bugün

bir içimizdeki şeytan değildir.
Sabahattin Ali'nin kuyucaklı Yusuf kitabını okudum çok perspektif ve akıcı bir yazısı var. Kardeşim bunu da aldı bakalım önümde bir kitap var daha sonra okuyacağım eseri.
görsel
An itibariyle okumaya başladığım kitap. Vira bismillah dedik ilk sayfalara göz gezdirdim sade bir anlatımı var. Yabancı kitaplarda karakterler birbirine giriyor bunda rastlamadım hala. Bakalım nasılmış.
Okudum. Duygusal bir aşk hikayesiydi onların hikayesi. Ne güzel.
Şu sıralar PDF okuduğum kitaptır.
Anlatımı güzel ve merak uyandırıyor.
içinde geçen 'işsizlik psikolojisi'ni görmüyor madonna ve kürke odaklanmışsanız; geçmiş olsun, zira bu kitabı fotoğraf çekmek için satın almışsınız.

Bir adet defter ve bir alem raif efendi ihtiva eden sabahattin ali eseri.
günlerce etkisinden çıkamadığım kitap. anlatım, tasvir mükemmel .

sanki okumamışım da , filmini izlemişim gibi kalmış aklımda.
Gerçek olmalı. Çok etkileyici...
Fazlasıyla popüler olmuş umarım dizisi falan çekilmez dediğim sabahattin Ali romanı.Popüler olup katledilen bir sürü edebi eser var.
"Kimi tutkular rehberimiz olur yaşam
boyunca. Kollarıyla bizi sarar. Sorgulamadan peşlerinden gideriz ve hiç pişman olmayacağımızı biliriz."

Son cümlelerine kadar etkileyen bir Sabahattin ali kitabı.
An itibariyle bitirdiğim kitap. Abi kâh duygulandırıp kâh sinirlendiren bir kitaptı benim için. Maria nın bu kadar dünyadan elini eteğini çekmesi Raif in hayattan zevk almaması bıktırdı ama sonunda böyle bir aşkın meyvesi olduğunu görünce şaşırdım. Değişik gri ve zaman zaman pembe rengine bürünen bir romandı. Sabahattin gene döktürmüş dedirten.
Sabahattin Ali, ölümsüz eseri Kürk Mantolu Madonna’yı yetmiş beş yıl önce kaleme aldı.
Gereksiz popüler olması bile değiştirmez güzelliğini.
Türk edebiyatında yapılmamış eserlerden. Evet.
arabesk tarzda vasat bir eser.
kürk seven madonnadır.
kürk seven madonnadır.
Aslında Bir 'içimizdeki Şeytan' kadar olmayan, fazla abartılan, bu nedenle de en fazla bilinen Sabahattin Ali eseridir.
Vasat romandır. Çıktığı zaman dalga bile geçilmiştir. Sırf sosyal medya primcileri yüzünden şişirilmiştir.
sabahattin ali tarafından yazılan ve baş karakter raif efendinin almanyada aşık olduğu maria puder adlı karakterle yaşadığı dram dolu öyküyü anlatan kitaptır. güzeldir. ancak her zamanki insanlarımız tarafından abartılmıştır.
Okunmalı.
Salt bir aşk öyküsü olmayıp bir dönemin Türkiye sinin ve Avrupa sının sosyolojik, ekonomik ve antropolojik resmini çizmiştir.
Doğulu erkek ve batılı kadın üzerinden psikolojik analizler içerir.
Tanıdığım herkesin okuyunca iki göz iki çeşme ağladığı ancak benim gibi bir sulu gözlüye vız gelen roman.

Haydi ama Sabahattin Beyciğim siz ki nevi şahsına münhasır kişiliksiniz, bu nedir canım?
Gereğinden fazla abartılmış roman evet bu roman bir goministin elinden çıkmasaydı adını kimse bilmezdi, kısacası bu romanı okumak zaman kaybı.
Kitaptan soğudum artık. Bir arkadaşım ikinci kez okuyor altını çizdiği yerleri sırf bana da okumak için beni arıyor göz devirmekten yıldım.
Ahmet Hamdi in güzide bir romanı. Raif efendi nin kızını yanına almaması beni üzdü. Kız baba hasretiyle yanıp tutuşurken dümdüz gitti Almanya ya.

Edit: spoiler için özür dilerim.*