bugün

kürt olmak şuç değil, şanssızlıktır.
onca etnik grubun yaşadığı ülkede kürt olmak elbette ki suç değildir. ama ülkede kürtlere kötü gözle bakılmasının sebebi kendileridir. anlaşılması için iki önemli noktayı kısaca yazmakta fayda var.

1- ülkenin birçok bölgsinde farklı etnik gruplar olmasına rağmen ''özerklik'' kılıfı altında ayrılık isteyen tek etnik gruptur. ''bölgedeki fakirlikten dolayı'' geyikleri sıktı artık. size iç ve içbatı anadolu'da birsürü fakir şehir kasaba sayabilirim.

2- pkk terör örgütüne destek veren tek etnik gruptur. bu milletin hafızası zayıftır ama teröristleri davullu-zurnalı karşılamalar unutulmaz.

kısacası kürtler pkk ile bağlantılarını kesmeden ne deseler boş.
bu bir tercih degildir.. yani hanginiz cinsiyetinizi secerek dünyaya geldiniz ki ırkınızı secebilesiniz. memnun olmak vardır.utanmak vardır. suc yoktur.
insanlar hangi dilde, dinde ya da ırkta doğacaklarını bilemedikleri için suç değildir.
(bkz: kin en kötü şeydir)
kürt olmak türk olmak kadar basit ve üstüne durmaya değmez bir şeydir.. kimse kökenini değiştiremez arkadaşlar. biz türk olarak doğduk. kürtler kürt olarak doğdular. ha kimse kökenini değiştirmek de istemez zaten neden istesin o ayrı konu. ama elinde olmayan bir seçimden dolayı onu yargılamak, aşağılamak, alay etmek hayvanlıktır, caniliktir.

pkk eşit değildir kürt kökeni. bunu bi anlayamadınız.
kürt olmak suc değildir. suç olan, bu ırk'ın arkasına sığınıp provokasyon yapmak, askerime kurşun sıkıp köyleri yakmak, bayrağımı ezip, Ata ya sövmek ve bağlı bulundugu topragın cumhurriyetini hiçe sayıp kendi içinde fitne yaymak suctur. dahası vatan hainliğidir. insalıktan cıkmak, çağdaşlıgı baltalamak, bir ülkeyi savaşa zorlamak sucun ta kendisidir..
kürt doğmak kesinlikle suç değildir.
suç olan kürt milliyetçisi kesilip, türkün toprağında hak iddia etmek ve türk kardeşine silah çekmektir.
kürt olmak, türk olmanın suç olduğu kadar suçtur.
(bkz: benim kürt arkadaşlarım da var)
hep bu anın gelmesini beklemiştim sözlük, bu ciddi ortamda pek uygun olmadı ama duramadım.*
kürt olmak değil pkklı olmak suç.
Kürt olupta pkk'yı desteklemek, yanımızda susup arkamızdan sallamak suçtur. Bu davranışa sahip kişiler dağdakilerden daha şerefsiz ve tehlikelidir.
Teşbihte hata olmaz. Yıllardır beraber yaşayan iki ırk malum değneğin iki ucudur.
suç değildir fakat provokatif başlıktır. devlet bize baghmıyor edebiyatının bir alt evresidir.
kürt olmak suç değildir suç olan başkasının sahip olduklarına göz dikip ortalığı karştırmak, asker öldürmek, bölücülük yapmaktır.türkiye olmasa aç kalırsınız siz.
hem suçun kralıdır panba, düşünsene bir insan doğduğu yer yüzünden suçlu olmaz olur mu ? bütür kürtler suçludur. Bütün doğu illerinde doğanlar suçludur...

edit : ironiden anlamayan nesile aşina değiliz.
degildir.
Somali'de doğan çocuğun 'neden ben açım benim suçum ne' demesiyle aynı doğrultuda olan bir başlıktır. Ailesi insan öldürüp 'benim suçum ne demektir'.
+ kürt olmak suç mudur olric...
- hayır olur mu...pkk lı olmak bölücü olmak suçtur..bla bla bla....
+ nası yani ben bir kürt olarak suçlu değil miyim olric.
- hayır...değilsin dedik ya. sen, nadiren bulunan, iyi kürtlerdensin...
+ yani ben suçlu değil miyim Olric...
- sen kompleksli, kendine güvenmeyen, kendisi ile barışık olamayan zavallı bir kürtsün, sık sık görülen...
+ '^^+%&
- rahatladın mı..oldu mu...

(bkz: kürtlerin kompleksli olmaları)
ırk insanın elinde olan birşey değildir. tabiki kürt olmakta suç değildir ama ırkçılık, bölücük suçtur.
kürt olmak suç değildir de, böyle bir başlık altından aç kalırsınız demek yavşaklıktır, soysuzluktur.
(bkz: türkiye de insan olmanın suç olması)
kimse kabul etmezken kapılarını kendilerine açan yerleştiği ülke topraklarını bölmeye çalışan kürt suçludur.
not:pkk ile ilgisi olan her kürt suçludur.
suç dersek günaha girmiş oluruz. neticede onları da yüce rabbımız yaratmıştır lakin çok kötü bir durumdur. Allah kimsenin başına vermesin. kürt soyunu tüketsin. amin.
kürtlerin çoğu sevilecek insan değiller. ama bölücülük heveslisi olduklarından falan değil, tamamen davranışsal ve karakteristik özelliklerinden kaynaklanmaktadır. aynı zamanda türklerde sevilecek insan değiller!
kürt olmak suç değil, pkk sempatizanı kürt olmak, ülkemizin birlik ve beraberliğine nifak tohumları sokmak suçtur.