünde kendine göre haklı argumanları vardır.ancak ari ırk iddiasında olanların somut kanıtları olmadığı görülmektedir.

üstünlük konusuna gelirsek, diyelim ki kürtler apayrı bir ırk ve başlığı açan ileri zekalı arkadaş kürtlerin üstün olduğunu iddia eidyor.

o halde adama sorarlar madem üstün ırkınız da tarih boyu niye tek bir devletiniz bile olmadı.
espriyse komik değildir. eğer ciddi olarak yazılmışsa bu entryi girmedim kabul edin açıklamam bile.
kürdüm ama şuana kadar diğer ırkların hiçbirinden üstünlüğümüzü görmedim.

not: başlığı açan kişi faşisttir.
Olmayan ustunluktur. Hicbir irkin baska bi irka ustunlugu yoktur. Bi kurt olarak sacma buldugum basliktir.
üstünlük ancak takvadadır.
türk ırkının kürt ırkına üstünlügü olmadıgı gibi , kürt ırkının türk ırkına üstünlügü yoktur. lakin altına girilen entrylerde yapılan ırkçılık söylemleri bir türk olarak beni utandırmaktadır.
''Önemli olan bu ülkede kardeşçe ama eşit olarak yaşayabiliriz demektir. Neyin üstünlüğünü taslıyorsunuz bize. Türkler'in Kürtler'den neyi fazla? Hepimiz insanız." Gülten Kışanak.
lüzumsuz ve ayrımcılığa yol açabilecek bir sidik yarışı denemesi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar